![]() |
|
![]() |
![]() |
Про те, як і де можна знайти додаткові кошти для розвитку туристичної інфраструктури, розповів голова Державної податкової адміністрації в Одеській області Олександр Чорнобай під час наради з питань підготовки та провадження літнього туристично-оздоровчого сезону 2011 року та підвищення ефективності функціонування підприємств туристично-рекреаційного комплексу Одеської області. У нараді, яку провів заступник голови Одеської облдержадміністрації Дмитро Волошенков, також взяли участь голови ряду райдержадміністрацій, керівники обласних управлінь та служб.
Відповідно до Податкового кодексу України, місцеві ради можуть вводити на своїх територіях так званий туристичний збір. По суті, це об’єднання готельного збору, який було відмінено у 2004 році, і курортного збору, який стягувався до 1 січня 2011 року. Однак, за словами головного податківця області, не всі з них використовують таку можливість для поповнення свого бюджету.
На сьогоднішній день в Одеському регіоні максимальна величина туристичного збору становить 1% від мінімальної заробітної плати.
Надходження від цього платежу за п’ять місяців поточного року склали 291 тисячу гривень, зокрема по Одесі – 262 тисячі. Для порівняння – за 12 місяців 2010 року було зібрано всього 382 тисячі гривень.
За станом на 1 травня 2011 року оплату туристичного збору в нашій області здійснюють 249 фізичних осіб та 71 підприємство.
– З початком курортного сезону кількість суб’єктів, залучених до обкладання туристичним збором, значно збільшується, – прогнозує начальник ДПА в Одеській області.
У цей час податковими органами регіону щотижня з виїздом на місця провадяться перевірки суб’єктів господарювання, які надають послуги масового відпочинку. Так, на 21 травня 2011 року перевірено 987 суб’єктів господарювання, з них – 230 установ готельного типу, баз відпочинку. Зараз в Одесі 107 готелів. Усі вони поставлені на облік, як податкові агенти туристичного збору.
Згідно з результатами оперативного аналізу, у 2011 році надходження від цього збору складуть 2,8 мільйона гривень. Керівники районів доклали про те, у якому стані знаходяться об’єкти туристично-рекреаційного комплексу, що вже зроблено для приймання туристів і які питання поки ще не вирішені. «Традиційні» проблеми – це розбиті дороги, а також самовільне захоплення земель під будівництво об’єктів торгівлі.
Олександр Чорнобай вважає, що необхідно підвищити ставку туристичного збору в курортних місцях до 3%, і сподівається на підтримку Одеської облдержадміністрації, плануючи звернутися із цим питанням до Кабінету Міністрів України.
Який стан справ в плані санітарно-епідеміологічної безпеки, розповіла головний державний санітарний лікар Одеської області Любов Засипка. Болісною темою для більшості курортних зон як і раніше залишаються водопостачання та каналізація. Що стосується стану морської води, то, за словами головного санлікаря, воно покращилося у порівнянні з попередніми роками. Крім того, Любов Ігнатіївна попросила звернути увагу керівників області та районів, що власники баз відпочинку намагаються отримати прибуток, заманюючи до себе на відпочинок великі групи дітей, однак юридичних прав на це не мають. Найчастіше ні санітарні норми, ні обслуговуючий персонал не відповідають вимогам проживання та оздоровлення неповнолітніх.
Начальник управління культури і туризму облдержадміністрації Владислав Станков підбив підсумки роботи підприємств туристичної сфери за 2010 і попросив правоохоронців звернути увагу на діяльність гідів-самозванців (людей, які не мають ні спеціальної підготовки, ні відповідних знань, ні права займатися цією діяльністю). Що можуть розповісти гостям про наше місто такі «фахівці», за словами В. Станкова, важко уявити.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.008Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |