![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеська обласна організація Всеукраїнського об’єднання ветеранів спільно з крайовою організацією Соборного козацтва України «СІЧ» (голова та крайовий отаман Віктор Мастеренко) за активної підтримки отамана Чорноморського козацького війська Анатолія Петька та керівника білгород-дністровського ветеранського хору «Кредо» Святослава Горбачова 21 — 22 травня організували автобусну поїздку ветеранів і козаків з дітьми та внуками до Канева на заходи з ушанування 150-х роковин перепоховання Тараса Шевченка на Чернечій горі.
Відвідати святі для кожного українця місця з нашим гуртом зголосилося чимало земляків — письменники, історики, краєзнавці, викладачі, вчителі, студенти, школярі — з різних куточків Одещини.
Культурно-просвітницька програма розпочалася в офісі ветеранської організації Шевченківськими читаннями «В сім’ї вольній, новій» та переглядом відеофільму «Вільне козацтво».
Ще до «третіх півнів» дісталися до батьківської садиби Тараса у Кирилівці (нині — Шевченкове). Вклонилися могилі матері поета, послухали дзвінких світанкових солов’їв та інше стоголосе птаство, напилися цілющої води з колодязя, з якого пив сам Тарас Григорович. Знову звучали Шевченкові «Садок вишневий коло хати…», «Ще треті півні не співали…», «Світає, край неба палає…».
І таки почало світати. Заблимали фотоапарати, кожному хотілося запастися згадкою про своє перебування на цій дорогій кожному українцеві землі.
Близько дев’ятої дісталися Соборної площі в Каневі, з якої й мало розпочатися всенародне дійство «Поховайте та вставайте, кайдани порвіте!».
Багатотисячна процесія з найбільшим Державним прапором, рушила у п’ятикілометрову ходу до Чернечої гори.
Прийшли до могили Великого Кобзаря. Після покладання квітів та панахиди з короткими промовами до присутніх звернулися Голова Верховної Ради В. Литвин, Прем’єр-міністр М. Азаров та радник Президента Г. Герман. Під час панахиди, яка, до речі , звучала не українською мовою, з боку патріотично налаштованих учасників заходу, чулося: «Геть московського попа!», а під час промов державних очільників — «Га-а-нь-ба!».
З чудовою програмою тут же, біля пам’ятника, виступив народний хор ім. Г. Вірьовки, на сходинках бандуристи виконували музичні твори на слова Великого Поета.
Усі бажаючі мали можливість відвідати музей Кобзаря. Одесити скористалися цією нагодою й отримали незабутні враження.
А біля підніжжя гори, на так званому «співочому полі», відбувалося Всеукраїнське Віче, на якому відомі і невідомі політичні та громадські діячі закликали до пильності та єднання всього українського народу.
Завершилися пам’ятна акція тисячоголосим виконанням спільно з хором ім. Г. Вірьовки безсмертного Шевченкового «Реве та стогне Дніпр широкий…».
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |