ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
02.06.2011 / Газета: Одесские известия / № 59(4184) / Тираж: 18386

Одеса

Щоб погода не підвела

До початку жнивної кампанії залишилися лічені дні. Регіон забезпечений технікою та пально-мастильними матеріалами на три чверті від потреби, повідомив начальник Головного управління агропромислового розвитку ОДА Іван Панчишин.

За його словами, на сьогодні господарства області вже закупили близько 20 тисяч тонн дизельного палива. Крім того, з механізаторами із сусідніх регіонів укладено договори про оренду шести сотень комбайнів. Хоча для швидкого збирання врожаю потрібно додатково не менше 1136 одиниць техніки. Тим більше що, за прогнозами, нині врожай очікується кращий, ніж торік. Головне, щоб погода не підвела.

Від «Прими» до «Апогею»

В Одесі пройшов Четвертий міжнародний конкурс дитячого виконавського мистецтва «Прима», присвячений Міжнародному дневі захисту дітей. У творчому змаганні взяли участь понад сто юних талантів із України, Молдови, Румунії, Сирії та Польщі.

Одеська музична школа імені Столярського – серед світових лідерів у пошуку та вихованні юних талантів. Ще один значний крок уперед у цьому напрямі вона зробила три роки тому, організувавши міжнародний конкурс дитячої виконавської майстерності. Попри свій «дитячий» вік, змагання вже стало популярним у Європі. Конкурс щоразу відкриває нові таланти. Майже всі його лауреати згодом стали переможцями різних міжнародних оглядів, стипендіатами провідного американського музичного фонду «Апогей».

Зокрема, два роки тому чотирирічний піаніст Ілля Кауфман блискуче виступив на конкурсі й уперше одержав визнання музичних маестро. 1 червня він представив Україну на концерті юних обдарувань у московському Кремлі.

У назву конкурсу його організатори вклали подвійний зміст. З одного боку, «прима» позначає найменший музичний інтервал, з іншого – характеризує вершину виконавської майстерності. Тому у змаганні традиційно беруть участь музиканти-початківці від 4 до 11 років, які, попри те, що тільки роблять найперші кроки на шляху до музичної досконалості, уже готові довести свій талант і рішучість домогтися світового визнання.

У журі четвертого конкурсу ввійшли фахівці світового рівня: ректор Бернської консерваторії Герхард Мюллер, французький піаніст Бер­нард Совіньї, а також авторитет­ні музиканти України.

Дитинство у світі книжок і малюнків

Низку заходів, приурочених до Міжнародного дня захисту дітей, проведено в бібліотеках обласного центру.

Так, у шоу «Книжное царство – мудрое государство», яке відбулося 1 червня в бібліотеці № 13, його організатори представили виставку сучасних дитячих видань і робіт юних читачів.

Виставки малюнків і майстерних виробів «Світ мого дитинства», а також книжкову експозицію «Абетка прав дитини» розгорнуто цього ж дня в бібліотеках №№ 32, 29, 6.

Миколаївський район

Готуючись до жнив

На території району проведено обласний семінар із питань технічного забезпечення зернозбиральних робіт за участю фахівців із технічної політики та охорони праці управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій, керівників і головних інженерів базових господарств нашої та сусідніх областей.

Пленарну частину семінару, що проходила у великій залі адмінбудинку, відкрив заступник начальника Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації С. Возненко. З вітальним словом звернувся до учасників семінару голова райдержадміністрації О. Чорний і за традицією вручив хліб-сіль директорові ВАТ «Представництво «Ростсільмаш» в Україні» К. Сев­рюкову, який виступив із доповіддю «ВАТ «Ростсільмаш» сьогодні – інноваційний шлях розвитку». Своїми пропозиціями поділилися представники ВАТ «Агротехніка», НАК «Украгролізинг», ПП «Агропостач». Практична частина семінару проходила в Новопетрівці на базі СТОВ «Надія України». Її учасники мали нагоду ознайомитися із сучасними зразками сільськогосподарської техніки виробництва ВАТ «Ростсільмаш» і побачити її в роботі на демонстраційному полі.

Савранський район

Радилися апаратні працівники

Обласна державна адміністрація в межах дня апарату провела на базі Савранської райдержадміністрації кущовий навчально-методичний семінар на тему: «Про невідкладні заходи щодо вдосконалення організаційно-кадрової та правової роботи, роботи з документами та проходження державної служби в районних державних адміністраціях і їхніх апаратах».

У його роботі взяли участь заступник голови – керівник апарату обл­держадміністрації Петро Хлицов, його заступник Володимир Кулаков, начальник управління державної служби Головдержслужби України в Одеській області Анатолій Козік, керівники апарату Ананьївської, Балтської, Кодимської, Котовської, Красноокнянської, Любашівської, Фрунзівської та Ширяївської райдержадміністрацій, інші посадовці.

Під час роботи було розглянуто низку питань, що стосуються як законодавчого підґрунтя функціонування райдержадміністрацій, так і методичної та практичної їхньої діяльності. Керівник апарату Савранської райдержадміністрації Юлія Ворончук поділилася досвідом

Саратський район

Мають намір розширювати виробництво

Продукція СВК «Дружба», очолюваного Георгієм Чиклікчи, користується високим попитом у жителів району. У багатогалузевому господарстві працюють хлібопекарня, м'ясо- та молокопереробний цехи.

Щодня тут переробляють півтори тонни молока 4-відсоткової жирності з дійного стада СВК. З екологічно чистої сировини виробляють вершкове масло 78-відсоткової жирності, вершки, сир, бринзу та м'які сири. Продукти надходять до крамниці села Зоря та спеціалізованої крамниці, розташованої на ринку селища Сарата.

За чотири місяці працівниками виробничої молокодільниці перероблено 140 тонн молока й випущено 25,2 тонни готової продукції. Як відзначила технолог цеху Ганна Топалова, попит постійно зростає. Тому надалі керівництво СВК має намір розширити виробництво й обсяги смачної та корисної продукції.

Кілійський район

Ювілей української Венеції

Місто Вилкове відзначило 265-й день народження.

З корінними жителями свято поділили численні туристи, які в цю пору року приїздять сюди помилуватися водними вуличками, зануреними у квіти та свіжу зелень верб, покуштувати численних страв зі славнозвісного дунайського оселедця й досхочу наїстися запашної полуниці, а вона дозріває тут раніше за всі терміни – через достаток сонця й води.

Маленьке місто з роду-племені рибалок, мисливців і садівників гостинно зустрічає всіх туристів, рік у рік розбудовуючи туристичний потенціал. Багато чого було зроблено депутатським корпусом минулого скликання й екс-мером Віктором Поздняком особисто: у центрі Вилкового було відремонтовано дороги та тротуари, встановлено освітлення, капітально відремонтовано Будинок культури та інші соціальні об'єкти. Не забували про околиці – будували кладки, тягнули водопровід, модернізували систему каналізації міста. Великі плани й у нинішнього депутатського корпусу, який очолює Микола Дзядзин.

У святковий день вилківці та гості міста відвідали місцеві храми, де правилися урочисті літургії, а потім стали учасниками низки культурних і спортивних заходів. Завершився день народження барвистим феєрверком.

Ренійський район

Подвиг прикордонників не забуто

Напередодні Дня прикордонника в селі Орлівка (Картал) відкрито оновлений Пам'ятний знак прикордонникам, що обороняли Дунайський рубіж улітку 1941 року.

На сьогодні відомі імена тільки 9 захисників кордону, які загинули на дунайському рубежі в перші дні війни, хоча їх було значно більше. З 22 червня по 5 липня прикордонники Карталянської застави не віддавали ні п'яді довіреної їм ділянки, аж поки не одержали наказ відступити.

На урочистому мітингу, присвяченому відкриттю Пам’ятного знака, заступник голови Ренійської РДА Іван Стадников розповів про бої 4-го Чорноморського загону прикордонних суден під командуванням капітан-лейтенанта Івана Кубишкіна та 79-го Ізмаїльського прикордонного загону на чолі з підполковником Савою Грачовим. Зібрані краєзнавцями дані було передано до Орлівської школи – щоб діти теж долучалися до пошукової роботи й пам'ятали подвиг прикордонників у 1941 році.

Інформаційну добірку підготували: В. Козюра, А. Михайленко, Ю. Федорчук, Т. Гурічева, А. Бондарева, Т. Сторчак

Скинь швидкість і пристібни ремінь!

Почався перший етап кампанії з підвищення рівня безпеки дорожнього руху. Його провадить Одеська облрада разом з Європейським союзом.

Як заявив на прес-конференції заступник голови облради Олексій Гончаренко, це важлива акція для України, спрямована на включення її до транспортної мережі ЄС. У 2010 році такий проект було реалізовано у Львові. Завдяки цьому було відчутно знижену кількість дорожньо-транспортних пригод. Зокрема – зі смертельним результатом.

Минулого року в Одеській області зареєстровано понад 14 тисяч ДТП, у яких загинуло 300 чоловік. Співпраця з європейцями – реальна можливість знизити ці страшні показники.

На прес-конференції був присутній консультант проекту з інтеграції України до транс’європейської транспортної мережі Ентоні Пірс. За його даними, найбільша кількість аварій на дорогах відбувається саме через недотримання водіями встановлених норм швидкості. У боротьбі із цим явищем значну роль відведено дорожній інспекції.

Заступник начальника Одеського міського управління ДАІ Олександр Стариченко палко підтримав ідею проекту. Тепер молодці, які надто сильно натискають на газ, не лише заплатять штраф, але ще будуть змушені прослухати лекцію з роз'ясненнями, чим загрожує перевищення швидкості. Допомогу у переосмисленні своєї дорожньої поведінки їм надасть портал 4roads.net та матеріали інформагенції «Думська.net». У межах кампанії також буде розповсюджено 30 тисяч буклетів, присвячених цій темі, а на радіостанціях «Kiss FM» і «Авторадіо», популярних у водіїв, пролунають ефірні ролики. Вони будуть створені на позабюджетні кошти, уточнив О. Гончаренко.

На думку координатора проекту Оксани Романухи, матеріали, які агітують за безпеку рухи, повинні бути розраховані на цільову аудиторію, яка складається переважно з молодих чоловіків віком від 25 до 35 років, які найсхильніші до названих порушень.

На жаль, місяць – недостатній термін, щоб підняти вимоги до технічного оснащення автомобілів. Тому, вважає Е. Пірс, краще довіряти своїй правій нозі на педалі гальма та відчувати дорогу, яка сама підкаже, з якою швидкістю нею їхати. Поки що позитивний результат вже дало поліпшення розмітки на дорогах, із чого почалося здійснення плану. До кінця місяця кількість ДТП повинна знизитися на 20%.

У серпні основна увага буде звернена на використання ременів безпеки. Цей другий етап одержав назву «Пристібнися!». Підсумки ефективності даного проекту будуть підбиті у жовтні цього року.

Влад СЛАВІН

Морський фасад Іллічівська

Над прибережною смугою міста Іллічівська піднято прапор блакитного кольору. Зображена на ньому крапля води – символ екологічної чистоти, а сам блакитний прапор є атрибутом міжнародного сертифікату якості пляжів та марин. Серед здобувачів подібної відзнаки – фешенебельні курорти бага­тьох країн Європи та Карибського басейну, а також ПАР, Марокко, Нової Зеландії, Канади. Іллічівськ – перше в Україні місто, що склало іспит на відповідність усім параметрам – а їх двадцять сім.

Крім того, уточнює міський голова Валерій Хмельнюк, ще в жодній з країн такої нагороди не одержував громадський пляж, який перебуває у комунальній власності.

Підготовка до роботи щодо пе­ре­творення рекреаційної зо­ни провадилася півтора року. Приведення пляжу до єврозразка вимагало величезних організаційних зусиль та матеріальних витрат. Наприклад, з'ясувалося, що на приморській території має бути курильна кімната. А звичні фонтанчики з питною водою виявилися надбанням кам'яного віку. Крім того, фахівці провели спеціальне дослідження схилів на предмет зсувного ризику, а водолази вилучили із дна усі сто­ронні предмети. Відповідно до світових стандартів було прокладено комунікації, витри­мано принципи освітлення та упорядкування. Для забезпечення безпеки на воді придбано швид­кісний рятувальний катер.

Навіщо це потрібно? Передусім, зробити пляж по-європейському зразковим дозволяє бюджет. По-друге, одержання сертифікату «Блакитний прапор» – не лише свідчення екологічної чистоти моря та берегової смуги. Це й сигнал інвесторам про сталість економіки міста. Сертифікат також має на увазі розвиток системи екологічної освіти та менеджменту. У зв'язку із цим професор Інституту проблем ринку та економіко-екологічних наук Тетяна Галушкіна, як наці­ональний аудитор, повідомила на прес-конференції: наявність такого пляжу дає переваги допо­міжному транспорту, а також малому та середньому бізнесу, особливо у сфері обслуговування і торгівлі. Податкові надходження прогнозовані в результаті активізації цієї діяльності, без­перечно, забезпечать відчутний приплив до скарбниці. А міська влада тим часом готова всіляко сприяти спорудженню аквапарку, двох нових готелів для туристів, другої черги тенісних кортів, розширенню яхтової марини. Є проект збільшення набережної на 2 км.

Національний координатор програми «Блакитний прапор» в Україні Модест Алєв відзначив, що в області є чудові пляжі в Лузанівці, Коблевому, Татарбунарському районі. Іллічівська мерія готова поділитися досвідом, щоб і інші територіальні громади регіону ефективно використовували при­родне багатство краю.

Владислав Кітік, «Одеські вісті», м. Іллічівськ

Святкова зустріч ветеранів

Ветерани-митники відзначили 10-ту річницю створення Всеукраїнської спілки ветеранів митної служби України.

Напередодні свята вони зібралися на урочисту зустріч у Південній митниці, яка для кожного з них залишається місцем, де їх раді бачити і куди у них є бажання приходити. Квітами, грамотами, подарунками та словами щирої подяки зустріло керівництво митниці своїх ветеранів.

– Ви, як обереги, не тільки передаєте свій досвід та допомагаєте опановувати кращі традиції митної справи. Ви є запорукою відчуття єдиної родини і зв’язку всіх поколінь митників Одещини, – з такими словами звернулася до присутніх начальник митниці Тетяна Бойченко.

Вона висловила вдячність людям, які своєю працею заслужили любов, повагу та шану, і побажала їм міцного здоров’я, щастя, сімейного затишку та довголіття.

Голова Одеської ветеранської спілки Михайло Ковальчук, який протягом багатьох років очолював Одеську та Іллічівську митниці, подякував за щиру зустріч і постійну підтримку з боку керівництва митниці.

Посмішки, святковий настрій, квіти, спогади, фотознімки на згадку, плани на майбутнє, спілкування досвідчених митників і з тими, хто тільки поповнив лави захисників економічної безпеки України, визначили теплу атмосферу зустрічі людей, яких поєднала спільна справа.

Автор: Наш кор.


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.010
Перейти на повну версію сайту