![]() |
|
![]() |
![]() |
Домагаючись справедливого тарифу
Громадська організація «Якість життя», яку очолює заступник голови Одеської обласної ради Олексій Гончаренко, та одесити, що долучилися до них, провели автопробіг, присвячений продовженню кампанії проти необґрунтованого підвищення тарифів на паркування в Одесі.
– Наша позиція стосовно порядку на паркуваннях та нормальних, справедливих тарифів на паркування – послідовна. Вона не змінюється залежно від того, хто очолює міську адміністрацію, – відзначив лідер «Якості життя» Олексій Гончаренко. – Три роки тому ми домоглися, спільно з одеситами, недопущення необґрунтованого підвищення у 5 разів тарифів на паркування. Але сьогодні знову передбачається підвищити тариф у 5 разів. І знову незрозуміле економічне обґрунтування цього підвищення. Бо за підвищення тарифу у п'ять разів паркувальний збір планується зібрати на суму 6 мільйонів гривень, а тим часом торік при ставці тарифу 1 гривня за годину було зібрано 14 мільйонів. Таким чином, у п’ять разів підвищується тариф, але при цьому у два рази зменшуються надходження до міського бюджету. Мені така математика незрозуміла.
Крім того, хотілося б, щоб в Одесі паркування стали схожими на справжні. Жодних обладнаних паркувань у місті просто немає. Хочуть брати 5 гривень за просто розкреслений шматок проїзної частини дороги. Сьогодні ми провадимо цей автопробіг, щоб звернути увагу Одеської мерії на цю ситуацію. Ми будемо домагатися справедливого тарифу на паркування і того, щоб кошти одеситів надходили до міського бюджету. Одесити не є «дійними коровами».
В автопробігу взяло участь понад 50 автомобілів.
Юрій Басюк, прес-служба Олексія Гончаренка
Чи вженуться зарплати за цінами?
Найцікавішим на прес-конференції начальника Головного управління економіки облдержадміністрації Олега Муратова було повідомлення про зростання зарплати, що стало наслідком позитивних економічних результатів першого кварталу 2011 року.
Так, збільшився обсяг вантажопасажирських перевезень і оборот роздрібної торгівлі. Після чотирирічного простою запущений у роботу Одеський комбінат хлібопродуктів, що став філією державної зернової компанії. І борошна за регульованими цінами вистачатиме й населенню, і хлібопекарням, відзначив О. Муратов.
Одночасно начальник Головного управління передбачає «невелике зниження цін» на основні продукти споживчого кошика. За статистикою, область посідає 10-те місце в Україні за вартістю цукру, 27-ме – соняшникової олії, 11-те – курячого м'яса, 12-те – яловичини, 9-те – свинини. З початку року соціальні ціни на хліб залишилися практично незмінними, хоча в країні вони піднялися на 2,5%, навіть 3%. Тому О. Муратов вважає економічну ситуацію досить стабільною, а подальше зниження цін недоцільним. При цьому дешевше можуть коштувати овочі «на борщ».
На жаль, ці зміни мало втішають простих громадян, більшість із яких оцінюють рівень свого матеріального статку як незадовільний. І це, логічно, бо за цінами не встигає зарплата.
Як було сказано, її середня величина в області на 1 травня цього року склала 2533 гривні. У громадян, зайнятих у добувній промисловості, заробіток вищий. У «переробників» – нижчий. От тільки добувних галузей у регіоні практично немає… Зрозуміло, що зі збільшенням зарплати зростають і податкові відрахування.
Як сказав О. Муратов, за перший квартал поточного року надходження коштів в обласний бюджет порівняно з аналогічним періодом 2010 року зросли на 20%, а в державну скарбницю – на 33,6%.
Похвали чиновника заслужила робота, спрямована на скорочення заборгованості за виплатою зарплат. З початку року вона поменшала на 11%, і становить 25,5 млн гривень. Зате близько 60% від загальної суми боргів припадає на держструктури й акціонерні товариства, серед яких – «суцільні банкрути».
– Що стосується заробітної плати держслужбовців, то... Вважаю, що відучившись у вузі, молодий фахівець не мусить працювати з окладом у 1000 гривень. Навіть пакувальник у супермаркеті заробляє більше, – відзначив О. Муратов. – Ситуацію потрібно змінювати навіть на шкоду іншим позиціям. Поки що ми змогли підняти зарплати в облдержадміністрації на 20 – 25% за рахунок кадрового скорочення. Але зарплата держслужбовцям не піднімалася з 2008 року, у той час як прожитковий мінімум зріс у кілька разів. Це заважає стимулювати підлеглих до якісної роботи. Посадові оклади потрібно піднімати.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |