ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Така от статистика…
24.05.2011 / Газета: Одесские известия / № 55(4182) / Тираж: 18386

За даними Європейського звіту щодо безпеки дорожнього руху наша країна посідає п’яте місце за рівнем смертності від травм, отриманих у результаті ДТП, на сто тисяч населення. Нас випереджають Казахстан, Російська Федерація, Киргизія та Литва. Лише минулого року в Україні у ДТП загинуло 4709 чоловік, а 38917 одержали травми різного ступеня. Не випадково дорожньо-транспортний травматизм увійшов до десятки головних причин смертності в Україні. І це при тому, що рівень автомобілізації в нас значно нижчий за рівень більшості європейських країн. Якщо на 1000 жителів України припадає 140 автомобілів, і смертність від ДТП становить 15 чоловік, то в Німеччині за наявності 565 авто на 1000 жителів, гине 6 чоловік зі 100 тисяч. За даними Всесвітнього банку Україна втрачає понад 5 мільярдів доларів США через високу статистику ДТП.

Ці факти були названі під час засідання круглого столу на тему: «Безпека дорожнього руху та здоров’я людей. Чому нас навчили аварії та минулорічна спека?» Організаторами цієї актуальної зустрічі виступили комунальне підприємство «Одеський обласний центр здоров’я» та Одеська обласна організація Червоного Хреста України.

Головний лікар КП ООЦЗ Валентина Сосніна та голова ООТЧХУ Тамара Барнич повважали за необхідне провадження такого круглого столу у зв’язку із наближенням літніх канікул і настанням спекотної пори року. Як показує статистика, саме у цей період збільшується кількість ДТП за участю дітей. Про те, як попередити нещасні випадки на дорогах, організувати першу невідкладну допомогу і йшла предметна розмова представників органів влади, ДАІ, медичних працівників, перевізників пасажирів, громадських організацій. До глибокого аналізу можливостей та вироблення конкретних пропозицій їх спонукали озвучені за круглим столом дані про те, що в кожній п’ятій ДТП страждають діти. П’ятнадцять відсотків, які потрапили до аварії, гинуть, а тридцять п’ять відсотків одержують поранення різного ступеня тяжкості.

Тому учасники круглого столу зійшлися на думці про необхідність провадження цілеспрямованої роз’яснювальної роботи насамперед серед школярів. А вони, як показала нещодавня зустріч червонохрестівців з учнями шкіл Одеси, охоче переймають навички надання першої невідкладної допомоги, вивчають правила дорожнього руху, виявляють бажання стати волонтерами.

Валентина Сосніна, Тамара Барнич, заступник головного лікаря Центру екстреної медичної допомоги управління охорони здоров’я ОДА Леонтій Донченко, перший заступник начальника УДАІ ГУМВС України в Одеській області Ігор Маломуж, заступник начальника управління морегосподарського комплексу, транспорту та зв’язку ОДА Олексій Шашук та інші, які виступили під час круглого столу, внесли конкретні пропозиції щодо попередження виникнення аварійних ситуацій на дорогах за участю дітей, надання першої невідкладної медичної допомоги.

Подібні зустрічі провадилися й раніше. І безперечно, вони якоюсь мірою теж сприяли зменшенню числа ДТП в області у порівнянні з тим же періодом минулого року.

– Якщо ми, учасники круглого столу, своїми пропозиціями та конкретними діями посприяємо збереженню хоча б одного життя, то й заради цього нам варто збиратися і вести цю, затребувану часом, розмову, – сказала Тамара Барнич.

І з нею не можна не погодитися.

Автор: Віктор МАМОНТОВ


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту