![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
Чинник гарячої води
За попередніми даними, причиною спалаху захворюваності на гострі кишкові інфекції в Одеському дитячому садку № 140 могла бути відсутність гарячої води.
Про це повідомила завідувачка епідвідділу обласної санітарно-епідеміологічної служби Людмила Красницька.
– Посуд, іграшки, руки потрібно мити в гарячій воді. Крім того, слід забезпечити комфортну температуру води, застосовувати миючі та дезінфікуючі засоби, – підкреслила вона.
Співробітники СЕС перевіряють інші дошкільні заклади міста на предмет збудників кишкових інфекцій.
А тим часом, як відомо, подачу гарячої води в Одесі припинено з 10 травня у зв'язку з гідравлічними випробуваннями комунікацій. У той же час функціонери комунального підприємства «Теплопостачання Одеси» заявили, що не гарантують поновлення її подачі після випробувань систем через наявність значної заборгованості споживачів за опалення та гаряче водопостачання.
Замість хлору – гіпохлорит натрію
Водоканали нашої області мають намір відмовитися від використання рідкого хлору для знезаражування води. Замість нього застосовуватимуть гіпохлорит натрію.
Першою на нову технологію перейшла одеська філія «Інфоксводоканалу», де з грудня 2010 року гіпохлоритом натрію очищають воду на водонасосній станції «Головна», що живить центр Одеси, повідомляє прес-служба компанії. До кінця поточного року «Інфоксводоканал» планує модернізувати усі свої ВНС. На ці роботи буде спрямовано 7,5 мільйона гривень. Завдяки новим технологіям об'єкти водоканалу перестануть бути потенційно небезпечними для життя і здоров'я населення, тому що відпаде необхідність постійно підвозити до станцій цистерни із хлором. Покращиться також і якість питної води.
На подібну технологію перейдуть і інші водоканали міст регіону. Зокрема, Ізмаїла.
Відроджена
«Летучая мышь»
В Одеському академічному театрі музичної комедії ім. М. Водяного відбулася прем'єра класичної оперети Йоганна Штрауса «Летучая мышь».
Як розповіла завідувачка літературної частини театру Юнія Сагіна, прем'єра присвячується пам'яті видатних художника та режисера, які створили цей сценічний шедевр у 1983 році – заслуженого діяча мистецтв Росії, народного артиста Білорусі Семена Штейна та заслуженого художника України Михайла Івницького.
Постановку відродив народний артист України Володимир Фролов, який багато років грав у цій виставі.
У виставі задіяні заслужені артисти України Микола Завгородній, Станіслав Ковалевський, Павло Коломійчук, Сергій Лукашенко, лауреати міжнародних конкурсів.
Постановка відрізняється цікавим режисерським рішенням, розкішними костюмами (художник по костюмах Зоя Івницька, США) та тонким гумором.
Нову версію оперети «Летучая мышь» можна подивитися 28 травня.
Найбільше колесо
У парку ім. Т. Шевченка, з боку Лідерсівського бульвару, розпочато монтаж колеса огляду.
Встановлення атракціону триватиме кілька днів і завершиться до 25 травня. За словами власника Олександра Снітковського, це найбільше колесо огляду в Україні, висота сягає 45 метрів. Виготовлено воно у Швейцарії. Кілька років атракціон експлуатувався в Європі, а минулої зими його привезли до Одеси. На сьогодні на базі Чорноморського експертно-технічного центру провадиться діагностика усіх його частин і з'єднань. Експлуатація почнеться лише після одержання паспорта, підкреслив О. Снітковський.
Ізмаїл
Хто заощаджує
на податкових
відрахуваннях?
За інформацією управління Пенсійного фонду України у
м. Ізмаїлі, воно забезпечує свої потреби лише на 80 відсотків. На черговому засіданні виконкому міськради було сказано, що з більш ніж 1300 підприємств – юридичних осіб реально бюджет міста наповнюють трохи більше 50.
На засіданні виконкому також було озвучено, що 10 тисяч ізмаїльців працездатного віку не працюють офіційно, але, цілком імовірно, десь підробляють і не платять податків. Такий стан справ, на думку членів виконкому, як мінімум несправедливий, оскільки неплатники при цьому користуються благами соціальної сфери.
– Якби ці десять тисяч людей одержували хоча б тисячу гривень на місяць офіційної зарплати, місто не потребувало б жодних дотацій, – заявив міський голова Андрій Абрамченко.
Однак така ситуація, за словами мера, найчастіше не наслідок примхи самих працівників, а воля роботодавців, «які заощаджують» на податкових відрахуваннях.
Виконком ухвалив рішення про посилення роботи з легалізації робочих місць, детінізації заробітних плат, зокрема й щодо малого та середнього бізнесу.
Балтський район
пріоритети на сьогодні
Голова районної державної адміністрації Василь Бабанський на нараді з сільськими головами акцентував увагу на пріоритетних напрямах роботи влади на місцях.
Насамперед – це збільшення рівня заробітної плати, легалізація робочих місць. Особливо наголосив керівник на необхідності контролю в сфері земельних відносин. Також було обговорено питання стану роботи зі звертаннями громадян та шляхи його вдосконалення. Нарада відбулася за участі керівників правоохоронних органів, міжрайонної податкової інспекції, відповідних структурних підрозділів райдержадміністрації та центральних органів виконавчої влади.
Савранський район
Володіючи теорією
і практичними навиками
У межах щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» з березня по квітень у райдержадміністрації провадився його І тур в номінаціях: «Кращий керівник» та «Кращий спеціаліст».
Держслужбовці складали тести на знання Конституції України, перевіряли свій фаховий рівень щодо оформлення ділових документів, володіння персональним комп’ютером тощо. За рішенням журі, в номінації «Кращий спеціаліст» переможцем визнано головного спеціаліста відділу ведення Державного реєстру виборців райдержадміністрації Сергія Комиша. Він упорався із поставленими завданнями і виявив добрі знання як теорії, так і практики. Сергій Комиш візьме участь у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу.
Татарбунарський район
Початок ремонту
покладено
Білоліський будинок культури – один з найкрасивіших у районі, потребував капітального ремонту.
Але це вимагало великих грошей. Голова райдержадміністрації Наталя Кожухаренко твердо обіцяла, що дійде черга до реконструкції. І от уже перекрита солідна площа покрівлі Будинку культури. Це стало можливим завдяки спільному фінансуванню за рахунок районного та сільського бюджетів. А на найближчий час запланована заміна вікон у фойє.
Арцизький район
На благодатній землі
22 роки незмінно працює механізатор з Делен Віктор Іванович Христов на тракторі Т-150.
Із заплющеними очима може розібрати і зібрати мотор. Тому працює його машина як годинник. Сьогодні Христов має свій особистий Т-150. Для двох синів він – авторитет і зразок дбайливого ставлення до техніки. Хлопці з семи років проявляють до неї інтерес. Батькові допомагали завжди із задоволенням, особливо молодший. Він і до Теплицького агроліцею вступив, щоб здобути професію тракториста і шофера. А старший навчається в автодорожньому технікумі.
Є у Віктора Івановича і земля. А ще виконує він замовлення з оранки, культивації, зокрема дослідного господарства ім. Кутузова, Арцизького лісництва, фермерів. От і зараз трудиться на полях молодого фермера Дмитра Кострова.
Справ нині багато. Тільки встигай їх виконувати. Але іншого життя Віктор Іванович собі і не уявляє, вважаючи роботу на землі благодатною.
Комінтернівський район
Школярі не нудьгують
У районному Центрі дитячої та юнацької творчості та його філіях створені відповідні умови для занять з вихованцями позашкільної освіти. Головне, це робиться з урахуванням інтересів дітей. Всього у 150 гуртках ЦДЮТ за семи напрямами займаються 2250 учнів.
Крім того, в районній дитячо-юнацькій спортивній школі функціонує вісім відділів. Філії ДЮСШ відкрито у восьми населених пунктах. Зокрема в таких селах, як Петрівка, Першотравневе, Фонтанка, Кремидівка, Красносілка. Кількість вихованців спортивної школи складає близько 700. З ними працюють 20 тренерів-викладачів.
Любашівський район
Справа на 47 тисяч гривень
Прокуратурою Любашівського району порушено кримінальну справу за ознаками незаконного звільнення працівника за особистими мотивами і безпідставної невиплати заробітної плати.
Під час перевірки встановлено, що підприємець протягом шести місяців використовував найману працю 20 людей без укладання з ними трудової угоди, записів у трудову книжку і наказу про їх зарахування на роботу. Крім того, працівники не були зареєстровані в системі держсоцстрахування, тому збори до відповідного фонду не перераховувалися. Заробітна плата їм не виплачувалася, а використовувалася керівником з іншою метою. Таким чином, горе-підприємець своїми діями створив борг щодо оплати праці на суму понад 47 тисяч гривень, чим порушив право громадян на оплату праці, передбачене ст. 43 Конституції України. Досудове слідство щодо кримінальної справи триває.
Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, А. МИХАЙЛЕНКО, Є. НИЗОВ, Є. МАСЛОВ, Л. КУЗЬМЕНКО, Т. СТОРЧАК, Б. КРИВОРУЧКО, Л. МЕЛЬНИЧУК, Т. БАРАНОВА
Указ Президента України
Про відзначення державними нагородами України
з нагоди Дня Перемоги
За мужність і самовідданість, виявлені в боротьбі з фашистськими загарбниками у період Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років, вагомий особистий внесок у справу соціального захисту ветеранів, багаторічну громадську діяльність постановляю:
Нагородити орденом Богдана Хмельницького ІІ ступеня
АГРІКОВА Романа Петровича – учасника бойових дій у роки Великої Вітчизняної війни, члена президії Одеської міської Організації ветеранів війни-однополчан;
ЛУЧИНКІНУ Валентину Іванівну – учасника бойових дій у роки Великої Вітчизняної війни, голову ради ветеранів війни Приморської Армії в місті Одесі.
Президент України В. ЯНУКОВИЧ
м. Київ, 5 травня 2011 року, № 546/2011
Хочуть і можуть допомогти
Відбулось перше засідання наглядової ради Одеської національної наукової бібліотеки ім.
М. Горького, яку очолив Голова Рахункової палати Валентин Симоненко. До її складу також увійшли народний депутат України Сергій Гриневецький, голова Одеської обласної ради Микола Пундик, заступник голови облдержадміністрації Дмитро Волошенков та інші високопосадовці.
– У нас найкращий склад наглядової ради серед усіх національних установ, – підкреслила директор бібліотеки Ольга Ботушанська. – Він складається з перших людей країни та Одеського регіону, які хочуть і можуть допомогти нам. Така увага до культурної спадщини говорить сама за себе.
На першому засіданні ради був заслуханий звіт про роботу закладу у першому кварталі 2011 року. Також були названі основні проблеми, серед яких: потреба технологічної модернізації, забезпечення збереженості книжкових фондів та унікальної будівлі бібліотеки, яка є пам’ткою архітектури державного значення та інші не менш важливі питання. Після закінчення засідання працівники ОННБ провели екскурсію для членів наглядової ради, зробили фото на пам’ять.
Христина ВІЄР, «Одеські вісті»
У надійних руках шляховиків
Нещодавно голова обласної державної адміністрації Едуард Матвійчук відзначив, що автомагістраль Одеса – Київ стала набагато чистішою. Серед тих, хто утримує її в належному стані, – працівники Любашівської філії ДП «Одеський облавтодор» Її очолює Юрій Мерденов.
Лише упродовж останніх чотирьох місяців на роботах з експлуатації підпорядкованих їм 92-кілометрового відрізка та двох транспортних розв’язок працювало 82 чоловік і необхідна кількість дорожньої техніки. Взимку вони посипали і прочищали автодорогу від снігу, потім ремонтували шляхове полотно, очищали водовідвідні канали, узбіччя, ремонтували бар’єрне огородження, встановлювали дорожні знаки.
За прямим договором з Любашівською селищною радою поклали нове покриття на одній з селищних доріг. Вартість робіт склала 86 тисяч гривень.
Як поінформувала економіст підприємства Людмила Панченко, любашівськими шляховиками в поточному році вже освоєно близько півтора мільйона гривень державних коштів.
А за словами Ю. Мерденова, вони могли б виконати й більший обсяг робіт, особливо стосовно облаштування сільських доріг. Та, на жаль, через відсутність транспортного збору сільські громади вже не в змозі самостійно профінансувати будь-який ремонт шляхів місцевого значення.
Юрій ФЕДОРЧУК, власкор «Одеських вістей», Любашівський район
Шановні підприємці!
Кабінетом Міністрів України запроваджено «гарячу лінію» для забезпечення оперативного реагування на звернення суб’єктів підприємницької діяльності щодо протиправних дій посадових осіб органів виконавчої влади.
Вашу скаргу на дії представників виконавчої влади Ви можете повідомити за номером:
0-800-507-309
(дзвінки зі стаціонарних телефонів у межах України безкоштовні, дзвінки з мобільних телефонів оплачуються відповідно до тарифів оператора мобільного зв’язку).
Урядова «гаряча лінія» працює крім святкових днів та неділі за наступним графіком: понеділок – п’ятниця з 8 до 21 години, субота – з 8 до 19 години.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |