ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
18.06.2011 / Газета: Одесские известия / № 65(4192) / Тираж: 18386

Одеса

Робота над Статутом триває

Відбулася прес-конференція, на якій члени робочої групи з узагальнення матеріалів і доопрацювання Статуту територіальної громади Одеси винесли на громадське та експертне обговорення проект цього документа.

Секретар міськради Олег Бриндак відзначив, що протягом останніх 10 років тричі здійснювалися спроби розробити Статут міста, але лише останнім часом ситуація змінилася кардинально. За його словами, Статут передбачається ухвалити вже восени поточного року, але тільки після того, як будуть внесені пропозиції та коригування від представників громадськості.

Метою підготовки проекту є створення компактного і зрозумілого документа, за яким кожен член громади може простежити роботу механізму демократії в міському самоврядуванні.

У Статуті 7 розділів і 43 статті.

Протягом місяця робоча група приймає пропозиції та зауваження. Усі вони будуть розглянуті при підготовці остаточного варіанта Статуту територіальної громади міста Одеси.

Відродити престиж донорства

Донорська кров – незамінна, дати її людині може тільки людина. І та ситуація, що на сьогодні склалася в області з розвитком донорства, викликає тривогу у громадськості.

На прес­конференції, яку провели головний лікар Одеського обласного центру здоров’я Валентина Сосніна та голова Одеської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Тамара Барнич, відзначалося, що нині запаси донорської крові становлять третину від потреби в ній. Хоча цей показник на тлі загальноукраїнського не такий вже й поганий, ані найменшого приводу для самозаспокоєння немає.

Організатори прес­конференції заявили, що ООЦЗ і ОООЧХУ беруть на себе ініціативу щодо розробки та реалізації обласної програми відродження традицій донорства на Одещині, сподіваючись на підтримку як органів влади, так і всього населення.

Про важливість донорства і вживані заходи для його розвитку також говорили заступник директора Одеського обласного базового медучилища Микола Нарійчук, виконавчий директор ПП ТК «Укр­Петроль» Микола Барба, донори Антон Давидченко, який очолює молодіжну громадську організацію «Колокол», і Ганна Постол, ревізор КРУ в Одеській області.

По завершенні прес­конференції студенти медучилища і активісти молодіжних громадських організацій у символічних червоних футболках вирушили до станції переливання крові, закликаючи земляків поповнювати лави донорів.

Зустріч – у Золотій залі

Сьогодні, о 14.30, в Одеському літературному музеї відбудеться презентація двох цікавих друкованих видань.

Перше – це п’ятий шістсотсторінковий номер літературного альманаху «ЛитЭра» (Москва), у якому опубліковано твори і одеських авторів – лауреатів Другого міжнародного фестивалю літератури та культури «Слов’янські традиції­2010». Друге – «Переклад смислів Корану українською мовою». Його представить сам автор перекладу, кримський літератор Валерій Басиров. Крім того, перед слухачами зі своїми творами виступатимуть одесити, лауреати і дипломанти фестивалів минулих років. Зокрема члени Конгресу літераторів України Ганна Стреминська, Сергій Ніжинський, Вікторія Колтунова, Ілля Рейдерман, Валерій Сухарев, Людмила Шарга, Альона Щербакова, Євгенія Красноярова та Олександр Леонтьєв.

Савранський район

Розпочинають на півдні області

Ранні зернові, зернобобові та ріпак в районі займають близько 18 тисяч гектарів. Для їх збирання комбайнів достатньо.

За даними управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, у всіх категоріях господарств налічується 84 машини. З них третина – потужні, що можуть за добу порати до 20 гектарів. Нині завершується перевірка техніки. Цілком готові до жнив товариство з обмеженою відповідальністю «Савранський завод продовольчих товарів», яке очолює Юрій Ружицький, приватне підприємство «Буревісник» (директор Микола Каушан). Більше того, комбайнові екіпажі низки фермерських господарств збирання розпочинають у південних районах області, куди, за попередньою домовленістю, направлено 10 одиниць техніки.

Кодимський район

Наливається колос

На полях району 14500 гектарів зайнято ранніми зерновими та зернобобовими культурами, серед яких озимі: пшениця, жито, ячмінь та горох, овес.

Саме зараз пшениця молочної стиглості тішить око агрономів. Половіє ячмінь, розкішна зелень інших культур обіцяє теж хороший урожай. Останні дощі посприяли цьому. Якщо не буде так званого запалу, то ранні зернові й зернобобові дадуть щедрий ужинок. Адже про це подбали хлібороби, засіваючи елітним зерном землю, проводячи обробіток проти шкідників, боротьбу з бур’янами, підживлення озимих.

А зараз у господарствах поспішають обробити склади від амбарних шкідників, оборюють поля.

Миколаївський район

Аби червоний півень не клював

З метою запобігання пожежам у лісових насадженнях та на хлібних нивах голова районної державної адміністрації Олександр Чорний підписав розпорядження «Про заборону випалювання сухої рослинності та її залишків». Також вирішується питання щодо створення місцевих пожежних команд, що передбачається Регіональною програмою розвитку цивільного захисту Одеської області на 2011 – 2013 роки.

За інформацією начальника Миколаївської ППЧ­21 Олександра Папуки, впродовж цього року на території району сталося 34 надзвичайних пригоди, з яких 31 – пожежі. Вогонь завдав збитків на суму понад півмільйона гривень, одна людина загинула.

На сьогодні розроблено оперативно­мобілізаційний план запобігання пожежам сухої рослинності, пожнивних залишків на полях і лісових пожеж на території ДП «Березівське лісове господарство», а також гасіння та ліквідації наслідків пожеж. Фахівці також рекомендують сільським радам створити запас пального в кількості по 100 літрів на випадок виникнення надзвичайних ситуацій, організувати тимчасові пожежні команди. Завершується ремонт і обладнання наявних пожежних автомобілів і пристосованої для гасіння техніки.

Любашівський район

Допомогли депутати

З обговоренням питання щодо зняття мораторію на продаж землі потенційні землевласники активізували свої зусилля щодо отримання державних актів. І сьо­годні близько 98 відсотків власників земельних сертифікатів уже одержали відповідні документи.

Нещодавно в Іванівській сільській раді відбулася приємна подія. Державні акти було вручено 12 соціальним працівникам, чиї наділи розміщені єдиним масивом. Із цією приємною місією до села завітали голова районної державної адміністрації Олексій Вовк, депутати районної ради Ольга Ліщук та Веніамин Коломийченко. Слід відзначити, що згадані депутати невипадково стали учасниками цієї урочистості. Адже на прохання своїх виборців вони прискорили процес виготовлення державних актів.

Тож потискуючи руку кожному землевласнику, Олексій Вовк бажав їм достатку і прибутку від землі.

Іванівський район

З увагою до освітянської ниви

На VІ сесії районної ради затверджено комплексну програму «Освіта на 2011 – 2014 роки».

Її головне завдання – створення умов рівного доступу до здобуття якісної освіти, орієнтованої на ринкову економіку, забезпечення якісних педагогічних послуг, високого рівня знань і практичних навичок молоді, моральних і громадянських якостей. Документом передбачено також шляхи і засоби розв’язання наявних проблем, визначено пріоритетні напрями діяльності. Це, зокрема, прискорення модернізації галузі, забезпечення навчання і виховання учнів шляхом впровадження новітніх педагогічних та інформаційних технологій.

Фрунзівський район

Комісія знайшла недоліки

Спільним розпорядженням райдержадміністрації та районної ради створено комісію з розвитку інфраструктури та впорядкування населених пунктів, яку очолив заступник голови райради В’ячеслав Паровенко.

Вона вже завершила обстеження територій, виявивши при цьому чимало недоліків по кожному населеному пункту в плані дотримання порядку та діяльності об’єктів соціальної сфери. Докладний аналіз недоробок став предметом обговорення на розширеній апаратній нараді у голови райдержадміністрації Сергія Бринзи. Повторний об’їзд територій планується здійснити до 1 серпня.

На апаратній нараді також звітували Василівський сільський голова Іван Каланча та Мар’янівський – Віра Григоренко. Темою їхніх виступів стало виконання програм соціально­економічного розвитку, робота зі звертаннями громадян і дотримання земельного законодавства. Про результати обстеження шкіл району, планування ремонтних робіт та підготовку навчальних закладів до нового навчального року поінформував начальник відділу освіти Олег Воєділов.

Комінтернівський район

Завершили формування робочих органів

Відбулося чергове засідання громадської ради при райдержадміністрації.

Учасники розглянули і затвердили робочі органи ради. Так, постійну комісію з питань законності та захисту прав громадян очолила Людмила Клебанова, головою постійної комісії з питань державного управління, місцевого само­врядування, депутатської етики та гласності обрано Миколу Статива. Членами громадської ради було також затверджено план роботи на друге півріччя. В роботі ради взяв участь голова Комінтернівської райдержадміністрації Іван Марзак.

Саратський район

Відпочинок за всіма напрямами

Як повідомив редакції голова райдержадміністрації Анатолій Коритний, зараз у двадцяти дев’ятьох пришкільних таборах триває перша оздоровча зміна, на якій перебувають близько 1200 учнів перших – шостих класів. Усі вони забезпечені триразовим харчуванням.

Паралельно 550 старшокласників проводять перший канікулярний місяць у двадцяти трьох профільних таборах за різними напрямами – спортивним, історико­краєзнавчим, естетично­музичним, екологічним, туристичним, літературно­драматичним тощо.

На придбання продуктів харчування виділено понад 300 тисяч гривень бюджетних коштів. У раціоні неодмінно є свіжі овочі, фрукти, цитрусові, м’ясо.

Всі табори забезпечені медикаментами, дезінфікуючим та миючими засобами. Згідно з розпорядком, щодня проводяться ранкова гімнастика, спортивні змагання, інші ігри, мандрівки, екологічні заходи. До штатного педагогічного складу передовсім належать учителі музики, фізкультури, керівники предметних гуртків, практичні психологи. Загалом задіяно понад 300 педагогів, 20 медичних і 160 технічних працівників.

Розпочалася перша зміна і в дитячому оздоровчому центрі «Зоряний», розташованому на березі Чорного моря. На придбання путівок до нього виділено 400 тисяч гривень бюджетних коштів.

Ренійський район

Штрафи бувають різні

Працівники Служби безпеки України затримали співробітника міжрайонної податкової інспекції за підозрою в хабарництві.

Під час перевірки діяльності приватного підприємства в Ренійському районі податківець виявив порушення вимог законодавства за період із 2008­го по 2011 рік. За це він повинен був оштрафувати підприємця на 30 тисяч гривень. Але натомість запропонував бізнесменові заплатити тисячу гривень штрафу і ще 8 тисяч гривень покласти йому «у кишеню».

Затримали податківця в його власному кабінеті, коли той одержував частину хабара – 2 тисячі гривень. У нього вилучили підготовлені акти проведеної перевірки підприємства із заниженими штрафними санкціями. Прокуратура Одеської області порушила кримінальну справу. Триває слідство.

Інформаційну добірку підготували:В. КОЗЮРА, В. МАМОНТОВ, Л. МЕЛЬНИЧУК, Т. СТОРЧАК, Л. КУЗЬМЕНКО, Ю. ФЕДОРЧУК, Л. ТОКАР, О. ХАРЧЕНКО, А. МИХАЙЛЕНКО

Безробіття при будівельному бумі

Основною характерис­тикою сьогодення Балт­ського ра­йону є інтенсивне будівництво соціальних об’єктів. Це засвідчила чергова зустріч представників органів влади, керівників підрядних будівельних організацій, бізнесу, архітектури і засобів масової інформації, яка відбулася за участю голови райдержадміністрації Василя Бабанського.

Розглянуто, зокрема, питання завершення спорудження Немирівської школи, яку планується відкрити до нового навчального року. Зараз у стадії виготовлення проектно­кошторисна документація і експертиза газифікації села Мирони. Порушено також питання щодо проектування газифікації села Сінне.

У стадії завершення реконструкція будівлі під швейний цех, який має стати до ладу 24 серпня. На контролі влади і добудова 32­квартирного житлового будинку та спортивного комплексу. На черзі – будівництво спортивної зали у Саражинці.

Підбиваючи підсумки, голова РДА зазначив, що залучити на роботи місцевих жителів було великою проблемою. Тож довелося запрошувати іногородніх. Це при тому, що лише 41% населення працює, а що роблять інші 59% – загадка.

Любов Кузьменко, власкор «Одеських вістей», Балтський район

Залишайся людиною

В Одесі, Львові, Сімферополі, Донецьку та Харкові стартувала національна інформаційна кампанія, спрямована проти насильства. Вона фінансується Європейським Союзом, підтримується Міністерством у справах сім’ї, молоді та спорту України.

На жаль, близько 44% громадян України зіштовхувалися з різними формами насильства, і третина з них не зверталася по допомогу. Тому в межах акції поширюється близько півмільйона малинових браслетів з написом «Залишайся людиною», відкриваються арт­конструкції у вигляді сплетених рук, які символізують заклик до всіх людей відмовитися від різних форм насильства.

Анатолій Вакуленко

Автор: В. КОЗЮРА, В. МАМОНТОВ, Л. МЕЛЬНИЧУК, Т. СТОРЧАК, Л. КУЗЬМЕНКО, Ю. ФЕДОРЧУК, Л. ТОКАР, О. ХАРЧЕНКО, А. МИХАЙЛЕНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту