ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Символи унікальної історії
16.06.2011 / Газета: Одесские известия / № 64(4191) / Тираж: 18386

Усе більше число населених пунктів Одещини цікавиться розробкою власної символіки, яка відображала б їхню самобутність і розповідала про історичне коріння. Велику допомогу в цьому питанні їм надає Геральдична колегія при Одеській облраді. Цими днями виїзне засідання колегії пройшло в селі Петрівці Комінтернівського району.

Колишня назва Петрівки – Курисове­Покровське. І якщо говорити про сліди історії, то головний з них – залишки колись розкішного Замка Куриса. З його відвідування й почався наш візит. Засновник замку – ад’ютант Суворова Іван Онупрійович Курис, якому Катерина Друга подарувала спадкоємне дворянство та землі. Тут було побудовано Палац. У його виді химерно сплелися мавританський та готичний стилі. Після революції будинок використовувався для розміщення сільсько­господарської школи, а потім – аграрного технікуму. Але на початку дев’яностих трапилося нещастя: у замок влучила блискавка, спалахнула пожежа. Звичайно, жителі села мріють про відновлення цієї перлини.

На думку Петрівського сільського голови Геннадія Мельниченка, на гербі села, крім замку, мають бути й інші символи: колосся пшениці, води лиману.

На офіційній частині за­сідання, яке провів зас­тупник голови обласної ради Олексій Гончаренко, члени Геральдичної колегії не ли­ше обговорили майбутню символіку Петрівки, але й затвердили герби та прапори інших населених пунктів. Йдеться про дві сіль­ради Арцизького району – Долинівську та Веселокутську, а також про районний центр – Балту. Відбулася жвава дис­кусія. Ось, наприклад, про що говорять золоті лілії на гербі села Веселий Кут? «Відгомін» королівської Франції? Але ж це ниточка з минулого, коли німці­колоністи заснували поселення й назвали його Парижем – на честь здобуття французької столиці військами антинаполеонівської коаліції.

Загалом помітно, що рівень пропонованих робіт значно зріс. З цим згоден і заступник голови Геральдичної колегії, історіограф Дворянських зборів Півдня України Михайло Ємельянов:

­ Дуже великою мірою цьому сприяло те, що у 1995 році відбулася п’ята наукова конференція Українського геральдичного товариства, яка розробила основи системи української муніципальної геральдики. Ми маємо вже уніфіковану систему, і вона цілком відповідає між­народним геральдичним вимогам.

На нинішній нараді члени колегії порушили питання про встановлення Дня сим­воліки Одеської області. Запропонована дата – 12 вересня. Саме цього дня у 1798 році в соборній церкві міста Одеси було освячено перший герб на території регіону.

­ Із цією ідеєю виступив член Геральдичної колегії Тарас Гончарук, ­ повідомив Олексій Гончаренко. ­ Ми хочемо, щоб у День символіки Одеської області вивішувалися герби та символи населених пунктів. Якщо депутати обласної ра­ди підтримають таку ідею, то питання буде винесено на сесію обласної ради. Ми хочемо показати, що кожен населений пункт в Одеській області має унікальну історію, і в кожного з них мусить бути унікальний герб…

Нагадаємо, найближчу се­сію облради заплановано на серпень. Таким чином, якщо депутатська більшість підтримає пропозицію Ге­ральдичної колегії, вже у вересні цього року Одещина може вперше відзначити свій День символіки.

Автор: Марія ГРИГОР’ЄВА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.032
Перейти на повну версію сайту