ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Відродження знаменитої рок-опери
21.06.2011 / Газета: Одесские известия / № 66(4193) / Тираж: 18386

33 роки тому в Палаці культури Одеського національного політехнічного університету відбулася прем’єра рок­опери «Дівчина та смерть» за однойменною казкою М. Горького. Цей музичний твір, так само, як і популярні мюзикли «Ромео і Джульєтта», «Вій», «Степан Разін» та «Пеппі Довга Панчоха», свого часу створили нині покійний композитор Євген Лапейко і режисер­постановник Георгій Ковтун. І ось Г. Ковтун вирішив повернути на сцену надзвичайно вдалий проект. Художнім керівником стала Олена Тихонова, а сучасне трактування написав аранжувальник, лідер групи «Overheat» Сергій Дмитрієв. Прем’єра відбулася цим днями там же – у ПК ОНПУ.

Георгій Ковтун привніс до рок­опери значні зміни, які зробили її ще цікавішою та вражаючою. Змінилися час і люди, змінилося сприйняття, технічні можливості, і тому вистава зовсім інша. Незвичайні декорації, яскраві костюми, живий звук, світлове вирішення вкупі з талановитими молодими виконавцями роблять постановку незабутньою.

Дух студентства об’єднав талановитих людей будь­якого віку. Врешті вийшов величезний склад – 60 чоловік взяли участь у постановці. Три склади виконавців головних ролей: Р. Глущенко, С. Дмитрієв – партії Смерті; М. Зейбель, В. Борисова, В. Сазонова – партії Дівчини; С. Кістеров, Д. Богаченко – партії Оповідача. Кожен із них по­своєму унікальний.

Важкий рок групи «Overheat» органічно поєднується з хореографією балетної пари, учасників балету Crosspoint і Одеської команди «Майданс». Лібрето дослівно передає казку Горького, тут не змінено жодного слова. Режисер висловив своє філософське розуміння смерті. У постановці смерть іде рука під руку з любов’ю, і це не здається чимось страшним. Навпаки, рок­опера заряджає позитивом та енергією. Від цього виграють і вистава, і глядачі.

Відоме надзвичайне вміння Г. Ковтуна поратися з дітьми. Дитячий хор «Забава» (під керівництвом С. Смирнової) відіграє у вситаві дуже важливу роль. Діти розуміють режисера з півслова і працюють нарівні з усіма, на всю снагу. Режисер у кожному вміє вбачити щось незвичайне. Посмішки та палаючі очі дітей – яскравий приклад того, як необхідне мистецтво кожному з них.

«Дівчина та смерть» дає молоді шанс доторкнутися до світу мистецтва, після чого вже не захочеться повертатися до нудного, безрадісного повсякденного життя. Світ прекрасного поруч, треба лише озирнутися навкруги.

Автор: Марина ЛУЧКІНА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту