ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Один день Едуарда Матвійчука
18.06.2011 / Газета: Одесские известия / № 65(4192) / Тираж: 18386

Як уже повідомляли «Одеські вісті», голова облдержадміністрації Едуард Матвійчук здійснив робочу поїздку до Фрунзівського та Ширяївського районів. Вона почалася з відвідування села Мар’янівка Фрунзівського району, де губернатор запалив смолоскип природного газу, підведення якого жителі чекали багато років. Едуард Матвійчук тепло спілкувався з мар’янівцями, відповідав на їхні запитання і запевнив, що обласна влада, втілюючи в конкретні справи політику Президента України Віктора Федоровича Януковича, спрямовану на покращення життя народу, піклуватиметься про простих людей, зважаючи на їхні щоденні потреби.

Губернатор обговорив низку питань, що стосуються розвитку Фрунзівського району, з його керівниками. Потім він продовжив свій робочий день у Ширяївському районі.

У селі Преображенка Ширяїв­ського району, на базі приватного сільськогосподарського підприємства «Маяк», відбулася обласна науково­практична конференція з питань підготовки до збирання ранніх зернових і зернобобових культур. Варто зазначити, що ПСП «Маяк» – одне з найкращих господарств району і області. Впродовж майже сорока років підприємством керує Микола Захар’єв. Він вправно порається з 3350 гектарами землі. У господарстві утримується більше тисячі голів великої рогатої худоби, третина з яких – молочне стадо. До того ж свиней понад дві тисячі. З початку року тут реалізували продукції на 8 мільйонів гривень.

Практична частина конференції розпочалася з огляду сільгоспугідь.

Варто зазначити, що в ПСП «Маяк» щороку висівається в середньому півтори тисячі гектарів зернових і зернобобових культур на хороших попередниках. До того ж працівники ПСП постійно здобрюють органікою щонайменше 100 –150 гектарів з розрахунку по 100 тонн на гектар.

– В господарстві зайнято 150 чоловік, середній заробіток – 1700 гривень, – повідомив Микола Захар’єв.

До цього варто додати, що доярки в ПСП «Маяк» отримують від 2500 до 3000 гривень, а то й більше.

Учасники конференції мали змогу оглянути і технічний парк господарства. Він укомплектований усим потрібним для проведення комплексу весняно­польових і збиральних робіт.

Пленарну частину конференції, в роботі якої взяв участь голова облдерж­адміністрації Едуард Матвійчук, провадив заступник голови ОДА Анатолій Новаковський. У своєму виступі він відзначив, що на підтримку аграріїв цього року область виділила 40 мільйонів гривень бюджетних коштів. Але втім свій потенціал у сільському господарстві Одещина використовує не сповна. І хоча зараз мовиться про підготовку до збирання врожаю, не менш актуальним є питання розвитку тваринництва. Нинішня ситуація, що склалася в галузі, мусить хвилювати всіх.

– Одне з головних наших зав­дань – підняти тваринництво, – заявив Едуард Матвійчук.

Губернатор чекає з цього приводу пропозицій і програм. До речі, на підтримку тваринництва наступного року планується використати 40–50 мільйонів гривень бюджетних коштів.

Повертаючись до теми конференції, Едуард Матвійчук сказав, що вдоволений видами на врожай, який має бути кращим за раніше прогнозовані показники. Водночас губернатор звернув увагу голів райдержадміністрацій на те, що саме вони несуть відповідальність як за збирання врожаю, так і за його збереження. Далі очільник області окреслив кілька важливих завдань, зокрема щодо підвищення заробітної плати у сільському господарстві та проведення роз’яснювальної роботи про впровадження земельної реформи.

На конференції виступили академіки НААН України Ми­кола Литвиненко і Анатолій Лінчевський.

Докладно проаналізував стан справ щодо підготовки та організації збирання зернових культур начальник Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Іван Панчишин.

На сьогодні в сільгосппідприємствах підготовлено жнивної техніки на 96 від­­сотків. Найкращий цей по­каз­­ник у Ширяївському, Біл­город­Дністровському та Велико­михайлівському районах. Гірше – у Роздільнянському, Ізмаїльському, Любашівському та Ренійському районах. З розрахунком тільки на власну техніку навантаження на комбайн становитиме 369 гектарів при нормі 100 – 120. Є господарства, зокрема в Овідіопольському районі, де цей показник збільшується до 600 гектарів. В Ананьївському, Арцизькому, Миколаївському та Іванівському – 500 гектарів. В такому разі область жнивуватиме місяць. Для того, щоб провести збиральну кампанію в оптимальні строки, додатково треба залучити до 1,3 тисячі одиниць високопродуктивної техніки. Також турбує питання забезпечення пальним. Станом на 14 червня поточного року для проведення жнив накопичено 64 відсотки дизпалива та 47 відсотків бензину від потреби.

Іван Панчишин також звернув увагу на те, що для власних потреб області потрібно засипати в засіки 320 тисяч тонн зерна.

Автор: Тетяна СТОРЧАК, власкор «Одеських вістей», Ширяївський район


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту