ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
21.06.2011 / Газета: Одесские известия / № 66(4193) / Тираж: 18386

Одеса

Через роки, через віки – пам’ятаймо!

Завтра, 22-го червня, хвилиною мовчання на Одещині, як і повсюдно в Україні, буде вшановано пам’ять усіх загиблих у роки Великої Вітчизняної війни, що розпочалася рівно 70 років тому – на світанку 22-го червня 1941-го.

А заходи з нагоди цієї трагічної дати розпочалися в Одесі, містах і селах області 20­го червня. Серед них – відвідини школярами Посту № 1 і меморіального комплексу «Алея Слави», військово­історичного музею Південного оперативного командування, меморіальних комплексів 411­ї та 412­ї батарей, історико­краєзнавчих музеїв та меморіалів у населених пунктах області.

Завтра на Приморському бульварі буде розгорнуто виставку Одеської школи фотографії, присвячену Другій світовій та Великій Вітчизняній війнам «Пам’ятати, зберегти, передати!» А в ротонді Одеського міського саду відбудеться тематичний концерт муніципального оркестру духової музики імені Олександра Салика.

У бібліотеках, дитячих та пришкільних таборах відпочинку проходять у ці дні історичні години, музичні вечори, діти зустрічаються з ветеранами Великої Вітчизняної війни, переглядають художні й документальні фільми.

А сьогодні, о 21­й годині 30 хвилин, на причалах Одеського морського вокзалу розпочнеться акція за участю випускників шкіл обласного центру. Вони покладуть на воду 70 вінків, а потім запалять 1418 свічечок пам’яті – саме стільки днів та ночей тривала Велика Вітчизняна війна радянського народу проти фашистських загарбників.

Акцію, зініційовану обласними молодіжними організаціями «Колокол» і «Нащадки Перемоги», підтримано у Миколаєві та Запоріжжі, де сьогодні ж на воду, на ознаменування 70­річчя початку Великої Вітчизняної війни буде спущено паперові кораблики і ліхтарики. У всіх трьох містах відслужаться панахиди в пам'ять про загиблих воїнів і мирних громадян.

Радилися податківці і платники податків

В Одесі відбувся кущовий семінар фахівців податкових адміністрацій і представників платників податків.

У ньому взяли участь голова Головної податкової служби України Віталій Захарченко, Президент Асоціації платників податків України Валентина Арбузова, голова Дер­жавної податкової адміністрації в Одеській області Олександр Чорнобай, а також президент Асо­ціації платників податків Польщі Марек Немчек. Докладніше про це читайте в найближчих номерах «ОВ».

Біженці освоюють село

В області розроблено пілотний проект програми щодо заселення біженців у села з наданням їм роботи і житла. Про це під час прес-конференції в ІА «МІСТ-Одеса» повідомив начальник відділу у справах міграцій Управління міграційної служби в Одеській області Анатолій Максименко.

– Програма передбачає добровільне заселення біженців у села. Для цього залучаються люди, які раніше займалися сільським господарством. Наразі вже є 6 родин із дітьми, які готові виїхати на постійне місце мешкання за цією програмою. Це біженці з Африки та Сирії. Для їх переселення ми розглядали варіанти в Котовському районі, – відзначив А. Максименко. За його словами, мігранти­аграрії вже спілкувалися із представниками місцевої влади, а також із потенційними сусідами.

Анатолій Максименко підкреслив, що переселення не буде здійснюватися коштом бюджету. Фінансову частину проекту, зокрема купівлю житла, готові взяти на себе європейські організації, завдання української сторони – забезпечити документальний супровід програми.

Наводячи статистичні дані, А. Максименко відзначив, що з початку 2011 року до міграційної служби Одеської області звернулося 160 чоловік, які бажають одержати статус біженця. Одещина лідирує за кількістю мігрантів. Загалом на даний момент на обліку управління перебувають 670 біженців, зокрема діти. Більша їх частина – з Афганістану, а також із країн Африки, Сомалі та навіть із Коморських островів.

Літня навала автомобілістів

C початком курортного сезону зросла кількість громадян, які перетинають державний кордон в Одеській області. Найбільше автомобілів із пасажирами рухається до України з Молдови.

Якщо у травні митний контроль щодня проходили 4­5 тисяч авто, то в червні їх кількість збільшилася вдвічі. А в липні­серпні, за прогнозами, очікується чотириразове збільшення автотуристів. Зараз оформлення в пунктах пропуску проходить у прискореному режимі. Один автомобіль перебуває в зоні перетинання кордону, як правило, від 5 до 30 хвилин.

Згадуючи поета і патріота

У дитячій бібліотеці № 4 відбулася зустріч, присвячена пам'яті поета Івана Рядченка. Послухати розповідь про життя і творчий шлях письменника-фронтовика прийшли учні середніх шкіл №№ 21, 50, 121.

Відкриваючи зустріч, завідувачка бібліотеки Надія Чуприна зазначила, що до дня пам'яті Івана Рядченка відкрито книжкову виставку, було запрошено одеських письменників.

Світлана Лукіна, лауреатка літературної премії імені Івана Рядченка, член обласної Ради миру, розповіла, що ще під час її навчання у школі № 50 однокласники з ініціативи викладачки Л.М. Полуянової знайомилися із творчістю відомого одеського письменника, виступали із читанням його творів на літературних конкурсах, олімпіадах і посідали призові місця.

Прозвучали вірші Івана Рядченка «Здесь все девочки чуточку морячки» «Календарь», «Короткий праздник жизни» та інші. Особливу увагу було приділено пушкінській темі у творчості поета.

Автор «Конармии» відроджений у бронзі

Підготовка до відкриття в Одесі пам'ятника Ісааку Бабелю вступила у вирішальну стадію.

На площі перед школою № 117 (ріг вулиць Ришельєвської та Жуковського) почалися роботи з упорядкування місця його ташування.

Автор проекту Георгій Франгулян повідомив з Москви, що роботи з виливки скульптури та інших елементів композиції практично завершені. Попереду ще етап довозу монумента до Одеси. За словами скульптора, якщо вдасться відправити скульптуру до 25 червня, то за умови готовності майданчика пам’ятник можна буде відкрити в запланований термін — тобто 13 липня — у день, коли нашому видатному землякові виповнюється 117 років. До речі, привертає на себе увагу той факт, що ця цифра збігається з номером школи…

Проте є і другий (що теж планувався раніше) термін відкриття монумента. Це День міста – 2 вересня.

І якщо для забезпечення необхідної якості робіт з упорядкування місця буде потрібно більше часу, то він будівельникам буде наданий.

Великомихайлівський район

На першому етапі – у пришкільних таборах

Пришкільні табори праці і відпочинку відвідують сьогодні понад 1800 дітей, серед яких – сироти, інваліди, підлітки, що постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, а також – з малозабезпечених та багатодітних сімей.

При навчальних закладах району відкрито майже три десятки пришкільних таборів з денним перебуванням, з них 4 профільні. Завдяки спільним зусиллям всіх причетних до оздоровчої кампанії перший місяць канікул учні проводять належним чином.

Арцизький район

Продумано все до дрібниць

Комунальна організація «Арцизька дитяча оздоровча установа «Юві­лейний» відкрила літній сезон.

У першій зміні відпочивають 220 дітей. Серед них сироти, діти з малозабезпечених і багатодітних родин. Діти розмістилися у 12 корпусах по троє­п'ятеро в кожній кімнаті. Працюють душові. Гаряча вода подається цілодобово. Для приготування їжі вода доставляється із найкращих джерел, для питва – мінеральна. Із дітьми працюють досвідчені педагоги, медичне обслуговування забезпечують лікар і дві медсестри. Харчування – п'ятиразове, з полуденком і другою вечерею.

Організація роботи «Ювілейного», керує яким Зіновій Терзі, перебуває на постійному контролі Арцизької райдержадміністрації та районної ради.

Іванівський район

Головне – Вітчизну захистив

У Червонознам’янці мешкає ветеран Великої Вітчизняної війни та праці Микола Павлович ВОРОНОВ.

Військовий шлях розпочав у 1939 році морським піхотинцем Червонопрапорного Балтійського флоту. Брав участь у штурмі лінії Маннергейма під час радянсько­фінської війни. Його подальший бойовий шлях був пов’язаний з Пінською флотилією, 20­ю гвардійською дивізією генерала Плієва. Визволяв Молдову, Румунію, Болгарію, Югославію, Угорщину, Австрію. Ветеран життя прожив гідно: збудував дім, посадив сад, виростив сина. Але головне – захистив Батьківщину. Післявоєнний період життя пройшов у добросовісній, щоденній праці. Трудився Микола Павлович у Червонознам’янській школі вчителем, багато років очолював сільську організацію ветеранів.

За славний життєвий шлях удостоєний низки бойових і трудових орденів, медалей, відзнак.

Ширяївський район

Без конвою і колючки

У виправному центрі №111 ув'язнені не ходять строєм, одягнені по-літньому, а трудяться на полях і в майстернях.

Колючий дріт тут лише символічно є на огорожах житлової зони. За словами начальника Одеського управління держдепартаменту з питань виконання покарань Олександра Адзеленка, таке послаблення застосовується тільки до тих, хто вже відбув без доган не менше двох третин терміну у звичайній колонії, показав себе з доброго боку. Тобто у кожного, хто дотримується режиму і розкаюється в злочині, є шанс потрапити до Ширяївського виправцентру. Зараз тут 218 ув'язнених. На роботу виходять щодня близько 175 чоловік, крім по­справжньому хворих. Середня зарплата — 1200­1500, а у фахівців — до 2 тисяч гривень. Гроші ув'язненим видаються готівкою. Кожен може робити покупки за своїм бажанням, крім спиртного.

Ізмаїльський район

Обдуривши довірливих батьків

Як повідомив фахівець зі зв'язків з громадськістю та ЗМІ Ізмаїль­ського МВ ГУМВС Дмитро Іва­нов, цими днями в с. Озерному сталася НП. З'явився у гості до знайомих громадянин Б., 1956 року народження, житель села Утконосівки. Бессарабці – люди щедрі. Сіли за стіл, випили. Гість підкликав сина господарів, першокласника, і, пообіцявши купити йому іграшковий автомат, повів із собою. Батьки, подобрівши після чарки-другої, нічого дурного в цьому не вбачили… Однак ані через годину, ані через добу дитина додому не повернулася.

Переполошені батьки заявили про це в міліцію. Отоді тільки й з'ясувалося, що гість був раніше судимий за розбещення неповнолітніх (!). Створена слідчо­оперативна група розпочала пошуки. Б., зрозумівши, що по його слідах ідуть, відпустив хлопчика. За словами Дмитра Іванова, слідів сексуального насильства над дитиною не виявлено. А от викрадач, розшук якого триває, зник у невідомому напрямку…

Саратський район

Ще один народний

У селі Михайлівці, яке цього року відзначить своє 187-річчя, розвиваються народні ансамблі.

Завдяки активній підтримці сільського голови Івана Іванова, а також голів місцевих СВК «Світанок» Миколи Супряги і СФГ «Балкани» Миколи Златова, інших фермерів колективи одержую дієву допомогу.

З 2008 року звання народного мають чоловічі вокальні ансамблі «Чумацький шлях» і «Зорепад» Михайлівського сільського Будинку культури. Того ж 2008 року був створений і жіночий вокальний ансамбль «Сузір'я», очолений художньою керівницею Анжелою Сердюк. Яскраві виступи, постійне вдосконалювання виконавської майстерності принесли йому заслужену славу. А цими днями в його житті відбулася знаменна подія: «Сузір'ю» також присвоєно звання народного.

Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, А. МИХАЙЛЕНКО, О. ХАРЧЕНКО, Т. БАРАНОВА, Л. ТОКАР, Є. МАСЛОВ, Т. ГУРІЧЕВА

Розпорядження Президента України Про призначення С. Бринзи головою Біляївської районної державної адміністрації Одеської області

Призначити БРИНЗУ Сергія Івановича головою Біляївської районної державної адміністрації Одеської області.

Президент України В. ЯНУКОВИЧ

16 червня 2011 року

№ 202/2011­рп

Стали призерами

Вже вкотре члени учнівського лісництва «Паросток» Красноокнянського районного Будинку дитячої та юнацької творчості представляли Одесщину на Всеукраїнському зльоті учнівських лісництв, що пройшов цього разу на Кіровоградщині.

В зльоті взяли участь 24 делегації.

До складу нашої делегації увійшли Тетяна Мартин, Дарія Назарова, Катерина Кришталевич, керівник учнівського лісництва Валентина Грабонос та директорка районного Будинку дитячої та юнацької творчості Валентина Жембій.

У загальному заліку учнівське лісництво «Паросток» уже другий раз посіло третє місце. За високий рівень профорієнтаційної роботи і допомогу щодо збереження лісів команду нагороджено Почесною грамотою Товариства лісівників України та Почесною грамотою і Подякою Державного агентства лісових ресурсів України.

Наш кор.

Нове обличчя старого ринку

Балтський міський ринок отримав нову візитну картку, якою стали сучасні квіткові ряди. Тепер тут охайно, красиво і зручно, – так охарактеризували продавці квітів своє модерно облаштоване робоче місце.

Реконструкцію центрального входу на ринок проведено з ініціативи міського голови Сергія Мазура спільно з дирекцією торговельного підприємства. Тепер квіткові ряди вистелені тротуарною плиткою, забезпеченні освітленням. До речі, плитку допомогли придбати підприємці, а все інше – за кошти ринку. Так, завдяки спільним зусиллям, центральний вхід на ринок став справжньою окрасою міста.

Любов КУЗЬМЕНКО, власкор «Одеських вістей»

Автор: Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, А. МИХАЙЛЕНКО, О. ХАРЧЕНКО, Т. БАРАНОВА, Л. ТОКАР, Є. МАСЛОВ, Т. ГУРІЧЕВА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.008
Перейти на повну версію сайту