![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
Під посиленим контролем
Фахівцями СЕС Одеси посилено контроль над об’єктами високого епідризику, провадяться спільні рейдові перевірки з управліннями торгівлі, міліції, ветеринарної медицини.
З настанням літа на перше місце виступають гострі кишкові інфекції та харчові отруєння.
Серед гострих кишкових інфекцій, викликаних бактеріями, найчастіше фіксуються дизентерія та сальмонельоз.
Цього року серед жителів Одеси зареєстровано зростання захворюваності на гострі кишкові інфекції. 70% із тих, що захворіли, – це діти перших п’ятьох років життя.
При опитуванні більшість пов’язують захворювання з харчовими продуктами. Найбільша кількість хворих (33,2%) вказують на страви домашнього приготування з порушенням умов і термінів зберігання. 18,3% хворих вживали фрукти, а 17,6% – молочні продукти, придбані у приватних осіб.
За результатами рейдових перевірок цього року вже складено понад півтисячі протоколів про санітарні порушення, винесено 37 постанов про зняття з реалізації простроченої продукції загальною вагою 4,5 тонни, припинено експлуатацію сотні об’єктів. За порушення термінів проходження медичного огляду відсторонено від роботи 31 особу.
ЗАПОБІГТИ СТИХІЇ ВОГНЮ
Одеське міське Управління ГУ МНС України звернулося до населення із закликом суворо дотримуватися заходів пожежної безпеки.
Через високу температуру в регіоні пожежонебезпека сягнула рівня V класу. В Одесі та в районах області почастішало загоряння сухої трави та сміття. Таке стається через кинутий недокурок або невгаслий сірник. У спекотну погоду категорично заборонено розводити вогонь поблизу сухостою, лісових насаджень, парків, на схилах пляжів, поблизу засіяних полів. Не можна проходити мимо, якщо помічено дим або тління, слабкий вогонь. Загасити запалення сухої трави на самому початку можна, виливши відро води або присипавши осередок загоряння землею. На великій площі, охопленій пожежею, треба якнайшвидше сповістити про це підрозділ МНС, пожежників або міліцію.
І, як повідомила пресслужба Головного управління МНС в Одеській області, пожежникам уже довелося гасити вогонь в Одесі, а також у Комінтернівському, БілгородДністровському та Овідіопольському районах.
Горить переважно суха трава. Загальна площа перших пожеж склала понад 40 тисяч квадратних метрів. Загасити вогонь вдалося у найкоротші терміни.
МОНОЛОГ НА ДВОХ
Чоловік і жінка, що перейшли сорокарічний рубіж, – герої прем’єрної вистави «Борщ на чотири руки» за однойменною п’єсою одеського драматурга, лауреата премії імені М.В. Гоголя, співголови оргкомітету Міжнародного театрального фестивалю «Зустрічі в Одесі», куратора в Україні фестивалю «Нові п’єси з Європи» Олександра Марданя.
Це розумний і тонкий, смішний та іронічний «монолог на двох» про кохання, про життя, про вічну людську самотність і таку ж вічну невмирущу надію на зустріч із єдиною та рідною душею, своєю другою половинкою, з тією, з якою навіть борщ веселіше і скоріше готувати.
Прем’єра вистави відбудеться 25 червня у Театрі на Ніжинській, 77.
Іллічівськ
ХОЧ НЕЗНАЧНИЙ, АЛЕ ВСЕ Ж ПРИРІСТ
Докери морського торговельного порту у травні переробили майже мільйон тонн вантажів, а з початку поточного року обсяги вантажопереробки склали тут близько шістьох мільйонів тонн, повідомляє прес-служба підприємства.
Вантажопереробка в контейнерному вимірі зросла порівняно з аналогічним періодом минулого року на 3 відсотки і склала 113 тисяч TEU.
Біляївський район
РОЗПОЧАЛИ ПРИГОТУВАННЯ
Згідно з рішенням останньої сесії райради, розпочато приготування об’єктів народногосподарського комплексу до наступного осінньо-зимового сезону.
Зокрема, щоб забезпечити надійним теплопостачанням усі 255 багатоквартирних будинків у місті Біляївка, селищі Хлібодарське, селах Набережне, Жовтневої революції та НАТІ, а також на станції Усатове, провадиться перевірка й очищення вентиляційних систем, каналів, а також котелень житлових приміщень.
На черзі – поточні та капітальні ремонти запірної апаратури водопровідних, каналізаційних і теплових мереж.
Загалом комунальникам належить підготувати до опалювального сезону 10 котелень і топкових.
Саратський район
ПРАЦЮВАТИ СПІЛЬНО
Як заявляє голова РДА Анатолій Коритний, район має великий потенціал і достатні резерви для розвитку.
Найближчим часом у структурі райдержадміністрації мають статися зміни. Деякі підрозділи об’єднуються. На заощаджені при скороченні штатів бюджетні кошти зростуть зарплати посадових осіб.
Серед термінових завдань у соціальній сфері Анатолій Коритний називає забезпечення роботи дитячих дошкільних закладів і шкіл, а також закладів охорони здоров’я та культури.
Пріоритетом залишається забезпечення жителів району питною водою. Одним із соціальних напрямів стане будівництво школи в селі Міняйлівка, де спостерігається позитивна динаміка народжуваності, і проектування дитсадка на 260 місць у Сараті. Довкола проблеми капремонту доріг у напрямку Старосілля та Міняйлівки керівництву РДА належить серйозно попрацювати. У квітні Старосільська сільрада виконала попередній поточний ремонт найзруйнованіших ділянок, витративши на це 30 тисяч гривень із місцевого бюджету.
Красноокнянський район
СТИПЕНДІЯ – ОБДАРОВАНИМ
У травні було ініційовано заснування стипендії голови РДА для заохочення переможців учнівських олімпіад і конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт.
А з пошуком талантів в районі завжди було добре. Наприклад, у конкурсі знавців української мови минулого вже навчального року взяли участь 1507 учнів. У Міжнародному конкурсі ім. Петра Яцика третє місце в області посіла учениця 7го класу Красноокнянського НВК «ЗОШ IІІІ ступенів – гімназія» Катерина Платон (учитель Н.Г. Кожухар), а одинадцятикласниця Катерина Станінець – третє місце в обласній олімпіаді з української мови.
Школярі постійно посідають призові місця з інших предметів. Тому стипендія голови РДА буде ще одним вагомим стимулом до навчання та наукової діяльності.
Великомихайлівський район
ЛІЦЕЙ ОЧІКУЄ НА СОЛІДНЕ ПОПОВНЕННЯ
Нещодавно в Цебриківському аграрному ліцеї пройшов День відкритих дверей.
На свято завітали гості – голова районної ради Віталій Гірін, заступник голови районної державної адміністрації Ігор Стебловський, директори навчальних закладів району.
Керівник ліцею Анатолій Горчев запросив усіх на екскурсію навчальним закладом, де за останні роки сталося багато позитивних змін (реконструйовано гуртожиток, відремонтовано і газифіковано корпуси, лабораторії). Головним результатом подібних заходів є те, що з кожним роком у ліцеї навчається все більше учнів (нині – 350 осіб, а наступного року очікується зростання до 450 учнів).
Овідіопольський район
ПОДЯКУВАЛИ Й ВОЛОНТЕРАМ, І НЕБАЙДУЖИМ ЛЮДЯМ
Підбито підсумки районного етапу VI Всеукраїнської благодійної акції «Серце до серця» – «Почуйте всі!».
Як відомо, її метою цього року стало збирання коштів для подання допомоги дітям, хворим на цукровий діабет. У великій залі райдержадміністрації у присутності членів оргкомітету було розкрито урнискарбнички та перелічено зібрані волонтерами кошти – шість із половиною тисяч гривень. Крім дітей в акції взяли участь педагоги та інші жителі району. Всім волонтерам, що збирали гроші, вручено подяки голови Овідіопольської РДА. Щирі слова вдячності прозвучали на адресу людей, небайдужих до чужої біди.
Татарбунари
«ФАЄРМЕНИ» – НАЙЛІПШІ
У районному Будинку культури пройшов районний етап XVII фестивалю дружин юних пожежників. У конкурсній програмі брали участь 7 команд загальноосвітніх шкіл.
Особливо відзначилася дружина «Фаєрмен» Татарбунарського навчальновиховного комплексу «Школагімназія». Вона й посіла перше місце. Від імені пожежнорятувального підрозділу Татарбунарського районного відділу ГУ МНС України в Одеській області старший лейтенант Олександр Волощук вручив переможцям і призерам подарунки. Друге й третє місця посіли команди Трапівської та Приморської шкіл.
Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, Л. МЕЛЬНИЧУК, Т. ГУРІЧЕВА, Ю. ФЕДОРЧУК, О. ХАРЧЕНКО, В. АКІМОВ, В. ЄРЬОМЕНКО,В. МАМОНТОВ
За підсумками конкурсу – поїздка до «Артека»
Ізмаїльський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді спільно з відділом освіти та відділом культури Ізмаїльської міської ради підбив підсумки щорічного конкурсу творчості «Конвенція ООН очима дитини».
На його обласному етапі перші місця посіли: випускниця школи №1 Ксенія Кіріанаки та вихованка дитячої художньої школи Христина Малєванова (у номінації «Малюнок»), а також випускниця ЗОШ №1 Катерина Скичко, яка посіла друге місце в номінації «Поезія і проза».
Вісім робіт були представлені в Одесі на обласному конкурсі для дітей «Джерело надії». За його підсумками, одна з переможниць, Ніна Коцофляк, нагороджена безкоштовною путівкою до «Артека».
Додамо: на нинішній обласний бал випускників була запрошена і ізмаїльчанка Любов Миргородська із ЗОШ №14. Їй вручено подарунок від імені губернатора області Едуарда Матвійчука.
Євген МАСЛОВ, власкор «Одеських вістей», м. Ізмаїл
Перевіряє «Сі Бриз»
Годинник звірено, причал Західної військовоморської бази технічно оснащений, і ми уважно спостерігаємо за діями військовослужбовців Центру пошукових та аварійнорятувальних робіт ВМС ЗС України.
Сьогодні разом із своїми американськими та данськими колегами їм доводиться виконувати непросте та відповідальне завдання, а саме – по секціях підняти на поверхню баржу, яка внаслідок «аварії» потонула.
Таким є задум однієї з фаз цьогорічних багатонаціональних навчань «Сі Бриз2011», в ході яких відпрацьовуються елементи водолазних рятувальних робіт. Про умовність подібного заходу нагадує лише легенда. Все решта – посправжньому: водолази в кількості близько 40 чоловік, їхнє, данського виробництва, спорядження вагою 45 кг, і десятиметрова глибина, на яку, змінюючи одне одного, група за групою вони спускалися упродовж двох годин напруженого ритму підводнотехнічних робіт.
На місці керівника водолазних робіт – головний водолазний спеціаліст Центру пошукових та аварійнорятувальних робіт ВМС ЗС України капітан 3го рангу Олексій Нестеров та його іноземні колеги. Під водою – американські та українські військовики, які здійснюють спочатку пошук, а згодом і обстеження на предмет пробоїн об’єкта, який пішов на дно. За допомогою встановлених на шоломах водолазів спеціального кабеля та відеокамери триває обмін інформацією з керівником водолазних робіт. Ситуація під контролем, зв’язок та система відеоспостереження працюють надійно. Безперервно та успішно триває взаємодія під водою наших та американських фахівців. І от результат, об’єкт знайдено, зафіксовано та обстежено. Встановлено і характер пошкодження корпуса, та надано характеристику ґрунту у місце затоплення, а відтак, на даному етапі глибоководники своє завдання виконали. Далі – справа за професіоналізмом іншої групи підводних рятувальників. Данські та українські водолази – теж на висоті. У встановлені терміни здійснили цілий комплекс зварювальних і гідравлічних робіт та провели герметизацію штатних отворів для подальшого підняття баржі на поверхню.
Звісно, це лише навчання, але, за словами капітана 3го рангу Олексія Нестерова та заступника начальника водолазної школи королівських ВМС Данії Томаса Стюдаберга, вони пройшли на досить високому рівні.
А слова вдячності від командування, посмішки та привітне рукостискання між військовиками з різних країн вкотре свідчать як про професіоналізм та ефективність злагоджених дій міжнародних сил, так і підтверджують дух партнерства у межах навчань «Сі Бриз2011».
В’ячеслав ДІОРДІЄВ, м. Одеса
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |