ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
УНІВЕРСИТЕТИ — джерело інноваційних розробок
03.06.2011 / Газета: Думська площа / № 21(740) / Тираж: 23828

В Одеському національному політехнічному університеті пройшов Міжнародний науково-технічний семінар на тему «Організація системи венчурного бізнесу та комерціалізація наукових досліджень» за участі першого заступника міністра освіти і науки, молоді та спорту України Євгена Суліми.

У роботі семінару взяли участь ректори провідних вищих навчальних закладів України, представники закладів академічної освіта, науковці з інших країн.

Учасники семінару обмінялися досвідом роботи щодо ефективних шляхів впровадження наукових та науково-технічних розробок, що проводяться у вищих навчальних закладах і наукових установах, законодавчого стимулювання цих процесів.

Євген Суліма зачитав звернення міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника до учасників семінару, у якому зазначено, що прагнення наукових установ до впровадження та комерціалізації науково-технічних розробок, котрі відповідають світовому рівню, є надійною запорукою сталого економічного розвитку держави Маючи потужний інтелектуальний та інвестиційний потенціал, інші університети мають стати джерелом інноваційних розробок, готових до практичного використання, зокрема, з допомогою залучення приватних коштів шляхом венчурного інвестування науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт.

Як відзначив Євген Суліма, кількість студентів, рівень акредитації, створені вчені ради — це показники роботи ВНЗ 90-х років. Сьогодні вищі навчальні заклади повинні стати житницею наукових розробок, що мають результати впровадження, як в економіці України, так і за її межами. Держава з її 2% власності в промисловості не зможе в майбутньому урівноважувати видатки на розвиток вищої освіти і підтримку наукової галузі Для цього в усьому світі вже створені та впроваджені ринкові механізми залучення інвестицій.

— Я хотів би, аби ми після розмови про наукову складову, про розвиток прикладних наукових розробок протягом року знайшли ті резерви, які дозволять говорити про сучасний університет в Україні, — сказав перший заступник міністра освіти і науки, молоді та спорту.

Євген Суліма приділив увагу і питанню нової редакції закону «Про вищу освіту»:

— Протягом року ми працювали з ректорським корпусом над новою редакцією закону «Про вищу освіту». Ми взяли все, що нам запропонували представники освітянсько-наукових кіл вищих навчальних закладів; усе, що можна сьогодні впроваджувати для розвитку автономії і фінансової самостійності університетів. На сьогодні цей закон повністю відповідає сучасним вимогам вищої освіти; і тим побажанням, які були висловлені збоку керівників вищих навчальних закладів.

Велике зацікавлення в учасників семінару викликали доповіді заступника директора Південного наукового центру ПАН з наукових питань, доктора технічних наук, професора В. Недоступи на тему «Про можливості комерціалізації результатів досліджень і розробок установ НАН України»; доктора соціальних наук, члена-кореспондента НАН України, ректора Харківського національного університету ім.. В. Каразіна В. Багірова на тему «Досвід комерціалізації фундаментальних наукових досліджень у Харківському національному університеті ім В. Каразіна»; доктора економічних наук, ректора Полтавського національного технічного університету імені Ю. Кондратюка В. Онищенка на тему «Трансфер технологій як складова комерціалізації наукових досліджень». Під час семінару у фойє Палацу культури студентів ОНПУ було організовано виставку прикладних наукових досягнень провідних вищих навчальних закладів.

Автор: Ольга Ткаченко


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.008
Перейти на повну версію сайту