![]() |
|
![]() |
![]() |
Усе більше число населених пунктів Одещини цікавиться розробкою власної символіки, яка відображала б їхню самобутність і розповідала про історичне коріння. Велику допомогу в цьому питанні їм надає Геральдична колегія при Одеській облраді. Цими днями виїзне засідання колегії пройшло в селі Петрівці Комінтернівського району.
Колишня назва Петрівки – КурисовеПокровське. І якщо говорити про сліди історії, то головний з них – залишки колись розкішного Замка Куриса. З його відвідування й почався наш візит. Засновник замку – ад’ютант Суворова Іван Онупрійович Курис, якому Катерина Друга подарувала спадкоємне дворянство та землі. Тут було побудовано Палац. У його виді химерно сплелися мавританський та готичний стилі. Після революції будинок використовувався для розміщення сільськогосподарської школи, а потім – аграрного технікуму. Але на початку дев’яностих трапилося нещастя: у замок влучила блискавка, спалахнула пожежа. Звичайно, жителі села мріють про відновлення цієї перлини.
На думку Петрівського сільського голови Геннадія Мельниченка, на гербі села, крім замку, мають бути й інші символи: колосся пшениці, води лиману.
На офіційній частині засідання, яке провів заступник голови обласної ради Олексій Гончаренко, члени Геральдичної колегії не лише обговорили майбутню символіку Петрівки, але й затвердили герби та прапори інших населених пунктів. Йдеться про дві сільради Арцизького району – Долинівську та Веселокутську, а також про районний центр – Балту. Відбулася жвава дискусія. Ось, наприклад, про що говорять золоті лілії на гербі села Веселий Кут? «Відгомін» королівської Франції? Але ж це ниточка з минулого, коли німціколоністи заснували поселення й назвали його Парижем – на честь здобуття французької столиці військами антинаполеонівської коаліції.
Загалом помітно, що рівень пропонованих робіт значно зріс. З цим згоден і заступник голови Геральдичної колегії, історіограф Дворянських зборів Півдня України Михайло Ємельянов:
Дуже великою мірою цьому сприяло те, що у 1995 році відбулася п’ята наукова конференція Українського геральдичного товариства, яка розробила основи системи української муніципальної геральдики. Ми маємо вже уніфіковану систему, і вона цілком відповідає міжнародним геральдичним вимогам.
На нинішній нараді члени колегії порушили питання про встановлення Дня символіки Одеської області. Запропонована дата – 12 вересня. Саме цього дня у 1798 році в соборній церкві міста Одеси було освячено перший герб на території регіону.
Із цією ідеєю виступив член Геральдичної колегії Тарас Гончарук, повідомив Олексій Гончаренко. Ми хочемо, щоб у День символіки Одеської області вивішувалися герби та символи населених пунктів. Якщо депутати обласної ради підтримають таку ідею, то питання буде винесено на сесію обласної ради. Ми хочемо показати, що кожен населений пункт в Одеській області має унікальну історію, і в кожного з них мусить бути унікальний герб…
Нагадаємо, найближчу сесію облради заплановано на серпень. Таким чином, якщо депутатська більшість підтримає пропозицію Геральдичної колегії, вже у вересні цього року Одещина може вперше відзначити свій День символіки.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.032Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |