ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
НАМ БИ ЖИТИ НА ЇХНЮ ЗАРПЛАТУ
09.06.2011 / Газета: Чорноморські новини / № 47(21217) / Тираж: 8525

Як відомо, відповідно до закону «Про державну службу», всі вітчизняні чиновники до 1 квітня зобов’язані подати декларацію про прибутки і витрати за попередній рік. Невелика частина держслужбовців навіть ризикнула опублікувати інформацію про те, скільки заробили і що мають у власності. Представили журналістам такі відомості всі члени уряду та Адміністрації Президента, а також кожен десятий народний депутат. Щоправда, в апараті Верховної Ради вже пообіцяли найближчим часом оприлюднити декларації всіх без винятку обранців.

Сайт «Фокус.ua» (http://focus.ua) базуючись на вже обнародуваній у ЗМІ інформації про прибутки політиків за 2010 рік, склав власний список найбагатших і найбідніших українських чиновників. Для чистоти експерименту до уваги бралися тільки прибутки (без урахування наявної власності) і тільки політиків загальнодержавного рівня. Хоча дані про річні прибутки голови Харківської облдержадміністрації Михайла Добкіна та міського голови Харкова Геннадія Кернеса — 104 і 140 тисяч гривень відповідно — могли зайняти почесне місце в рейтингу найскромніших, але й найнеправдоподібніших декларацій. Викликали здивування декларації про прибутки і деяких найвідоміших політиків. У багатьох з них офіційно у власності нема ні квартир, ні машин, ні дач, і живуть вони на одну зарплату.

У цей рейтинг увійшли тільки найбільш «скривджені» рівнем зарплат і найвище оплачувані державою чиновники. Прізвища фігурантів списку розташовані за абеткою.

ТОП-5 найбагатших українських політиків

Найзаможніша людина в країні, відповідно до рейтингу часопису Фокус «200 найбагатших людей України», — власник групи СКМ і народний депутат від Партії регіонів Рінат Ахметов, на жаль, похвастатися найбільшим прибутком у 2010 році не може. У його декларації зазначається, що торік він заробив набагато менше, ніж голова Адміністрації Президента Сергій Льовочкін і віце-прем’єр-міністр Борис Колесников.

Загальна сума сукупного прибутку народного депутата від Партії регіонів Ріната Ахметова торік склала 34 млн 229 тис. грн. З них відсотки по банківських вкладах — 1 млн 368 тис. грн, прибуток від відчуження цінних паперів та корпоративних прав — 30 млн 800 тис. грн, матеріальна допомога і подарунки — 1 млн 850 тис. грн і зарплата народного депутата — 211 тис. грн. Але останній пункт і прибутком не назвеш — вона, як і всі попередні роки депутатства Ахметова у ВР, передається на добродійність.

Слід зауважити, що в сумі прибутків політика не враховані його дивіденди як акціонера компанії СКМ. За словами прес-секретаря Ахметова Олени Довженко, парламентар увесь прибуток «вкладає в розвиток компанії, у модернізацію виробництва, у соціальні програми для регіонів присутності групи».

В особистій власності політика — дві квартири в Києві загальною площею 1242 квадратних метри і гараж 60,8 квадратного метра. Сума коштів на рахунках у банках та інших фінансово-кредитних установах складає 12 млн 196 тис. грн.

Віце-прем’єр-міністра України — міністра інфраструктури Бориса Колесникова також можна вважати небідним держчиновником. У його декларації значиться, що в 2010 році він заробив 164,5 млн грн, з якиїх 346,6 тис. грн — зарплата, а решта — дивіденди, відсотки та роялті. Є і власність: земельні ділянки загальною площею 50 тис. 48 кв. м, автомобілі Bentley Mulsanne, Bentley Continental Flying Spur, Мерседес S-600 L, але квартир та інших житлових помешкань у віце-прем’єра нема. На рахунках у банках та інших фінансових установах у Колесникова лежить 127 млн грн.

Загальний прибуток голови Адміністрації Президента Сергія Льовочкіна торік склав 147 млн 484 тис. грн, причому тільки 191 тис. із цих грошей — зарплата. Все інше — дивіденди, відсотки та роялті (сукупно за 2008 — 2010 роки). Також у володінні чиновника земельна ділянка площею 1300 квадратних метрів, квартира 205,5 кв. м та автомобіль Mercedes Benz S-600. Є вклади в банках — 40 млн 430 тис. грн та цінні папери на суму 50 тис. 525 грн.

Віце-прем’єр-міністр і міністр соціальної політики Сергій Тігіпко в 2010-у одержав 24 млн 154 тис. грн. Якщо детальніше, то з них дивіденди, відсотки, роялті — 1 млн 749 тис. грн, прибуток від підприємницької і незалежної фахової діяльності — 639 тис. грн, прибуток від відчуження цінних паперів і корпоративних прав — 21 млн 488 тис. грн, заробітна плата — 276 тис. грн. До того ж, сім’я Тігіпка отримала 3,898 млн грн матеріальної допомоги.

У його володінні є земельна ділянка площею 4873,2 кв. м і квартира площею 459,8 кв. м. На банківських рахунках — 851 тис. грн. Про машини в декларації нічого не сказано.

Немало в 2010 році заробив і народний депутат Олександр Третьяков. За даними з відкритих джерел, його сукупний прибуток склав 64,5 млн грн. Проте саму декларацію пана Третьякова «Фокусу» знайти не вдалося.

ТОП-5 найбідніших українських політиків

Раніше у ЗМІ з’явилася інформація, нібто представник БЮТ Андрій Парубій, що задекларував 244,7 тис. грн прибутків у 2010 році, — найнижче оплачуваний народний обранець. Втім, менше, ніж Парубій, торік заробили представники «НУ — НС» Григорій Омельченко та В’ячеслав Кириленко, нардеп від БЮТ Наталя Королевська і депутат-сумісник Владислав Каськів.

Голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами і за сумісництвом нардеп Владислав Каськів торік заробив 234,4 тис. грн. Як і у випадку з іншими нардепами, 35 тисяч з них — матеріальна допомога на оздоровлення. У власності депутата немає ні будинку, ні квартири, ні землі, але є дві машини — Toyota Land Cruiser і Volkswagen.

Не багато за мірками української політики заробляє і В’ячеслав Кириленко. Торік він задекларував 234,8 тис. грн сукупного прибутку. Є у власності депутата і квартира площею 207 кв. м, а в членів його сім’ї — гараж площею 16,6 кв. м. Автомобілів і банківських вкладів ні в Кириленка, ні в когось з його близьких нема.

Менше, ніж у більшості колег, прибуток і в представниці БЮТ Наталії Королевської.

Відповідно до декларації про прибутки, у 2010-у вона заробила 202,9 тис. грн — це вже з горезвісними 35 тис. грн матеріальної допомоги, куди ввійшли ще 2,5 тис. грн страхової допомоги і майже 140 грн дивідендів. У власності сім’ї Королевської є квартира площею 264,1 кв. м, а от у її особистій власності вказаний пункт «Інше» площею 545,2 кв. м. Машини в Королевскої, виходячи з декларації, нема. Зато є в членів її сім’ї: Mersedes S320, Mersedes S350 і Range Rover. На рахунках у банках та фінансово-кредитних установах у депутата зберігається майже 32 тис. грн.

Народний депутат Григорій Омельченко в 2010 році одержав 235,64 тис. грн прибутку, з яких 35 тис. грн — матеріальна допомога. У власності політика нема автомобіля, але є невеличка квартира — площею 42 кв. м, яку, за словами Омельченка, він отримав ще в 1981 році. Є в нього і невеличкий рахунок у банку — на суму 5800 доларів.

Схоже, одна з найменших зарплат в українському парламенті у сина Президента України Віктора Януковича-молодшого. У декларації політика зазначено, що він у 2010 році заробив 179,5 тис. грн, плюс традиційні 35 тис. грн матеріальної допомоги, а як дивіденди і відсотки отримав аж 203 грн. Усього 214,8 тис. грн сукупного прибутку. Щоправда, на відміну від багатьох своїх колег, Янукович-молодший офіційно підтвердив наявність у нього недешевої власності: земельної ділянки площею 0,16 га, квартири на 378,1 кв.м, а також дачі — адміністративного будинку площею 367,5 кв. м і госпблоку на 143,4 кв.м. Є і банківський вклад на суму 283 тис. грн. А от машин немає.

Окремим рядком як переможця в змаганні найменших зарплат варто виділити міністра з надзвичайних ситуацій Віктора Балогу. Відповідно до декларації про прибутки, торік він одержав лише 67 тис. 66 грн, з котрих 57 тис. грн — зарплата.

Компанію скромному Балозі склала радник Президента України — керівник головного управління з гуманітарних та суспільно-політичних питань АП Ганна Герман, яка заробила лише 164 тис. грн.

Довідково. За даними Державного комітету статистики, середня зарплата в Україні складає приблизно 2300 гривень на місяць, тобто неповні 28 тисяч гривень на рік.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.009
Перейти на повну версію сайту