![]() |
|
![]() |
![]() |
Сімнадцятий саміт лідерів країн Центральної Європи, який пройшов у Варшаві, розвіяв багато припущень стосовно України. І ті, хто говорив про потенційну міжнародну ізоляцію нашої країни, залишилися біля розбитого корита. Нічого дивного – учасники саміту одностайно ухвалили рішення наступного року зустрітися в Києві.
Український Президент досить впевнено почувався серед своїх колег з інших країн, до яких приєднався американський Президент Барак Обама, а також виступив з промовою, яка привернула увагу багатьох спостерігачів. Варто відзначити, що Янукович не збирався виправдовуватися щодо судових справ стосовно колишніх високопоставлених чиновників. Він відзначив, що відтепер лише суд визначить провину колишніх або нинішніх чиновників, які переступили Закон. При цьому Президент підкреслив, що опозиція повноцінно представлена в ЗМІ, де має можливість доносити свою точку зору на події в державі. Віктор Федорович дав зрозуміти, що для України демократичні перетворення є запорукою європейської ідентичності. Він переконаний, що для української влади демократія є самодостатньою цінністю та ефективним інструментом.
Слід визнати, що українська дипломатія за роки незалежного розвитку досить часто була нерішучою, ніби не була повністю впевненою у власних силах. Після обрання Віктора Януковича Главою держави ситуація докорінно змінилася: офіційний Київ впевнено став на шлях євроінтеграції. За словами Януковича, саме зараз наша країна набрала необхідного темпу зближення з ЄС і готова виконати пункти Плану дій з лібералізації візового режиму, досягти створення зони вільної торгівлі. Поточний рік обіцяє стати «моментом істини» у відносинах України та Європейського союзу, які протягом останнього року набули належної динаміки.
Віктор Янукович подякував усім державам, які підтримують євроінтеграційні зусилля України. Не випадково найтепліші слова Глава нашої держави знайшов для Польщі. Такий підхід виглядає обґрунтованим, адже наші країни тісно співпрацюють у багатьох сферах, серед яких і спільне проведення Євро-2012. При цьому навіть зміна лідерів наших країн та непроста історія взаємин між ними не вплинули на позитивний клімат у двосторонніх відносинах. Президент України готовий до тіснішої участі в роботі Вишеградської четвірки та висловився за наповнення конкретним змістом програми «Східного партнерства».
Справді, сьогодні наша держава має усі підстави розраховувати на допомогу не лише держав-сусідів, але й Європейського союзу в цілому у питаннях інтеграції. Незважаючи на побоювання окремих політиків, Україна не перетворилася на ізгоя Старого світу. Визначення євроінтеграції як пріоритету зовнішньої політики нашої держави не просто є стратегічним вибором України. Віктор Федорович особливо підкреслив, що відновлення нових «берлінських стін» у Старому світі є неприпустимим. Втішно, що черговий саміт лідерів країн Центральної Європи лише підтвердив, що діалог з нашою державою щодо перспектив євроінтеграції цілком відповідає стратегічним інтересам ЄС. Не випадково господар саміту, польський Президент Броніслав Коморовський, висловив упевненість, що розширення Європейського союзу повинно тривати й надалі. Ця заява й стала квінтесенцією саміту.
Коментуючи останні події в економічному та політичному житті України, Янукович відзначив, що в нашій державі протягом практично всього періоду незалежного розвитку не провадилися системні реформи. Немає нічого дивного в тому, що масштабні перетворення, ініційовані в Україні, викликають різні оцінки. Їхня наявність і є ознакою демократії. А завданням державної влади є провадження реформ, які вже давно перезріли та вимагають оперативного втілення в життя.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |