![]() |
|
![]() |
![]() |
Без мети немає діяльності, без інтересів немає мети, а без діяльності немає життя, – так свого часу визначив сенс життя людини визначний письменник Віссаріон Бєлінський. І коли я познайомилася з міським головою м. Балта Сергієм Сергійовичем Мазуром, то ще раз переконалася в тому, що справді, якщо у людини є мета, то тоді не тільки в ній пульсує життя, а й її енергія запалює на трудові звершення інших. А коли людина, одержима благородною метою, ще й очолює міську громаду, то ця громада просто приречена на успіх.
На посаду міського голови Сергій Сергійович прийшов у 2010 році, як він наголошує, єдиною командою від Партії регіонів та з єдиною програмою розвитку інфраструктури міста. І сьогодні на його робочому столі лежить головна книга – так він називає передвиборну програму. Це і є стратегічна програма розвитку міста.
– Цей документ, – зазначає Сергій Мазур, – для мене є головним орієнтиром в роботі. Така ж програма під рукою у всіх працівників міськради, які щоквартально звітують про те, що саме зроблено для виконання зобов’язань нашої команди.
В програмі, як зазначає міський голова, немає обіцяння «золотих гір». Тут реалії, де окреслено три основних пріоритети: економіка і бюджет як основа і фундамент розвитку міста, реформування комунального господарства, демаксимізація фінансових джерел і як наслідок, спрямування їх на соціальну сферу.
Вперше за останні роки у місті з’явилася Програма санітарно-екологічного оздоровлення, благоустрою і впорядкування. Вона розроблена самим головою, де він чітко розписав «правила гри» не тільки влади з бізнесом, бізнесу з бізнесом, а й загалом продумав все: від знаку заїзду у місто, лампочок на стовпах до будівництва життєво важливих об’єктів міста. Тут розписано всі роботи, хто їх виконуватиме, розмічено стоянки автомобілів, автозупинки, маршрути, сквери, парки, пам’ятники, кладовища.
У місті робота кипить повним ходом, і це видно кожному, хто завітав сюди. Сьогодні тут активно реформується житлово-комунальне господарство. Здається, непосильне завдання, адже, наприклад, у Кодимі будь-які спроби реформування привели ЖКГ до банкрутства. Але у Балті, факти красномовні: за досить короткий період тут вдалося зробити беззбитковими чотири з семи підприємств, працюючих в сфері житлово-комунального господарства. Це свідчить про значний прогрес, якщо ще й врахувати той факт, що реформи втілюються у життя не за рахунок кишені громадян. А в силу того, що тут чітко окреслено завдання кожного – як чиновників, депутатів, так і жителів міста.
– Зараз ми впритул займаємось благоустроєм вулиць, вивезенням сміття – однією з найголовніших проблем будь-якого міста, – говорить про поточні справи Сергій Сергійович.
Сприяє цьому і розроблене ним положення голів вуличних мікрорайонів, які мають статус працівників із благоустрою міста. Скрізь обрано голів будинкових комітетів, за мікрорайонами закріплено депутатів, вибудовано також правила ієрархії. І це потихеньку дає плідні результати. Якщо з приходом команди міського голови з населенням було укладено 2 тисячі угод на вивезення сміття, то за 5 місяців нинішнього року – вже майже 4 тисячі. Активно працює адміністративна комісія міськради. Робота в цьому напрямі триває. Втішно те, що більшість городян усвідомлюють необхідність започаткованих реформ і нововацій та підтримують усі добрі починання міськради.
Хоча, як пояснює Сергій Мазур, у багатьох аспектах його команда повертається до старої доброї радянської системи, але з сучасними підходами. Це, наприклад, стосується і сплати за вивезення сміття, яка сьогодні в Балті приведена в норму і має єдиний тариф як для багатоквартирних будинків, так і для приватного сектору. І залежить цей тариф не від квадратного метра, а від визначеною постановою Кабінету Міністрів норми на одного чоловіка.
Зараз на базі комунального підприємства стоїть друга партія пластикових євроконтейнерів (перша вже розставлена в центральній частині міста), якими за кілька місяців буде забезпечене все місто. Сміттєвози, техніка для роботи на міському сміттєзвалищі уже працюють. Це буде окреме госпрозрахункове підприємство, яке займатиметься суто вивезенням і утилізацією сміття. Таким чином значно зменшуються щомісячні видатки міського бюджету, бо за надану послугу (в даному разі вивезення сміття) платять люди.
Програма благоустрою зачепила і персональну відповідальність власників магазинів, керівників підприємств, організацій. Всі привчаються до санітарних п’ятниць. Особливо до чистоти прагнуть тут привчити молодь – майбутнє міста.
Ставку роблять на вузькопрофільні підприємства, чи то з водопостачання, чи з обслуговування житлового фонду, чи з освітлення, чи якесь інше. І, як уже зазначалося, результати є, і вони позитивні.
– Коли в минулому році ми прокладали вулицю Ломоносова, то опоненти не вірили, що дорога буде. Коли ж з’явились дорога і міст для легкового автотранспорту, який розгрузив центральну частину міста, то навіть опоненти дякували. Що ж, у них піар, у нас робота, – так розмірковує голова.
Щодо бюджету міста, то основним завданням всіх чиновників є робота над створенням інвестиційного клімату як у Балті, так і в районі. З допомогою районної державної адміністрації та районної ради, які очолюють досвідчені господарники Василь Маркович Бабанський і Валерій Анатолійович Желіховський, залучають інвестиційні проекти. Планується в цьому році розпочати будівництво спортивно-оздоровчого комплексу, запустити першу лінію швейної фабрики, яка буде відкрита на базі міського універмагу. До речі, частина коштів, які одержано від продажу універмагу, піде на будівництво спортивного комплексу, виготовлення проектно-кошторисних документацій на реконструкцію та будівництво соціальних об’єктів. Вагому підтримку у розвитку міської території та розв’язанні стратегічних проблем надає куратор Балтського району, перший заступник голови Одеської обласної ради Микола Андрійович Тіндюк.
Будучи економістом за фахом, Сергій Сергійович жорстко переглянув витрати міськради на дошкільну освіту. І при тому, що мінімальна зарплата зросла, міськрада зменшила загальний фонд затрат на 8 відсотків, при цьому збільшилися асигнування на харчування дітей. Заощаджені кошти підуть на розвиток позашкільних дитячих закладів, оновлення матеріально-технічної бази.
До економічного блоку плану міськради входить також і співпраця з зарубіжними партнерами, зокрема з повітом Тарновський (Польща), який є потужним економічно розвинутим регіоном. Є в планах і відродження та оновлення міського парку, пляжу, розвиток ринку, реконструкція магістральних вулиць, облаштування дитячих площадок та вирішення багатьох інших буденних клопотів міста. У вирішенні багатьох питань ключову роль відіграє взаєморозуміння в колективі та співпраця трьох гілок влади – райдержадміністрації, районної та міської рад. Відчутну допомогу надають також своїми публікаціями і виступами засоби масової інформації.
– А загалом проблем дуже багато і часу на «розкачку» немає, – констатує Сергій Сергійович. – Якщо поляки для врегулювання питання з вивезенням сміття затратили 10 років, то у нас на це є рік-два максимум. У Польщі, коли є гроші, то вони щось роблять, немає – чекають доки з’являться. Ми ж робимо під гарантії, а потім розраховуємося. Так робили, наприклад, коли відкривали сучасні ряди на комунальному ринку.
Прозорість роботи міськради сьогодні міський голова визначає і тим, що програму розвитку міста доведено не тільки до депутатів, а й до голів мікрорайонів та будинкових комітетів, роздруковано у засобах масової інформації. А ті в свою чергу інформують кожного городянина. Це зроблено для того, щоб люди бачили і усвідомлювали реальні плани, перспективи і враховували можливості влади. Адже у програмі розписано буквально все, зокрема – з яких джерел і на що надходитимуть кошти. Є прізвища і телефони служб міста аж до голів вуличних комітетів. Введено в практику щоквартальне звітування міського голови, його заступників та керівників комунальних підприємств міста перед громадою про проведену роботу та наявні проблеми. Крім того, започатковується плановість роботи депутатського корпусу, – раз на місяць будуть проводити особисті прийоми депутати міськради. Чим частіше будемо спілкуватися з людьми, каже голова, тим більше буде користі.
Кажуть, що Бог ніколи не дає мрію без сил на її здійснення. Немає сумнівів, що у Сергія Мазура вистачить сил на реалізацію своїх задумів. Адже мрії – це стимул життя, а працьовитість – шлях до їх здійснення. На щастя, ні першого, ні другого керівництву міськради не позичати. Крім того, на шляху до досягнення мети його окриляють надійні тили – кохана дружина Світлана, п’ятирічний синок Андрій та донечка Аріна. Тож цілком закономірно, що вулицями старого міста крокує нове життя.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.008Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |