ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
16.06.2011 / Газета: Одесские известия / № 64(4191) / Тираж: 18386

Одеса

«Велике німе» знову відвідає місто

25 червня в Арт-галереї на Одеському морвокзалі пройде другий фестиваль кіно «Німі ночі».

Він є частиною державної програми щодо відновлення та популяризації українського кіно, зокрема, «великого німого», яке є основою класики цього виду мистецтва.

Показ фільмів пройде за сприяння Одеської мерії з метою підтримки громадських ініціатив, організації змістовного дозвілля молоді, популяризації нашого міста як культурно­туристичного центру України.

Оголосили весь список

Цими днями оголошено список фіналістів Третього міжнародного фестивалю літератури та культури «Слов’янські традиції». Цього року участь у конкурсі взяли 310 авторів із 14 країн.

За шістьома номінаціями на конкурс надійшло понад 1500 творів. Три місяці журі, представлене 25 відомими в Росії, Україні та Білорусі письменниками, анонімно оцінювало роботи авторів. Результатом стали «короткі списки» фіналістів – по 15 авторів у кожній номінації. Одесу на фестивалі репрезентуватимуть 12 поетів і прозаїків. Серед них Ксенія Александрова, Ірина Василенко, Владислава Іллінська, Олександр Хінт, Вікторія Колтунова, Сергій Ніжинський, Ілля Рейдерман, Олександр Семикін, Ганна Стреминська, Валерій Сухарев, Поліна Тараненко і Людмила Шарга.

Білгород-Дністровський район

Прагнуть вирішувати спільно

Доконечним правилом стає спільний прийом жителів району депутатами обласного, районного та сільського рівня.

У Старій Царичанці насущні турботи селян вирішували депутат обласної ради Іван Баранов, голова Білгород­Дністровської райради Валентина Орлова, депутат райради Андрій Федоренко, сільський голова Микола Мангул та сільські депутати.

Староцаричанці непокояться, що втратять повноцінну медичну допомогу після переведення дільничної лікарні в розряд амбулаторії, ремствують на перевантаженість місцевого і транзитного пасажирського транспорту та небажання автоперевізників обслуговувати пільговий контингент. Головні завдання, включаючи складнощі з пасажироперевезеннями, розглянуті на виїзді із залученням керівників відділів РДА.

На звертання активу села прибулі депутати докладно обговорили перспективи декотрих соціальних об’єктів сільради. Як підкреслила голова райради Валентина Орлова, до чергової сесії депутати повинні підготувати найгостріші питання, які потребують фінансової підтримки з районного бюджету.

Білгород-Дністровський

Серед чудес держави

Головна визначна пам’ятка міста – середньовічна фортеця – взяла участь у третьому етапі загальнодержавної акції «7 чудес світу України».

Її ініціатором та головою оргкомітету, як відомо, є віце­спікер парламенту України Микола Томенко. Нещодавно він прибув до Білгорода­Дністровського і взяв участь в екскурсії територією Аккерманської фортеці. У 2007 році, під час провадження першого етапу акції, визначна пам’ятка увійшла лише до топ­100 учасників.

Головною метою акції Микола Томенко назвав розробку комплексної стратегії підтримки, реконструкції та відновлення архітектурно­історичних пам’яток за рахунок державного і місцевих бюджетів, а також спонсорів. Під час прес­конференції він відзначив унікальність фортифікаційної споруди та її перспективу ввійти до фіналу акції.

Склад учасників, які пройшли до півфіналу, оголосять 24 серпня у День незалежності України.

Ананьївський район

Повернути довіру людей

Останнім часом дільничні інспектори райвідділу міліції покращили свою роботу і збільшили кількість розкритих злочинів. Про це говорилося на черговому засіданні постійно діючої ради з питань охорони громадського порядку та боротьби зі злочинністю при голові райдержадміністрації.

За інформацією заступника начальника райвідділу міліції Владислава Бузіяна, протягом першого кварталу цього року за всіма показниками спостерігалися позитивні результати. Службою дільничних інспекторів розкрито 20 злочинів загальнокримінальної спрямованості. Відповідна профілактична робота проведена з понад 500 громадянами. Є недопрацювання з особами, які звільнилися з місць позбавлення волі, але розробляються заходи щодо покращення даного напряму роботи. Голова районної ради Микола Балан із цього приводу наголосив, що необхідно поліпшити співпрацю з громадськістю, засобами масової інформації, молоддю. Одне слово, повернути довіру людей до міліції. Члени ради одностайні в тому, що з правоохоронцями потрібно провадити заняття з поглибленого вивчення чинного законодавства, теоретичних та етичних його складових.

Великомихайлівський район

Для дітей, хворих на діабет

У черговій Всеукраїнській благодійній акції „Серце до серця – Почуйте всі!” у районі взяли участь волонтери, благодійні фонди, суб’єкти підприємницької діяльності.

Загалом зібрано близько шести тисяч гривень. Активно потрудилися волонтери Велико­михайлівської селищної, Кі­ров­­ської, Великоплосківської, Великокомарівської, Стоянівської та Чапаївської сільських рад.

Любашівка

Не збіднів край на таланти

У районному Будинку культури під патронатом Бла­годійного фонду «Рідний край» (засновник Юрій Шевченко), який цього року відсвяткував свій п’ятирічний ювілей, пройшов IV міжрайонний фестиваль народної творчості «Твої таланти, рідний краю!»

Цього разу свої артистичні здібності демонстрували колективи й окремі виконавці з Ананьївського, Любашівського, Миколаївського та Фрунзівського районів. Компетентне журі, очолюване директоркою Одеського обласного центру української культури Наталею Гончаровою, прискіпливо оцінювало виступи самодіяльних артистів. Концертна програма тривала кілька годин. Окремо була розгорнута цікава чимала виставка творів образотворчого мистецтва, творів народних майстрів. Дивували майстерністю виконання художні полотна, ковка, вишивка, бісероплетіння, гаптування, іконопис, фотографія. Рівень представлених робіт високо оцінила член журі, заслужений майстер народної творчості України з Одеси Зоя Пасічна.

Переможцем став Ананьївський художній колектив відділу культури і туризму райдержадміністрації, який і повіз додому головну премію фестивалю.

До числа лауреатів увійшов і власний кореспондент «ОВ» Юрій Федорчук, що отримав перший приз за серію фотографій на соціальну тему.

Ренійський район

Кришталева сова прилетіла до Котловини

Нещодавно Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України провело акцію «Флагмани освіти та науки України-2011», у результаті якої було визначено 250 найкращих навчальних закладів нашої країни. До них потрапила школа в Ренійському районі, а саме загальноосвітня школа села Котловина.

Ідея заявити про себе на всеукраїнському рівні виникла у педколективу після участі школи в українсько­польському проекті молодих лідерів «Лідери змін освіти». Довідавшись про ініціативу міністерства, котловинці надали всі необхідні відомості про себе. А розповісти є про що: при школі працює історико­краєзнавчий музей, діє народний хореографічний ансамбль, тут впроваджується профільне фізико­математичне навчання. Більше того, школа розробила власну концепцію розвитку «Школа­сім’я».

Директорка Котловинської школи Парасковія Яківна До­лап­чи побувала в Києві, де в уро­чистих обставинах одержала приз «Кришталева сова», Дип­лом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, а також сувенірну книжку «Флагмани освіти та науки України­2011», одна із сторінок якої присвячена Котловинській школі.

Фінансову допомогу сільській альма­матер, яка брала участь у всеукраїнському проекті, подали фермери села Котловина.

Котовський район

Буйноцвіття тютюнової контрабанди

Прикордонники Котовського загону затримали контрабандні 6 тисяч сигарет та 1320 літрів спирту.

Вони зупинили «УАЗ» без номерних знаків, яким кермував наш співвітчизник. У салоні було виявлено 20 коробів сигарет марки «Прима» російського виробництва без акцизних марок, а також шість бочок спирту. Зі слів 30­річного водія, перемістити товар через кордон його попросив знайомий. Вантаж та автомобіль на загальну суму понад 200 тисяч гривень вилучено та передано митникам.

Загалом же з початку року на кордоні зафіксовано близько тисячі випадків вилучення тютюнових виробів на суму 10 мільйонів гривень.

На зустрічі з короваєм-красенем

Учасники Міжнародного наукового семінару «Сучасні проблеми художньої освіти та естетичного виховання» після пленарного засідання в Одесі продовжили роботу в Біляївському районі. Делегацію зустрічали т.в.о. голови районної державної адміністрації Микола Андріяшенко та начальник управління освіти Сергій Терентьєв.

Під час цього візиту фахівці з Росії, Ізраїлю, Білорусі ознайомилися з методикою художньо­естетичного виховання дітей.

Перед учасниками семінару виступили духовий оркестр «Юність» з Троїцької, ансамбль «Україночка» з Августівської, вокальний ансамбль «Волошки» з Біляївської, шумовий оркестр з Великодальницької та дівочий ансамбль з Маяківської загальноосвітніх шкіл. Атмосфера семінару була насичена національним колоритом: зустріччю із короваєм, обрядовими піснями, елементами народних гулянь. Гуртківці Василівської ЗОШ І­ІІІ ст. виготовили для гостей подарунки із бісеру.

Людмила Красножон, Біляївський район

Став народним

Почесне звання Народного отримав Балтський муніципальний духовий оркестр. Так оцінено працю колективу, що має багатий репертуар: від військово­патріотичних маршів до ліричних вальсів. Майстри духової музики вже давно здобули визнання як у своєму районі, так і на теренах області. Успіхів досягли й інші аматори. Так, козацький хор «Будьмо» підтвердив звання народного, хореографічна студія «Балтська зірочка» – зразкової. Керівники колективів Віктор Гарачук, Василь Віхренко та Ольга Грицишин удостоєні подяки за творчу працю.

Любов Кузьменко, власкор «Одеських вістей», м. Балта

Літо й маленькі дива

Канікули школярів Ізмаїла насичені найрізноманітнішими заходами. Для них відчинені двері історико­краєзнавчого музею Придунав’я, історичного музею ім. Суворова.

А для учнів молодших класів Ізмаїльської школи­інтернату в одній з дитячих бібліотек пройшло екологічне свято «Маленькі дива великої природи».

У його програмі були ігри, конкурси, вікторини, присвячені природі. Діти познайомилися із книжками письменників­натуралістів Миколи Сладкова, Святослава Сахарнова, Віталія Біанкі, Наталі Пожарицької, Юрія Аракчеєва та інших. Свято завершилося конкурсом малюнків «Хто в лісі живе, що в лісі росте».

Євген МАСЛОВ, власкор «Одеських вістей», м. Ізмаїл

Автор: В. Козюра, А. Михайленко, Т. Гурічева, Ю. Федорчук, О. Харченко, Л. Мельничук, А. Бондарева


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.023
Перейти на повну версію сайту