![]() |
|
![]() |
![]() |
Минуло півроку після виборів. Що вдалося зробити? Про це ми попросили розповісти секретаря виконкому Ізмаїльської міської ради, голову міської організації Партії регіонів Євгена Пундика.
– Уся робота сьогодні провадиться в межах загальнодержавної стратегії, спрямованої на розвиток міста, регіону, країни. На підставі власних висновків і з урахуванням напрямів Адміністрації Президента, уряду та обласної державної адміністрації після аналізу ситуації було сформовано стратегію розвитку міста на найближчі роки.
Вона містить у собі три основні завдання. Це оптимізація витрат, наповнення бюджету та пошук інвестицій.
Було в розумних межах скорочено адміністративний апарат, а також апарат комунальних підприємств. На багатьох підприємствах замінили кадри.
Друге. З метою планомірного накопичення бюджетних коштів забезпечили чітку координацію роботи з податковою інспекцією, держстатистики, управлінням праці та соціального захисту, управлінням Пенсійного фонду в м. Ізмаїлі. Разом з відповідними службами робимо все необхідне для створення нових робочих місць та для їхньої легалізації. Домагаємося, щоб на знову організованих робочих місцях була гідна заробітна плата.
За рахунок цього та багатьох інших моментів за перший квартал нинішнього року виконали бюджетне завдання на 140 відсотків. Активно поповнюється бюджет розвитку – сюди йдуть гроші від оренди та продажу землі, комунальної власності, причому в обов'язковому порядку дотримується абсолютна прозорість кожного рішення.
Третє. Разом з місцевим фондом підтримки підприємництва було створено інвестиційний паспорт міста. Визначили до15 серйозних інвестиційних майданчиків, які можуть бути цікавими інвесторам.
Це передусім майданчик у районі консервного заводу під зерновий комплекс із підведенням залізниці. Гадаю, становить інтерес комунальне підприємство «Ізмаїл-паливо» – як можливість розмістити тут склад сипучих матеріалів.
Вбачаємо також по вулиці Івана Франка на місці довгобуду можливість будівництва сучасного житлового масиву.
Не менший інтерес для інвесторів, на мій погляд, становить кінотеатр «Перемога», де передбачається розмістити бізнес-центр.
Підготовлені пропозиції щодо міського аеропорту. Виходимо з того, що відкриття повітряних воріт міста примножить його привабливість як для інвесторів, так і для розвитку туризму.
Здійснення проектів має початися найближчим часом – підготовка відповідних документів щодо них завершується.
І ще. У місті не одне десятиліття велися розмови щодо необхідності будівництва спорткомплексу. На жаль, навіть не було проведено геодезичних досліджень. Тепер же, після ухвали про будівництво на рівні депутатського корпусу, взялися за підготовку відповідних документів. Орієнтовно вони мають бути готові до середини червня цього року.
Ще один виконуваний проект – дороги. Збільшуючи власний бюджет розвитку, вишукали внутрішні резерви на ремонт. Причому не тимчасовий, як раніше, а капітальний. До 9 травня відремонтували три ділянки дороги на головній міській артерії – проспекті Суворова. Враховуючи підтримку області, маємо намір до кінця літа упорядкувати до 19 ділянок. Неодмінно займемося найдовшою вулицею Нахімова, що з'єднує центр міста з південно-західною околицею, багато в чому цікавою для інвесторів. Потім у планах перехід до ремонту другорядних вулиць. Маємо намір завершити ремонт доріг у місті протягом трьох років.
Ще про ефект оптимізації житлово-комунального господарства: саме це дозволило вивільнити додаткові кошти, на які придбано спеціалізовану техніку для «Житлосервісу-2».
Вперше за декілька років запрацювало із прибутком комунальне підприємство «Виробниче управління водно-каналізаційного господарства». Лише за чотири місяці отримано в межах 300 тисяч гривень прибутку. Значні резерви виявлено за ретельної перевірки використання води. З'ясувалося: деякі жителі міста та підприємства-споживачі використовували воду без лічильників, належного контролю над витратою води у багатьох випадках не було. Сьогодні ситуація докорінно змінилася. За прикидками, під кінець року прибуток має скласти до 800 тисяч гривень. Вони будуть спрямовані на ремонт мереж, переустаткування.
Звичайно, могли б активніше використовувати кошти, які надходять у бюджет розвитку саме для розвитку міста. Але, на жаль, доведеться поки що «латати діри», провадити поточні ремонти в установах охорони здоров'я, школах, дитячих садках. На це може бути потрібно не менше двох років. І вже потім зможемо повною мірою використовувати накопичувані кошти безпосередньо на розвиток інфраструктури.
Впевнений, свою позитивну роль у нашому відродженні відіграє і адміністративна реформа, під час якої можливе об'єднання міста та району в одну структуру, утворення своєрідного кластера-полісу з єдиним центром управління. Бо нас із районом дуже багато що поєднує. Зокрема й відродження міської промисловості, створення нових переробних комплексів. Ця тема також постійно порушується і, гадаю, донині має свій неослабний інтерес для інвесторів. Створення об'єднаної інфраструктури, за попередніми підрахунками, дозволить реалізувати не менше 10 – 12 інвестиційних проектів.
…Отже, перші півроку показали: якщо не сидіти склавши руки, а домагатися злагодженості дій на рівні депутатського корпусу та його фракцій, якщо чітко реалізуються завдання і на рівні виконавчого комітету міськради, досягнути можна багато чого. Втім, іншого нам не дано. Час балаганів минув разом із відходом помаранчевої влади. Настав час працювати на благо людей, які обрали нас.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |