![]() |
|
![]() |
![]() |
Доповідь СК «Укрферрі», представлена на засіданні транспортної комісії Євросоюзу, стосувалася залізнично-поромних переправ на Чорному морі між Іллічівськом і портами Туреччини та Грузії. А також представляла проект, розроблений фахівцями СК «Укрферрі» разом із болгарськими й турецькими партнерами, щодо розвитку контейнерних перевезень за маршрутом Варна-Іллічівськ-Поті/Батумі.
Фахівці Європейської комісії із транспорту вважають, що українські та болгарські пороми працюють менш ефективно, ніж балтійські. Звідси й головне питання ділової зустрічі в Брюсселі: що вдіяти для зниження транспортних витрат і як зробити поромні лінії привабливішими для вантажовласників?
Як сказав менеджер відділу маркетингу СК «Укрферрі» Роман Гонопольський, головна проблема в тому, що в транзитній політиці немає єдиного розуміння цього процесу навіть на рівні окремих видів транспорту.
Так виходить, що вночі поромний комплекс у Варні не працює, а обробка танкерів на поромному причалі порту Поті викликає тривалі простої поромів на рейді. Судно покриває відстань між Іллічівськом і Батумі за 44 години. Стільки ж часу іноді забирає оформлення вантажної документації. Якщо країни заявляють про свою прихильність до принципу щонайшвидшого проходження транзитних вантажів, то вони мусять мати й відповідні норми для митних і прикордонних формальностей.
Дискусію викликав і різний підхід до формування портових зборів. Так, якщо у Варні вони становлять для поромів близько 4 тисяч доларів, то в Іллічівську їх розмір досягає 12 тисяч. А в Поті вже перевалює за 20 тисяч. І це при тому, що пороми щотижня роблять у кожний з портів 1-3 суднозаходи. Економічно невиправдана практика залізничників кожної країни, які завантажують власні вагони, а потім відправляють вагони іншої країни порожніми.
Проте робоча група проекту підтвердила значні перспективи розвитку чорноморських поромних переправ між портами України, Болгарії, Туреччини та Грузії. Президент СК «Укрферрі» Олександр Курлянд відзначив, що таким чином долаються неминучі хвороби зростання, коли кожна країна тягнула на себе «транзитну ковдру». ЄС уже розглядає питання щодо подання технічної допомоги у вигляді постачання мобільних контейнерних перевантажувачів для поромів. Кожен учасник транспортного процесу зможе розраховувати на прибуток, отриманий від погоджених перевезень.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |