![]() |
|
![]() |
![]() |
20 травня, в день шостої сесії обласної ради шостого скликання, перш ніж розпочати обговорення сесійного порядку денного, депутати обговорили декілька підготовчих моментів. Зокрема, для того, щоб ухвали сесії мали легітимний характер, треба було документально зафіксувати вихід двох членів депутатського корпусу – Валерія Локайчука та Миколи Шутова – з лав фракції «Сильної України». Крім того, нині «позафракційний» Локайчук раніше представляв свою політсилу в Президії та Погоджувальній раді. Тепер на його місце прийшов колишній соратник за фракцією Валерій Кондратюк.
Наступний елемент сесійного засідання – звернення до державних органів влади. Цього разу таких документів було два: звернення до Національної комісії регулювання електроенергетики про врегулювання тарифів і звернення до Кабінету Міністрів про створення в Болграді батальйону внутрішніх військ МВС.
Із приводу ситуації в Болграді голова Одеської облради Микола Пундик відзначив таке: «В області складна ситуація за багатьма напрямами: від криміногенної до геополітичної. У тому регіоні нам просто необхідно мати підрозділ силових структур. Керівництвом облдержадміністрації й облради були проведені зустрічі з керівництвом Міністерства внутрішніх справ. Є розуміння на державному рівні. І якщо Міноборони, якому належить майновий комплекс у Болграді, передасть його на баланс МВС, то Міністерство внутрішніх справ протягом року повинне створити на території даного військового містечка батальйон сил внутрішніх військ». Підтримали подібне рішення 114 депутатів. Крім того, на прохання депутата Антона Кіссе було зафіксовано протокольне доручення – передбачити в обласному бюджеті фінансову допомогу щодо облаштованості військового містечка.
Цікава ситуація склалася з пунктами № 6 і № 7 про нагородження відзнаками «Почесний громадянин Одеської області» імені Армана Ришельє (і про затвердження художнього оформлення цих атрибутів). Спершу питання було, як то кажуть, «провалене» після докорів типу «А що зробив Ришельє для Одеської області?», «граф був, між іншим, масон» і «навіщо почесній відзнаці чиєсь ім’я?». Мабуть, представники низки ЗМІ, не дочекавшися завершення сесії, ризикували ввести одеситів в оману за даним приводом. Але… забігаючи наперед скажемо, що до кінця сесійного дня ці питання все-таки були знову винесені на голосування («у зв’язку з помилкою у формулюванні») і, незважаючи на «перший глевкий млинець», – схвалені. Що ж до питань, які прозвучали вище, наведемо пояснення голови облради Миколи Пундика.
– В усіх інших областях подібні відзнаки носять чиєсь ім’я, тож це не наша новація. На Геральдичній колегії розглядалося кілька видатних історичних постатей, і я зокрема називав ім’я графа Воронцова. Однак після обговорення фахівці-історики погодилися на постать Ришелье. Саме він був першим генерал-губернатором Новоросійського краю...
Втім, повернімося до порядку денного шостої сесії облради. У так званому економічному блоку депутати насамперед заслухали звіт облдержадміністрації про виконання бюджету області за перший квартал поточного року. Не обійшлося без критики. Так, Анатолій Мирошніков (Народна партія) навів досить безсторонні цифри про загальний спад обсягів виробництва. Схоже, цей випад не на жарт зачепив губернатора Одещини Едуарда Матвійчука.
– Ви чудово знаєте, що сьогодні не працює «Лукойл», який дає до 27% промислового виробництва Одеської області, – обурювався Едуард Леонідович. – А спад виробництва в нас склав тільки 6%. Якби «Лукойл» працював хоча б у режимі минулого року, то ми б мали зростання виробництва вище за середнє по Україні, у розмірі 109-110%!
На жаль, Анатолій Мирошніков був не самотній у своїх докорах. Але тут уже слово взяла Марина Зінченко, начальник Головного фінансового управління облдержадміністрації. Вона нагадала депутатам, що бюджет вони розподіляли на лютневій сесії, а тендерні процедури розраховані на 70 днів. При такому розкладі говорити про якісь капітальні вкладення в першому кварталі просто не випадає. Але протягом року всі показники будуть надолужені. Наприклад, на ремонт доріг у регіоні вже отримано 112 мільйонів «живих» гривень.
Далі, з дискусіями, але досить динамічно депутати розглянули й затвердили низку регіональних програм («Ліси Одещини», «Милосердя в дії» та ін.)
А далі був безумовний «медійний гвіздок» програми – «про доцільність створення парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Парк санаторію «Лермонтовський». Доповідав за цим питанням голова постійної комісії облради із земельних відносин Євгеній Смоленський.
– Довкола цього об’єкта давно йде нагнітання атмосфери, тому питання вирішуватиметься комплексно, – відзначив Євгеній Васильович. – Одеська міськрада розглядала дане питання в частині надання санаторію пільги з оплати за землю, облдержадміністрація – про підтримку господарської діяльності підприємства, а облрада розглядає можливість надання йому статусу об’єкта природнозаповідного фонду. У проекті ухвали є пропозиція про створення тимчасової комісії, яка вивчить ситуацію навколо даної установи. Ми спеціально не прописували склад комісії, бо знали – у депутатів облради будуть пропозиції щодо її формування. Тому передали повноваження голові обласної ради Миколі Пундику...
– Я вам гарантую, в разі позитивного вирішення питання комісія буде сформована протягом тижня з урахуванням побажань усіх політсил, – одразу запевнив присутніх Микола Пундик.
Взяв слово й голова Одеської облдержадміністрації Едуард Матвійчук.
– Це питання перебуває на особистому контролі Прем’єр-міністра України, – заявив губернатор. – Не таємниця, що на початку року ситуація довкола санаторію, м’яко кажучи, тхнула спробою рейдерства. Ні обласна влада, ні депутатський корпус не можуть залишатися від цього осторонь. Ми не можемо допустити, щоб «Лермонтовський» повторив шлях багатьох інших санаторних закладів.
Що ж, депутати дослухалися до докладної аргументації та проголосували «за». А от наступному пунктові порядку денного – затвердженню Положення про Одеський транспортний кластер – пощастило набагато менше. Проект ухвали прийнятий «за основу» і спрямований профільній комісії на доробку.
Далі настав тривалий період обговорення всіляких кадрових призначень. Наприклад, колишній головлікар обласного госпіталю інвалідів Великої Вітчизняної війни Валерій Кулібаба в судовому порядку претендував на відновлення на посаді. Однак депутати цей варіант відхилили, головлікарем залишився Петро Волков. Деякі кандидатури установ і підприємств сумнівів не викликали (чемпіон України зі стендової стрільби Микола Мільчев став директором КП «Центр олімпійської підготовки зі стендової стрільби»). Із приводу інших розпалювалися нежартівливі дискусії. Зокрема, коли мова зайшла про директора КП «Фортеця». Нагадаємо, ухвалу про створення обласного комунального підприємства на базі Білгород-Дністровської фортеці було винесено ще три місяці тому, але пункт про призначення керівника був відкладений до наступного сесійного засідання. Цього разу депутат Ірина Коврижних назвала кандидата на посаду Микиту Петракова «одіозною особою». Втім, начальник управління охорони об’єктів культурної спадщини облдержадміністрації Наталя Штербуль послалася на те, що його особу вже погоджено з обласною владою та мерією Білгорода-Дністровсого. У підсумку – більшість голосів «за».
Після кадрових баталій депутати розглянули низку не таких значних питань, аж до списання старого копіювального апарата. Як бачимо, за тримісячну перерву тем для обговорення нагромадилося чимало, але депутатський корпус упорався з навантаженням цілком гідно.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.008Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |