ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Петербурзькі прем’єри одеситів
07.06.2011 / Газета: Одесские известия / № 61(4188) / Тираж: 18386

До Одеси повернулася делегація юних кінематографістів, які побували на XVII міжнародному фестивалі дитячої та юнацької кіновідеотворчості «Петербурзький екран».

– Провадження цього фестивалю стало доброю традицією, що знаменує настання в Санкт-Петербурзі білих ночей, – сказав голова Спілки кінематографістів Російської Федерації Микита Михалков. – Шляхетна мета фестивалю – виховання любові до Батьківщини, мистецтва, краси, залучення молодого покоління до дуже цікавого світу кіно.

На фестиваль учні представили понад 300 фільмів зі 120 дитячих кіно– та відеостудій Росії, Білорусі, Естонії, Німеччини, України, Словаччини.

Вже багато років незмінним головою журі є Едуард Розовський, професор, завкафедри Санкт-Петербурзького держуніверситету кіно і телебачення, народний артист РРФСР, легендарний кінооператор, який зняв улюблені фільми глядачів різних поколінь – «Біле сонце пустелі», «Людина-амфібія», «Начальник Чукотки».

Дві найкращі роботи Одеського обласного конкурсу відеофільмів взяли участь у цьому фестивалі. Ігровий фільм «Стінка на стінку» було знято у ЦБЮТ «Евріка» (кер. Вікторія Майстренко-Березіна). У фільмі дві команди учнів грають у футбол… Гравці дуже професійно атакують ворота один одного, але удача явно на боці команди в рожевих майках, яка, зрештою, й виграє. Переможені лютують! Вони пропонують переможцям «зустрітися» завтра у певному місці. На превеликий подив переможених на зустріч прийшли ошатні та гарні дівчатка… які напередодні обіграли хлопчиків! І зустріч виявилася просто «романтичним побаченням».

Другий фільм – документальний. Він знятий творчою студією «КиС» за активної участі учнів військового ліцею. У фільмі йдеться про вихованців Одеського кадетського корпусу, відкритого ще у 1899 році. У корпусі навчалися діти-сироти, чиї батьки були офіцерами російської царської армії. У 1920 році кадетський корпус разом із частинами Білої армії намагався евакуюватися по замерзлому Дністровському лиману до Румунії. Але під селом Кандель (німецька колонія), нині с. Лиманське Роздільнянського району, кадети наткнулися на загони Котовського. Зав’язався жорстокий бій. За цей бій кадетів було нагороджено Георгіївськими хрестами та медалями (про цю сторінку історії «ОВ» вже розповідали читачам – ред.). Нині на території села стоїть пам’ятник, який є даниною пам’яті героїчного подвигу юнаків, які опинилися у гущавині трагічних військово-політичних подій.

Авторів одеських фільмів було нагороджено дипломами фестивалю. Усі учасники одержали диски з фільмами. Від фестивалю одесити були в захваті. «Це справжнє свято наших душ!» – неодноразово повторювали вони.

Підбиття підсумків та нагородження провадилося в 20 номінаціях. В останній день фестивалю пройшов показ чарівних фільмів-хвилинок на тему «Ми разом». Усі вони знімалися під час фестивалю.

Організатори «Петербурзького екрана» блискуче провели не лише ділові заходи, але й культурну програму. Надовго всім дітям запам’ятається екскурсія на катері «Нічний Петербург», а також відвідування театрів, музеїв. По-справжньому потрясла гостей форуму звістка про те, що за допомогою дитячої колективної радіостанції RO1A центру дитячої технічної творчості організовано зв’язок учасників фестивалю з міжнародною космічною станцією, і всі охочі зможуть поставити запитання членам екіпажу. На радість дітям, сеанс зв’язку тривав цілих 9 хвилин, доки МКС пролітала над Санкт-Петербургом.

У дні фестивалю провадилося святкування і дня міста… Діти побачили парад військових оркестрів та історичних пароплавів, проїзд Невським проспектом 400 (!) байкерів, карнавальний хід, шлюпкову регату. Безумовно, фестиваль став однією з найяскравіших подій у житті всіх учасників.

А нашим одеським спонсором, який допоміг юним «кіношникам» взяти участь у цьому чудовому святі та чимало навчитися, відвідуючи майстер-класи, зустрічаючись із майстрами кіно, був Віктор Анатолійович Наумчак, депутат міськради. Дякуємо йому!

Автор: Валентина КИСЕЛЬОВА, завідувачка відділу обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту