![]() |
|
![]() |
![]() |
Чисте повітря, чудова природа, прекрасний морський пляж – 8-кілометрова коса дрібного золотого піску, ідеально зручний для дітей рельєф дна, чисте відкрите море, що лежить на весь обрій, – візитна картка курортної Сергіївки. Напередодні відповідального моменту, – відкриття сезону, – ми й зазирнули до селищного голови Олександра Юрійовича Шелестенка.
– Олександре Юрійовичу, як правило, керівники приморських населених пунктів з настанням курортного сезону більше скаржаться на зростання рекреаційного навантаження, ніж радіють пожвавленню фінансової активності на підвідомчих територіях.
– Навантаження на комунальні підприємства справді збільшується, але ремствувати через це, гадаю, не варто. Треба просто завжди бути готовим до прийому, виходячи з того, що люди приїхали не навантаження збільшувати та смітити, хоча й таке трапляється, а відпочити, оздоровити своїх дітей. Перевагами свого прибережного місця мешкання треба по-доброму та щиро ділитися з відпочивальниками. До того ж жителі невеликих селищ у деякому розумінні піддаються психологічній втомі від замкненого кола спілкування. Сергіївка влітку стає маленьким мегаполісом, і напруга якось потроху розсмоктується. І не можна забувати, що чекання на відпочивальників змушує місцевих жителів активізувати всі свої можливості: упорядковувати двірські території, займатися нехитрим городництвом, засолюванням риби, устаткуванням маленьких домашніх готелів. Назвемо це взаємовигідною співпрацею.
– Сергіївка – туристична Мекка! Було б дивно, якби Олександр Шелестенко про це не мріяв.
– Можна й помріяти. Лише, я б сказав, – сімейна туристична Мекка. У нас безліч дитячих оздоровчих установ, вода влітку прогрівається до відчутної теплоти, особливо в лимані. Це справді купальний рай для дітей. Тому наше селище має славу ідеального для сімейного відпочинку, на це й треба орієнтуватися. Хоча у розпал сезону зняти дорогий номер у сергіївському пансіонаті буває досить проблематично. Все ж таки невеличке й досить затишне селище, відсутність будь-яких виробництв, чистота морської води, доглянутий пляж привабливі не менше за інші місця, і для різного контингенту.
– Яким чином залучаєте відпочивальників та потенційних інвесторів?
– Будь-яку курортну територію, – місто, селище, село, – слід розглядати як специфічний товар, споживачами корисних якостей якого можуть виступати жителі, інвестори, підприємці, туристи тощо. У зв'язку із цим особливу увагу необхідно приділяти формуванню позитивної ділової репутації курорту та його привабливого образу. Основою для цієї мети може слугувати територіальна індивідуальність. Ми виробили єдину інформаційну та рекламну політику нашого селища для залучення туристів. Суть її у сприянні санаторно-курортним підприємствам у пошуку потенційних партнерів, представленні курорту на всеукраїнських та міжнародних виставках, а також у розвитку фестивального руху.
– Олександре Юрійовичу, у своїй відповіді Ви згадали жителів. Яким чином у Вас поставлено соціальну роботу?
– За рахунок бюджетних та залучених коштів систематично подаємо допомогу пенсіонерам, ветеранам, інвалідам, дітям-сиротам, самотнім матерям та багатодітним сім’ям. Постаралися оточити самотніх, людей старшого покоління піклуванням та увагою. Вважаємо цю роботу одним із пріоритетних напрямів у своїй діяльності. Ми завжди відкриті до діалогу, і якщо в когось є сумніви щодо цього, готові розмовляти мовою цифр.
– У приморських населених пунктах раз-по-раз виникають конфлікти на ґрунті комерційного використання прибережної смуги. Як дивиться на цю проблему Сергіївський селищний голова?
– Прибережна смуга, пляжі, вода нашого прекрасного моря – це загальне надбання. І як бути з жителями селища? З них теж брати гроші? А якщо з них не брати, а з інших брати, то перевіряти паспорти і дивитися прописку? Абсурд. Ми вважаємо, що заробляти гроші необхідно широко розвиненим сервісом, прокатними послугами, морськими прогулянками. Суцільною та бездумною комерціалізацією швидше віджахнемо відпочивальників, а не навпаки.
– Що рухало Олександром Шелестенком, коли він вирішив боротися за крісло селищного голови втретє?
– Будь-яку почату справу волію доводити до логічного завершення. Новим витком у розвитку селища є газифікація. У 2004 році селищною радою було виготовлено та затверджено проект будівництва газопроводу високого тиску Білгород-Дністровський – Сергіївка, а також газопроводу середнього тиску по селищу – довжиною 4600 метрів. Було виготовлено і проект землевідведення під будівництво. Будівельні роботи почалися, було закуплено труби та зварено в нитку 2300 метрів газопроводу. Але усі наші зусилля продовжити будівництво з 2005 року до нещодавнього часу не дали результату у зв'язку з політичною та економічною кризою. І лише з приходом до влади нової політичної сили будівництво газопроводу відновлено на підставі Розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2010 року № 1881-р. Ми домоглися включення нашого проекту в перелік об'єктів газозабезпечення в Одеській області. Введення газопроводу в експлуатацію передбачається вже цього року.
– Яку проблему Сергіївки Ви б визначили як найзлободеннішу?
– Газопровід вже згадував, а на другому місці поставив би працевлаштування. Для нашого селища вважав би здійснення цих проектів великим кроком вперед.
Довідка
Сергіївка – кліматобальнеогрязевий курорт, розташований за 80 км від Одеси та за 18 км від одного з найдревніших міст світу – Білгорода-Дністровського, на березі Шаболатського лиману. До речі, ще В.П. Катаєв писав: «Від Кароліно-Бугазу до гирла Дунаю на сто верст розлігся найчудовіший у світі пляж. Пісок на ньому дивної білизни та тонкості. Перші відомості про курорт відносяться до 80-х років ХІХ століття, коли відомий російський хімік О.А. Вериго науково довів цілющість грязей та ропи Шаболатського лиману. У 1895 році тут вперше було побудовано невеличку грязелікарню. З того давнього часу курорт безупинно розвивається. Наразі в Сергіївці лише за літній період року відпочиває до 25 тисяч чоловік. За кліматичною характеристикою Сергіївка належить до зони одеських курортів, характерними рисами яких є сухе чисте повітря, що освіжається легким морським бризом, тривалість теплого сезону із квітня по жовтень, достаток сонячних днів – понад 290 на рік. Літо дуже тепле – середньодобова температура 22 градуси. Зима м'яка – середньодобова температура січня +2 градуси, з нестійким сніжним покривом.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |