ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
26.05.2011 / Газета: Одесские известия / № 56(4183) / Тираж: 18386

Одеса

У трьох районах нашої області та в Одесі встановлять комп'ютерні томографи

У Любашівському, Котовському, Ізмаїльському районах та в Одеській дитячій обласній лікарні встановлять комп'ютерні томо­графи та ангіограф. Це устаткування туди завезли ще на початку поточного року, однак у місцевих бюджетах не було коштів на встановлення, налагодження та запуск складної медичної апаратури.

Питання щодо необхідності знайти кошти порушив заступник голови Одеської обласної ради Олексій Гончаренко на засіданні фракції Партії регіонів в обласній раді. Ініціативу підтримав губернатор Едуард Матвійчук. Потім відбулося розширене засідання постійної комісії з питань охорони здоров'я, сім’ї, материнства та дитинства, де ухвалили рішення виділити необхідні кошти в розмірі 1 мільйона 43 тисяч гривень. Це рішення було підтримано депутатами на минулій сесії Одеської облради

Вже незабаром жителі цих районів, а також населення прилеглих населених пунктів зможе пройти комплексне обстеження без багатогодинної подорожі до обласного центру.

Нагадаємо, що комп'ютерні томографи застосовуються для обстеження та діагностики інсультів, травм голови, онкологічних захворювань, контролю результатів лікування та багато іншого.

Відзначає столітній ювілей

Найдавнішому авіаремонтному підприємству «Одесавіаремсервіс» виповнилося 100 років.

Як повідомив під час прес-конференції його директор Віталій Юхачов, літакобудівний завод в Одесі був заснований у 1911 році місцевим банкіром і підприємцем Артуром Анатрою на базі майстерень аероклубу. Продуктивність підприємства в 1917 році становила два літаки на день. Нині почалася практична реалізація програми щодо переходу заводу з авіаційно-ремонтного в літакобудівний. Так, до 100-річчя підприємства присвячений випуск 4-місного суцільнометалевого низькоплана, який буде використовуватися як для навчання льотчиків-курсантів, так і для бізнес-польотів як авіатаксі.

Завтра, 27 травня, на території аеродрому «Шкільний» пройдуть заходи з нагоди 100-річного ювілею. У програмі святкування – урочисті збори колективу, відкриття музею, виставка літаків, що ремонтуються та виготовляються на підприємстві.

Визнано найліпшими

По завершенні другого етапу чергового Всеукраїнського конкурсу «Приязна адміністрація», який провадиться згідно з постановою Кабміну України, визначено переможців.

Переможцями та призерами конкурсу в нашій області у 2010-2011 році стали Овідіопольська, Ширяївська та Саратська РДА, що посіли, відповідно, 1-ше, 2-ге та 3-є місця в номінації «Районні державні адміністрації».

Головною метою даного конкурсу є поширення досвіду роботи органів виконавчої влади із громадськістю.

На допомогу онкохворим дітям

29 травня на Куликовому полі відбудеться благодійна акція «Розфарбуй небо яскравими барвами», під час якої будуть запущені гелієві повітряні кулі.

Кошти, виручені в плині акції, пі­дуть на допомогу дітям, що перебувають у відділку онкогематології Одеської дитячої клінічної лікарні (вул. Воробйова, 3). Ініціатори цього заходу – «Благодійний фонд «Бджілка» та фабрика «Свято щодня».

Благодійний внесок становить 10 гривень.

Організатори запрошують одеситів і гостей міста долучитися до акції. Для цього потрібно заповнити бланк-заявку, опублікований на офіційному сайті міста Одеси.

Акція пройде з 12.00 до 14.00.

Балтський район

Печі – турецькі, хліб – свій

Цими днями товариство «Агрофірма «Хлібна нива» провело запуск двох нових печей. В урочистостях із цьо­го приводу взяли участь перший заступник голови облради Микола Тіндюк та голова райдержадміністрації Василь Бабанський.

Печі турецької фірми «Камалія», встановлені на хлібозаводі, можуть опалюватися дровами. А це, на думку директора товариства Юрія Герасименка, поки що значно дешевше, ніж природний газ. Крім того, ці печі відрізняє від старих те, що тут черінь із цегли, як у звичайних сільських печах. Введення в експлуатацію нового обладнання ніяк не позначиться на технології виготовлення хліба, яка залишається традиційною. Адже саме це вигідно відрізняє балтського виробника від сусідніх. Продукція «Хлібної ниви» користується великим попитом у районі та далеко за його межами.

Іванівський район

З перевиконанням

Порівняно з першим кварталом минулого року надходження до районного бюджету зросли на 10 тисяч гривень, а його виконання склало 110 відсотків.

Такі цифри було названо під час роботи останньої сесії райради. Позитивні тенденції стали можливі завдяки ретельній сплаті суб'єктами господарювання земельного та прибуткового податків, легалізації низки робочих місць, підвищенню рівня заробітної плати, укладанню договорів оренди землі. Хоча, як відзначила голова райдержадміністрації Наталя Бянова, через брак належної законодавчої бази не цілком вирішено питання інвентаризації землі в межах і поза межами населених пунктів.

Татарбунарський район

Шукаючи найліпших варіантів

Громадська рада при райдержадміністрації провела круглий стіл із представниками середнього та малого бізнесу.

Вів засідання перший заступник голови райдержадміністрації Анатолій Чиханцов. З інформацією про розвиток середнього та малого бізнесу і про пов'язані із цим проблеми виступила начальник відділу економіки Наталя Економ. Підприємці порушили питання про необхідність спрощення системи оподатковування та ухвалення законодавства, що стимулювало б розвиток малого бізнесу. Предметом їхнього невдоволення були факти бюрократизму, зволікання з боку спеціалістів різних районних служб у розв’язанні насущних проблем. Критичні зауваження були висловлені також із приводу проваджуваних у країні реформ пенсійної системи, медицини й освіти. Підприємці передали представникам районної виконавчої влади пакет документів із низкою пропозицій про створення оптимальних умов для розвитку малого та середнього бізнесу в районі.

Ананьївський район

Містобудівна документація оновлюватиметься

З введенням у дію Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» видавання будівельних паспортів, містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, інших вихідних даних для проектування об'єктів здійснюється винятково на підставі затвердженої містобудівної документації.

За словами начальника відділу регіонального розвитку, містобудування та архітектури райдержадміністрації Андрія Гладкого, з 32 наявних населених пунктів містобудівною документацією забезпечені лише 24. Щоправда, і там де є, вона вже застаріла і потребує оновлення. Наприклад, проекти планування та забудови сіл Шимкове, Шелехове, Байтали, Коханівка та деяких інших розроблялися одеськими фахівцями понад півстоліття тому. Геть немає відповідної документації на села Струтинка, Кохівка, Великобоярка, Шевченкове, Калини, Благодатне, Дружелюбівка, Вербове.

Голова райдержадміністрації В'ячеслав Сербін і голова райради Микола Балан, висловлюючись із цьо­го приводу, зазначили, що розробка містобудівної документації дасть змогу пожвавити соціально-економічний розвиток населених пунктів, вишукати вільні земельні ділянки промислового призначення для продажу їх на аукціонах, здійснювати додаткові заходи щодо збереження наявних архітектурних пам'яток.

Ізмаїл

Кожному люку – нову кришку

Одна із застарілих бід у місті – крадіжки кришок з вуличних люків. Вихід був знайдений при колишньому керівництві Ізмаїльського управління водно-каналізаційного господарства. Тоді почали виготовляти та встановлювати кришки із пластмаси, про що вже повідомлялося в «ОВ».

Одне лихо – на проїзній частині нові кришки не витримували навантаження і швидко виходили з ладу. Жителі неодноразово зверталися до міськради із проханням вирішити це питання.

Два місяці тому з міського бюджету було виділено майже 100 тисяч гривень на придбання близько 100 нових кришок, виготовлених із полімерного матеріалу, здатного витримати великовантажний транспорт. Кожна має особливий зачинний пристрій.

Планується закінчити їхнє встановлення до кінця травня.

Білгород-Дністровський

Фортецю захищатиме... «Фортеця»

Начальник управління охорони нерухомих об'єктів культурної спадщини облдержадміністрації Наталя Штербуль провела прийом у місті.

На прийомі обговорили проблему створення обласного комунального підприємства «Фортеця». Насамперед, за словами Наталі Штербуль, нова структура покликана змінити принцип експлуатації Аккерманської фортеці й вирішити питання її фінансування для реставраційних робіт. Тому створення КП – оптимальний розв'язок для ведення господарської діяльності на території пам'ятки історії.

Начальник управління облдержадміністрації підкреслила, що з подання окремих представників міського керівництва у 2009-2010 роках провадилися приготування до розпродажу земель поблизу фортеці. Причому окремі землевідведення в межах пам'ятки виявилися оформленими. Сьогодні у вигляді приватних присадибних ділянок вони впритул примикають до кріпосної стіни.

Крім того, додала Н. Штербуль, з метою максимальної користі для міської громади провадяться активні переговори щодо кожного з 16 об'єктів історико-культурної спадщини, які перебувають сьогодні на балансі області й розташовані в Білгороді-Дністровському.

Кілійський район

«Дунаєць» приймає гостей

Стадіон «Дунаєць», реконструйований за допомогою обласного бюджету, «відпрацьовує» вкладені кошти. Його поле використовується не тільки для зустрічей футбольних команд району – тут уже проходять і обласні змагання.

Так, недавно пройшов матч на Кубок голови обласної держадміністрації. Районна команда «Кілієць» приймала в себе «Арцизець». Вдома допомагають і трибуни: господарі перемогли з рахунком 3:0.

У минулі вихідні на стадіоні стартував чемпіонат області з футболу серед сільських колективів. Кілійські футболісти зустрічалися з командою «Зоря» із Саратского району.

Інформаційну добірку підготували: В. Козюра, А. Михайленко, Т. Гурічева, Є. Низов, Л. Кузьменко, Л. Токар, В. Акімов, Ю. Федорчук, Є. Маслов, А. Бондарева, Ю. Басюк

Куліндорівському комбінату хлібопродуктів – 30 років

Перший заступник голови обласної ради Микола Тіндюк взяв участь в урочистих заходах з нагоди 30-річчя з дня заснування державного підприємства «Куліндорівський комбінат хлібопродуктів», яке очолює Володимир Березняк.

Від імені керівництва та депутатського корпусу Одеської обласної ради Микола Тіндюк щиро привітав колектив підприємства з ювілеєм.

– Куліндорівський комбінат хлібопродуктів – це одне з провідних підприємств, яке забезпечує зв`язок між виробниками сільськогосподарської продукції та споживачами. Борошно, крупи, пластівці із злакових культур вашого виробництва користуються стабільним попитом. Крім того, комбінат вишукує і знаходить можливості для надання більш широкого спектру послуг, – зазначив Микола Андрійович. – Без перебільшення можна сказати, що ваше підприємство виконує дуже важливу соціальну місію. Це розуміють і представники влади, і звичайні громадяни.

Микола Тіндюк висловив глибоку вдячність працівникам комбінату за повсякденну працю і побажав їм міцного здоров’я, душевної наснаги, економічної стабільності та широких перспектив.

Наш кор.

Подарунок ветеранам

Як відомо, нині триває приватизація присадибних земельних ділянок та ділянок, призначених для ведення особистого селянського господарства. Серед тих, хто приватизує землю, якою користується, немало ветеранів Великої Вітчизняної війни. Голова обласної державної адміністрації Е. Матвійчук взяв під особистий контроль роботу щодо виготовлення документів фронтовикам на безоплатній основі. У ці дні держакти отримують ряд учасників бойових дій, що живуть на території Савранського району. Оплату робіт з виготовлення державних актів взяли на себе народний депутат Леонід Клімов та Головне управління Держкомзему в Одеській області. Кільком ветеранам державні акти та додатки до них вручили голова райдерж­адміністрації Олег Іспанюк та начальник районного відділу Держкомзему Олександр Лозовий, завітавши до них додому.

Наш кор., Савранський район

НП в Іллічівському порту

В ніч на понеділок в акваторії Сухого лиману пішов на дно док із танкером «Волгонафта-263».

Як повідомляють очевидці, кормова частина судна майже «сіла» на палубу доку, що потонув. На місці пригоди працюють працівники МНС.

У порту на правах анонімності говорять, що причина НП – «людський чинник».

Наш кор.

Автор: В. Козюра, А. Михайленко, Т. Гурічева, Є. Низов, Л. Кузьменко, Л. Токар, В. Акімов, Ю. Федорчук, Є. Маслов, А. Бондарева, Ю. Басюк


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.008
Перейти на повну версію сайту