![]() |
|
![]() |
![]() |
«Не можу сказати, що Йосип Бродський улюблений автор, і мені близька його поезія. На мій погляд, своєю популярністю він зобов’язаний, переважно, скандальним сторінкам бурхливої юності. Та все ж таки, вразила гра акторів».
«Бродський мій улюблений поет. Не сподівалася побачити виставу на основі його творів. Дуже сподобалося! Гра акторів – найвищий клас!»
Це думка глядачів, які виходили з Одеського академічного російського драматичного театру після прем’єрної вистави, присвяченої пам’яті Йосипа Бродського, «Сни Пілігрима». Що стосується творчості поета – тут, як відомо, у кожного свій смак. Поезія, як і Схід, – справа тонка. А ось те, що гра акторів справила враження і на шанувальників його таланту, і на тих, хто скажемо так, байдужий до його філософських віршованих міркувань, – говорить саме за себе.
Заслужений артист України Геннадій Скарга та артист театру Сергій Юрков, читаючи фрагменти поеми «Горбунов і Горчаков», не просто декламували уривки з неї, а органічно перевтілювалися на головних героїв. При цьому відчувалася надзвичайної сили енергетика, що виходила від акторів і буквально зачаровувала залу. Вдале музичне оформлення вистави підсилювало емоційне враження.
Як і обіцяли на передпрем’єрній пресконференції, режисерпостановник Юрій Ющенко та директор театру Олександр Копайгора, вистава вийшла яскравою і видовищною.
Оскільки Бродський ще замолоду марив Венецією, що здавалася йому чимось недосяжним, у виставі з’являються образи відомих персонажів – П’єро (Валерій Жуков), Смеральдіна (Олена Ященко), Коломбіна (Алла Нестерова), Арлекін (Павло Савинов). У той же час вони ж, тільки накинувши на себе білі халати і маски, перетворюються на безликий і холоднокровний медичний персонал психлікарні, де перебувають Горбунов і Горчаков.
Усі без винятку актори, зайняті у виставі, чудово співають, у них гарна пластика, кожен рух зрозумілий і виправданий. А ось чи виправдані похмурі головимуляжі, насаджені на довгі металеві ломи, що нібито персоніфікують тих, хто колись судив Бродського за злісне дармоїдство, на мій погляд, велике запитання.
Вистава продовжує лінію роботи театру, спрямовану на популяризацію творів видатних російських поетів, які до цього часу або взагалі не мали сценічного втілення, або ставилися вкрай рідко.
«Сни Пілігрима» у Російському театрі ітимуть по вівторках, у форматі малої сцени.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.016Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |