![]() |
|
![]() |
![]() |
Щоб поспілкуватися з головою Красноокнянської районної ради Сергієм Миколайовичем Білим, довелося відірвати його від дуже незвичної як для районного керівника такого рівня та дуже копіткої справи – вишукування резервів наповнення бюджету селищної ради. Якраз надійшло клопотання від Красноокнянського селищного голови Володимира Євтуховського, який просить керівництво райради і райдержадміністрації про додаткове виділення 195 тисяч гривень. Вони потрібні для придбання трактора Т40 з причепом, палива для дитсадка, дезінфікуючих засобів, оплати продуктів харчування для дітей, оплати за проходження медичної комісії колективом дитсадка та за спожиту електроенергію для вуличного освітлення. Своє прохання селищний голова обґрунтував тим, що місцевим бюджетом кошти на такі потреби не передбачені. Зрозуміло, і в районному бюджеті зайвих коштів немає, тому Сергій Миколайович взявся особисто вирішувати це питання з ревізії надходжень плати за землю від красноокнянських сільгоспвиробників.
Розгорнувши на широкому столі планкарту земельних площ та списки землекористувачів, вони разом зі спеціалістом селищної ради Світланою Каленик (селищний землевпорядник у відпустці) зайнялися пошуком боржників. Кілька годин роботи – і було «знайдено» більше 50 тисяч гривень….
Сергій Миколайович сказав, що робота з впорядкування земельних відносин ще торік розпочалася в усіх сільських радах району, і вже багато орендарів переуклали договори на оренду землі. Та, на жаль, не всі.
– В минулому землевласникам було вільготніше жити, а нині, коли сутужно з дотацією і земля залишається єдиними джерелом наповнення місцевих бюджетів, ми намагаємося навести ідеальний лад у цій сфері, – відзначив у розмові голова райради С.М. Білий. – Тому серед основних завдань – раціональне використання земель, впорядкування окремих питань щодо орендної плати за землю, інвентаризація земельних площ та оформлення правоустановчих документів, посилення контролю за дотриманням вимог земельного законодавства, розмежування земель державної та комунальної власності.
Наприклад, гарний результат отримано в Чорнянській сільській раді. Наприкінці минулого року сільський голова Раїса Ожогова бідкалася, що не вистачає коштів на зарплату за листопад і грудень. Завдяки проведенню відповідних нарад, засідань виконкомів за нашою участю та відповідних районних служб орендарі та одноосібники почали справно розраховуватися. З коштів, що надходять на рахунок цієї сільської ради, 84 відсотки йде на захищені статті і дещо залишається на вирішення інших питань. Непогано налагодив цю справу Топальський сільський голова Олександр Колесніков.
В Гулянській та Ставрівській сільських радах також добре розуміють, де можна віднайти резерви наповнення місцевих бюджетів. Відразу реагуємо на звернення сільських голів, які не можуть самостійно налагодити земельні відносини зі своїми землекористувачами. Починаючи з вересня 2010 року активно працюємо в цьому напрямі з кожним сільськогосподарським виробником. Це додатково принесло в бюджет понад 350 тисяч гривень, а в обласному рейтингу за сплатою за землю ми посіли одне з найперших місць.
Торкнувся в розмові Сергій Миколайович і ще однієї злободенної теми – користування водними ресурсами. В районі 1 тисяча 24 гектари водного плеса, і лише 400 га – під ставками. Їх власники, активно займаючись рибним промислом, зволікають з належним оформленням пакету документів на водокористування. Узаконення ще одного з резервів поповнення місцевого бюджету з натугою, але таки просувається. До цього навіть долучаються працівники рибінспекції, райдержадміністрації.
Велася мова з головою райради і про розмежування земель комунальної і державної власності, яке потрібно завершити до 25 червня. Останні півтора місяці в районі працює обласна бригада спеціалістівземлемірів. З обласного бюджету на виконання цих робіт виділено понад 200 тисяч гривень. Є нагальна проблема встановлення меж населених пунктів. Наприклад, територія селищної ради за останні роки зросла на 226 гектарів, і її потрібно узаконити. Це стосується і більшості сіл. Існує проблема з оформленням державних актів на присадибні ділянки.
Дуже задоволений голова районної ради Сергій Миколайович Білий своїм депутатським корпусом. Більшість його складають досвідчені і авторитетні люди, які обираються депутатами вже не один раз. Тому нагальні проблеми та питання вирішуються на сесіях лише з врахуванням інтересів всієї громади. Особливо прискіплива увага приділятиметься раціональному використанню земельних, водних і лісових ресурсів – головного багатства краю.
Як зазначив голова райради С. М. Білий, він разом зі своєю командою дбатиме про зміцнення соціальноекономічного та інвестиційного потенціалу району й загалом про підвищення рівня та якості життя людей.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |