![]() |
|
![]() |
![]() |
Попередні висновки санепідеміологів та експертів засвідчили, що причиною спалаху холери в Маріуполі стали каналізаційні нечистоти, які нібито випадково з місцевої каналізаційно-насосної станції потрапили в річку Кальміус, а звідти — в Азовське море. Вже п’ятнадцядцятеро тамтешніх людей потрапили до лікарні, і їм діагностовано холеру. В силі залишаються запроваджені запобіжні заходи, як-от: категорично заборонено купатися у морі та в усіх водоймах біля Маріуполя, рибалити та продавати рибу. Хоча люди, проявляючи безпечність, мало на те зважають.
За останніми повідомленнями, холерний вібріон виявлено і в річці Молочна, яка протікає територією Запорізької області.
Чи загрожує холера одеситам? Про це йшлося на прес-конференції в ІА «Міст-Одеса», до участі в якій були запрошені провідні фахівці облСЕС.
Ні, нам нічого не загрожує — переконують лікарі. Але, як і годиться, сказав завідуючий відділом особливо небезпечних інфекцій Олександр Волков, ми на чатах: заміри якості води проводилися більш як у ста місцях відкритих водойм, у кількох десятках точок відпочинку людей тощо. Наші фахівці здійснюють комплекс санітарно-гігієнічних і протиепідемічних заходів, здійснюється активне виявлення хворих на гострі кишкові інфекції та розлади шлунка. За самопочуттям таких недужих слідкують. Санітарні служби відстежують і якість овочів, які завозяться з-за кордону.
Холера миттєво поширюється поміж людей, тож особливу увагу було приділено перевірці місць відпочинку дітей.
За даними облСЕС, з 1 червня почали діяти пришкільні дитячі табори. Їх за документами у нас аж 793. Перед початком оздоровчого сезону спеціальна комісія ретельно перевіряла їх готовність до прийому дітей. Проводилися лабораторні дослідження якості води, стану системи водопостачання та водовідведення, облаштування туалетів, доступ до кранів із водою для миття рук тощо.
Що все гаразд — давно відзвітували чиновники. Однак комісія зробила власні висновки, згідно з якими 33 пришкільні табори в 9 районах нашої області не можуть прийняти дітей, оскільки мають проблеми з якісним водопостачанням. Про це говорила завідуюча відділом гігієни дітей і підлітків облСЕС Аліса Сольникова.
Холеру, нагадують фахівці, ще називають хворобою бідності. Холерний вібріон циркулює в довкіллі та час від часу нагадує про себе. Чи не кожен випадок спалаху хвороби пов’язаний із водоймами. Джерелом холери завжди є людина. Через викид екскрементів зараженої людини у воду заражається риба, яка потім потрапляє на стіл.
Тож основний шлях зараження — через воду, рідше — через харчові продукти. Не варто забувати, що в світі, починаючи з 1961 року, не припинялася пандемія холери. Зважаючи на активну міграцію, не дивина, що час від часу холера дає про себе знати. Вона практично ніколи й не покидала території України.
Холера — це звичайна кишкова інфекція, збереження від якої вимагає дотримання санітарних норм і правил. Холерний вібріон любить тепло та воду. Риба, особливо в’ялена, чудово зберігає збудника холери, причому достатньо довго. Якщо санітарна культура висока і людям не байдуже, що вони їдять, вони ніколи не захворіють на холеру. Ретельне просмажування й проварювання знищує за лічені хвилини цього мікроба. Як і ретельне миття овочів, фруктів і ягід. Не можна пити воду з-під крана, з невідомих джерел. Вживайте бутильовану чи переварену. Купаючись, намагайтеся не ковтати її. Попередити холеру можна також частіше миючи руки.
Панікувати нема жодних підстав. Якщо своєчасно діагностувати хворобу і призначити відповідне лікування, то практично всі видужують. Та краще на неї не хворіти.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |