ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Сьогодні – День працівників легкої промисловості
11.06.2011 / Газета: Одесские известия / № 63(4188) / Тираж: 18386

Ізмаїльська «Астра»: європейський рівень

Ізмаїльське підприємство закритого акціонерного товариства «Виробниче об’єднання «Астра» було створено після визволення Придунав’я від фашистської окупації. У його архіві зберігаються записи, що свідчать про успішну його діяльність ще в 1945 році.

Багато що відтоді докорінно змінилося. Далеко не на користь підприємству пішов розвал тієї країни, у якій ми жили до 1991 року. Адже порушилися й економічні взаємозв’язки. Проте, колектив, який 18 років тому приватизував фабрику, вижив і, як і раніше, відомий своєю якістю роботи не тільки в Україні, а й у країнах Європи. Наразі «Астра» співпрацює з однією з австрійських фірм. Нещодавно було отримано замовлення на виготовлення до початку липня ц.р. 2000 одиниць одягу – сукні, штани, спідниці. За виконану роботу підприємство одержить 6,5 тисячі євро. Далі надійде інше замовлення.

– Нам до снаги будь­які моделі, – говорить закрійниця Галина Коваль – Не раз доводилося шити спецівки, спортивний, робочий, верхній одяг, карнавальні костюми для закордонних замовників, шкільну форму. Звичайно, втрачено за останні роки багато чого. Я працюю з 1983 року, пам’ятаю зовсім інші часи. Але, мабуть, і без труднощів не можна. Адже вони загартовують у наш непростий час, змушують кожного з нас ставитися до справи з іще більшою відповідальністю. Тому й мають із нами справу австрійці.

– Колектив у нас чудовий, – продовжила розмову директорка Тетяна Корнейчук. – Кожен (а працюють в «Астрі» переважно жінки) заслуговує на похвалу, особливо напередодні Дня працівників легкої промисловості. Зі святом вас, колеги!

Євген МАСЛОВ, власкор «Одеських вістей», м. Ізмаїл

Конкурують з відомими кутюр’є

Балтська швейна фабрика ще у 90­х посіла гідне місце у легкій промисловості України. Нині – це провідний об’єкт промисловості не тільки регіонального, а й усеукраїнського значення. Підприємство, де сьогодні налічується понад 300 працівників, неодноразово здобувало звання найкращого роботодавця року Одещини. Серед нагород є Диплом Міжнародного відкритого рейтингу популярності та якості товарів і послуг «Золота фортуна».

Добрі традиції фабрики живуть і сьогодні. Нинішній директор ТОВ «Балтська швейна фабрика» Людмила Балінова розповідає, що на підприємстві працюють професіонали своєї справи. Фабрику було засновано у 1927 році. Тоді всі операції виконувалися вручну. Підприємство пройшло різні етапи свого становлення. У 2005 році увійшло до складу компанії «АРБЕР ГРУПП».

Сьогодні модна лінія ВАТ «Балтська швейна фабрика» зваблює най­екстравагантніших мод­ниць. Її готовий одяг для жінок і дівчат, – передусім сукні і жакети, спідниці і блейзери, костюми і плащі, – дуже вишуканий, він справедливо конкурує з відомими кутюр’є.

– Ми розуміли, що без кардинальних змін вироб­ництво занепаде. Фаб­рику врятувала репутація порядного партнера, і вона зуміла довести замовникам, що здатна працювати за найвищими стандартами, – розповідає Людмила Іванівна Балінова.

Співпраця із закордонними партнерами забезпечила стабільність підприємства та дала можливість модернізувати потужності. Тут встановлено найновіше устаткування відомих фірм «Сапр», «Дюркопп», «Джуки», «Тектима», «Брайзер». Завдяки цьому втричі збільшено виробництво.

Такі відомі закордонні фірми, як «НЕХТ», «Гроса. Мода», стали постійними партнерами фабрики. На їхнє замовлення балтяни виготовляють ексклюзивні моделі невеликими пар­тіями. Вони одразу над­ходять на торговельні полиці. Це свідчить як про значний попит на продукцію балтських швейників, так і про її високий рівень якості.

– На внутрішньому ринку працювати значно легше, – зізнається Людмила Ба­лінова. – Вітчизняні клієнти не такі вимогливі. А зарубіжні перевіряють кожен стіжок. У нас на фаб­риці вже прижився жарт про те, що ми не модний одяг творимо, а стратегічну ракету, – сміється директор і тут же додає, що висока якість – це візитна картка їхнього виробництва. Вона і є головним чинником того, що сьогодні фабрика забезпечена замовленнями на 115 відсотків. Тож криза їм, слава Богу, не страшна.

Почесне звання заслу­женого працівника проми­словості України Людмила Іванівна Балінова здобула самовідданою працею. Але у тандемі з головою профспілкового комітету Світланою Яківною Щербакан та за участі всього колективу, підтримки місцевого керівництва вони успішно долають труднощі і впевнено просуваються уперед.

Дбаючи про трудові здобутки, не забувають тут і про соціальний захист. На фабриці діє колективний договір, згідно з яким, йдучи на заслужений відпочинок, пенсіонер отримує допомогу у розмірі мінімальної заробітної плати. Надається також матеріальна допомога працюючим на лікування або на інші невідкладні потреби. Працівників на фабрику і з фабрики возять автобусом, як це було у старі радянські часи. Оплачуються листок непрацездатності та декретна відпустка, навчання. Діє гнучкий графік роботи для тих, хто має неповнолітніх дітей, бездоганно працює медичний пункт.

Ветерани виробництва та Великої Вітчизняної війни користуються особливою повагою і отримують не тільки продуктові набори та премії на свята, а й допомогу у разі необхідності. Середня зарплата на ВАТ «Балтська швейна фабрика» складає 1800 гривень. З нагоди ювілеїв, досягнень особливих успіхів в освоєнні нових моделей, наставницькій роботі передбачена вина­города.

Дбають на фабриці і про зміну поколінь – створена молодіжна бригада. Всього ж на виробництві трудиться шість бригад, кожна з них має своє планове завдання. Воно передбачає освоєння 6­7 моделей протягом місяця. Серед багатьох кваліфіко­ваних працівників фабрики заслуговує на визнання майстер цеху Людмила Мико­лаївна Бантос. Її портрет красується на районній Дошці пошани.

Підприємство легкої проми­словості живе не тільки сьогоденням, а й складає плани на майбутнє. У них передбачено наро­щування виробничих потужностей і, звичайно, зростання числа працюючих. Тож фабрика гостинно відчиняє свої двері перед тими, хто хоче добросовісно працювати, хто прагне опанувати давнє ремесло швачки.

Любов ЯНВАРСЬКА, м. Балта

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту