![]() |
|
![]() |
![]() |
Прес-конференція на цю тему відбулася в ІА «Міст-Одеса». Її провели експерт Одеської філії інституту Горшеніна Олександр Добреєв, учасник «Дня гніву» в Києві, голова Одеської обласної організації партії «Реформи та порядок» Вадим Поліщук і доктор психології, генеральний директор консалтингової групи «Сталкер» (Москва-Київ) Юрій Котляревський.
Нагадаємо, що в столиці, а також в обласних центрах України, зокрема в Одесі, було проведено Всеукраїнську акцію непокори «День гніву». Її ініціаторами виступили український громадський рух «Спільна справа», громадські організації й активісти малого бізнесу, що об’єдналися в рух «Уперед». Координацію їхніх спільних дій здійснював один із лідерів «Підприємницького Майдану», що пройшов минулої осені, Олександр Данилюк.
В Одесі ця акція пройшла біля будинку облдержадміністрації й на Думській площі. У ній також брало участь не більше п’ятдесяти-вісімдесяти чоловік. Столиця вже побачила лише кілька сотень мітингувальників.
«День гніву» важко назвати бунтом. Це радше спроба групи опозиційних сил розгорнути широку кампанію щодо тиску на владу, -вважає В. Поліщук. Те, що прийшло мало людей, політик вважає організаційним провалом.
– Проблема в іншому, – своєю чергою відзначив О. Добреєв. – Революційний момент у суспільстві ще не назрів: градус іще недостатньо високий. За останні рік-півтора істотно збільшилася кількість людей, які ледве зводять кінці з кінцями. Водночас, згідно з дослідженнями, тільки невеликий відсоток українців готовий обстоювати свої інтереси на мітингах.
Цю ж думку продовжив і Ю. Котляревський. На його погляд, до осені ситуація може погіршитися, і «величезна кількість мітингувальників за 20 гривень вийдуть на вулиці». До цього часу активізуються й політичні гравці, які «вийдуть на свою ловитву», тобто по голоси електорату.
– Кмітлива українська еліта, – відзначив Ю. Котляревський, – навчилася добре керувати революційним настроєм юрби. А він знадобиться в конкретний час конкретним людям, щоб продовжити свою політичну кар’єру.
Звернімося до думки інших експертів. Відомий політолог Володимир Фесенко назвав «День гніву» піаром хлопчиків, які прагнуть в’їхати у велику політику.
– Нам усім слід зрозуміти, що махати кулаками – це не вихід із ситуації, – вважає професор кафедри політології Одеського національного університету імені І.І. Мечникова Василь Попков. – Нам слід сконцентруватися на тому, що нас обєднує, а не розділяє. Адже більшість населення живе за межею бідності або близько до неї. Ось про це потрібно говорити, і з цим потрібно боротися.
Оцінюючи події, перший заступник Голови Адміністрації Президента Ірина Акімова заявила, що «цей діалог краще вести не у вигляді акцій протесту». За її словами, уряд готує механізм спрощеної системи оподатковування й залучає до цієї роботи підприємців.
– Я гадаю, що діяльність таких робочих груп, коли на експертному рівні обговорюються не просто емоційні питання типу «нам погано жити», а даються відповіді на них, набагато ефективніше, – підкреслила І. Акімова.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |