![]() |
|
![]() |
![]() |
Звернення до голови Одеської облдержадміністрації Е. Матвійчука, голови Одеської облради М. Пундика, прокурора Одеської області І. Проценка, начальника головного управління юстиції в Одеській області А. Седова
Останнім часом в Одеській області почастішали факти порушення місцевою владою чинного законодавства, яке захищає права журналістів і регламентує діяльність комунальних засобів масової інформації. Місцеві органи самоврядування активно зайнялися ревізією майнового стану редакцій районних і міських газет, грубо втручаються у фінансово-господарську та кадрову політику редакцій, прагнуть рецензувати творчу діяльність журналістів.
На порушення законів України «Про мораторій на відчуження від редакцій державних та комунальних засобів масової інформації приміщень та майна» і «Про посилення захисту майна редакцій засобів масової інформації, видавництв, книгарень, підприємств книгорозповсюдження, творчих спілок» районні ради через сесії проводять рішення про передачу приміщень і майна редакцій у господарське відання або в оренду новостворюваним організаціям. Засновники проводять незаконні дії щодо примусового об'єднання, злиття, реорганізації районних, міських та міськрайонних газет з телерадіокомпаніями, видавництвами, навіть торговельними підприємствами, підпорядковуючи комунальні друковані ЗМІ новим структурам. При цьому влада мотивує свої рішення виключно актами про місцеве самоврядування, забуваючи, що інформаційна сфера регламентується Конституцією України і цілою низкою спеціальних законів.
Усе це дає підстави вважати, що в Одеській області йде цілеспрямована робота по знищенню районних газет, захопленню комерційними структурами їхнього майна, заміни професійних журналістських кадрів на слухняних виконавців.
Там, де творчі колективи газет опираються рейдерському наступу місцевих чиновників, в порушення Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів» влада безпідставно обмежує фінансування редакцій, відверто ігнорує рішення судів про поновлення на роботі керівників ЗМІ, звільнених з порушенням чинного законодавства, виплати їм заробітної плати за вимушений прогул. При цьому районні прокуратури не здійснюють належного нагляду та відповідного реагування на протиправні рішення і дії місцевих органів самоврядування та державних адміністрацій, чим потурають безчинству місцевої влади, переслідуванню журналістів, з'ясуванню стосунків з редакторами за бюджетні кошти.
Таких фактів багато. Досить назвати ситуації в Комінтернівському, Роздільній, Іванівці, які вже здобули загальноукраїнський розголос; йдуть чиновницькі реорганізації в Овідіополі, готуються новації в багатьох інших районах і містах.
Ми звертаємо вашу увагу на те, що за стан і розвиток інформаційної сфери ви несете особисту відповідальність, і тому просимо вас припинити наступ чиновників на свободу слова і на права журналістів, негайно вжити заходів для збереження районних газет, припинити конкретні порушення чинного законодавства проти редакторів, усіх творчих працівників засобів масової інформації.
Пропонуємо обласній владі висловити свою позицію з подальшої долі районних і міських газет, а за участі Одеської регіональної організації Національної спілки журналістів України і «Асоціації редакторів Одещини» провести відкрите обговорення проблем друкованих ЗМІ в області.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |