ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
З громадою та для громади — Повернувся на свої позиції
11.06.2011 / Газета: Одесские известия / № 63(4188) / Тираж: 18386

За підсумками першого кварталу, в обласному рейтингу Кілійський район посів найвищу сходинку п’єдесталу, хоча ще торік його можна було бачити у 23­му рядку. Яким чином вдалося зробити такий ривок і очолити список? Із цими та деякими іншими запитаннями звернулися до голови Кілійської райдержадміністрації, депутата Одеської обласної ради І.І. ПОДЖАРОВА.

– Кілійський район завжди був серед перших, – відзначив Іван Іванович. – У нас – чудові люди, прекрасні землі. Я вважаю, що ми повернулися на ті позиції, на яких були завжди. Завжди на Кілійський район рівнялися, завжди ми були прикладом у праці. Коли опинилися у рейтингу на 23­му місці, стало дуже прикро. Команда, можна сказати, розлютилася. Коли ми проаналізували усі показники, то побачили елементарні недоробки: якісь цифри неточні, те, що зробили, не змогли подати належним чином. Підвищили відповідальність і почали конкретно працювати в усіх напрямах. І ось результат – перше місце в обласному рейтингу. Причому, відрив між першим і другим місцем досить значний. Мене привітали і губернатор, і голова обласної ради, і колеги з інших районів. Приємно, але найбільше я радий тому, що склалася команда, що люди нас зрозуміли, що всі ми стали дорожити добрим ім’ям Кілійського району. Я вдячний депутатському корпусу районної ради, підставили нам плече обласна державна адміністрація, особисто губернатор Едуард Леонідович Матвійчук та обласна рада на чолі з Миколою Володимировичем Пундиком.

– Не так складно здобути перше місце, як втриматися на Олімпі. Які позиції традиційно сильні, над чим плануєте працювати?

– Лідером завжди бути важко. Але, я гадаю, у подальшому з першої п’ятірки ми вже не вийдемо. На високі позиції ми вийшли завдяки істотному поліпшенню показників ЖКГ, ринку праці і, звичайно, нашим аграріям. У сфері сільського господарства у нашому районі районі працюють прекрасні кадри, керівники очолюють підприємства по 6 – 10 років. Вони добре знають сьогоднішній стан справ, бачать перспективи розвитку і послідовно працюють над здійсненням планів. У Кілійському районі є підприємства, продукція яких відома не тільки в нашій області, але й за її межами. Це – переробне підприємство харчової промисловості «Титан» на чолі з Ігорем Капітаном, яке виробляє м’ясні, молочні та інші продукти харчування. А хлібобулочні вироби ТОВ «Лад», яким керує Володимир Зайвий, ідуть нарозхват в Арцизькому, Ізмаїльському, Татарбунарському та інших районах. Відновлюється Кілійський суднобудівно­судноремонтний завод: підприємство шукає і знаходить нові замовлення, нові ринки. Я вдячний усім керівникам і рядовим працівникам, які своєю працею вивели ра­йон уперед. Ми знаємо, що потрібно активніше працювати з підприємцями, є недоробки в бюджетній сфері.

– Іване Івановичу, будучи на першому місці рейтингу, Ви маєте моральне право міркувати про плюси і мінуси цієї системи оцінювання. Чи об’єктивна вона? Давайте ми вийдемо на вулицю і запитаємо перехожих: вони відчули, що Кілійський район став першим? Чи краще стало жити?..

– Не знаю, що скажуть городяни, думки, напевно, будуть різні, а в селах люди напевно відповідатимуть, що життя налагоджується. Про стабільність у виробництві я вже говорив. Багато чого ми робимо і у соціальній сфері. У Кілійському районі немає села, де б не функціонував дитячий садок. Нещодавно в селі Новомиколаївці, яке відзначило 100­річний ювілей, ми відкрили комплекс школа – дитячий садок. Підходили батьки, говорили «дякуємо», і це для мене було найвищою нагородою. Зараз у районі реалізується великий проект – завершення будівництва школи в селі Лісках на 488 місць. Цей об’єкт був «заморожений» 16 років. Будівництво перебуває під особистим контролем першого заступника губернатора Наталії Чегодар та заступника Олександра Маліна ну, і, звичайно, на особистому контролі у губернатора. Зараз там трудиться бригада будівельників із 70 чоловік. Темпи роботи дозволяють говорити, що до 20­річчя незалежності України нова школа відчинить свої двері. Успішна здача цього об’єкта дозволить нам зосередити сили на інших: ми сподіваємося, що вже цього року одержимо з обласного бюджету кошти на завершення спорудження дитячої спортивної школи у Вилковому. У наступному році плануємо узятися за завершення будівництва школи в селі Приозерному. Прем’єр­міністр Микола Азаров пообіцяв, що до числа першочергових об’єктів буде включено Будинок культури в селі Старі Трояни, який згорів двадцять років тому. А я переконався: коли Прем’єр­міністр або Президент України щось обіцяють, то свої обіцянки виконують. Останнім часом велику допомогу у вирішенні багатьох питань для ра­йону надає народний депутат Віталій Дмитрович Барвіненко.

– Нещодавно прозвучала інформація про те, що якийсь доброчинний фонд вирішив виділити Кілійському району допомогу в розмірі 100 мільйонів гривень. На моє глибоке переконання, безкоштовний сир буває тільки в мишоловці.

– Я ще не зустрічався із представниками цього фонду, його пропозиції будуть грунтовно вивчені. Але у принципі вважаю, що відмовлятися від такої можливості не можна, адже ми зможемо вирішити багато питань. Гадаю, Кілійська райдержадміністрація зробить усе можливе, щоб сприяти реалізації цього проекту, оскільки він спрямований на благо району. Коли мова зайшла про плани на перспективу, то не можу не відзначити, що з одинадцяти національних проектів України вісім будуть реалізовані на території Одещини. Кілійський район найбільше цікавить проект «Дунайський коридор». Здійснення цього проекту значно підвищить роль Кілійського суднобудівно­судноремонтного заводу, який стане флагманом у своїй галузі на Нижньому Дунаї. Ми зацікавлені в тому, щоб у межах нацпроекту розв’язалися проблеми порту Усть­Дунайськ і острова Зміїного. Сподіваюся на успішну роботу, і основа того – стабільність громадсько­політичної ситуації в нашому районі. Є взаєморозуміння між партіями та громадськими організаціями. Райдержадміністрація планово вирішує поточні питання – фінансування відпускної кампанії, підготовка до майбутніх жнив та зими.

– 23 червня в Україні відзначається День державної служби. Іване Івановичу, Ви на держслужбі майже 35 років. Який головний принцип у роботі?

– Бути господарем свого слова. Сказав – зобов’язаний зробити. Не зможеш зробити – не обнадіюй людей. Це дисциплінує, підвищує відповідальність. Держслужбовець не має права виходити за межі законодавства і посадових інструкцій, але при цьому повинен проявляти ініціативу, пропонувати нові ідеї та шляхи їх реалізації. Держслужбовцеві у будь­який час, навіть уночі, можуть зателефонувати, і він не має права відмовити у допомозі. Сучасному держслужбовцеві потрібно багато знати. Ця людина – завжди на очах. Будемо говорити правду: райдержадміністрація не всі питання взмозі вирішити. Наприклад, ми не можемо впливати на ціни. Хоча ми порахували, що якщо утричі збільшити виробництво овочів у районі, то ціни на вітамінну продукцію на ринку вдасться знизити. Працюємо над цим. А методом викручування підприємцям рук ми діяти не будемо. Наша політика – тільки збільшення виробництва продукції. Цього року, до слова, ми посіяли в районі гречку, зберегли виробництво рису, який займає 3,5 тисячі гектарів. Завершуючи нашу розмову про рейтинг, скажу: якби враховувалися й інші грані роботи райдержадміністрації, наприклад, розвиток фізкультури та спорту, ми найближчим часом своїм першим місце нікому б не поступилися – це однозначно. У нас сильні команди з футболу і баскетболу, у Кілійському районі традиційно розвинено веслування на байдарках та каное. Із чемпіонату Європи наші веслярі повернулися з п’ятьома золотими медалями! Так, нам, жителям Кілійського району, є чим пишатися.

Автор: Антоніна БОНДАРЕВА, власкор «Одеських вістей», Кілійський район


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту