![]() |
|
![]() |
![]() |
В Одеській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М. Грушевського відбувся круглий стіл на тему «Цінності й соціальні норми громадянського суспільства, шляхи розв’язання деяких протиріч у поглядах на історію». У ньому взяли участь народний депутат України Сергій Гриневецький, співробітники Головного управління юстиції в Одеській області, управління культури і туризму облдержадміністрації, Одеського регіонального інституту держуправління НАДУ при Президентові України, обласного інституту підвищення кваліфікації вчителів, ОНУ ім. І.І. Мечникова, Одеської національної академії харчових технологій.
Директор ООУНБ ім. Грушевського Юліана Амельченко відзначила, що наше суспільство дуже потребує пошуку компромісів, вироблення здатності до толерантного сприйняття різних точок зору, зокрема й стосовно уроків Великої Вітчизняної війни.
Сергій Гриневецький висловив свою особисту точку зору із приводу початку поглиблення цивілізаційних протиріч в Україні. На його думку, каталізатором виступила програма «Великі українці». За її підсумками лідером виявився Ярослав Мудрий, а друге місце залишилося за Степаном Бандерою. Як наслідок, за гроші місцевих бюджетів у різних областях країни почали будувати пам’ятники своїм героям – Бандері й Шухевичу, Катерині II і князеві Потьомкіну, молодогвардійцям і Сталіну, Виговському й Мазепі. Нівелювати існуючі протиріччя можна тільки справедливістю, покладеною в основу національної ідеї.
Насамперед треба визначитися: яка форма державного устрою потрібна Україні, яка форма правління. Усе це потім має бути закріплено законодавчо.
Говорячи про події 9 травня у Львові, народний депутат відзначив, що вони поставили Україну в один ряд з Австрією, із країнами Балтії, де підсилюються неонацистські настрої.
Основну небезпеку сьогодні політик вбачає в тому, що при падінні рейтингу влади немає зростання рейтингу опозиції. Це свідчить про занурення суспільства в стан апатії, з якого легко перейти в стан агресії.
Професор ОНУ ім. І.І. Мечникова Василь Щетников із тривогою відзначив, що більшість підручників з історії написані на потребу політичній кон’юнктурі. Це знищує істориків як учених.
На жаль, досі не вивчено унікальні матеріали (збереглося понад 2 тисячі фондів) Держархіву в Одеській області, присвячені рокам Великої Вітчизняної. Не досліджені, не піддані порівнянню дії керівників Трансністрії та рейхскомісаріату, які можуть дати важливу інформацію про період окупації нашої області румунами й німцями.
На думку В. Щетникова, учені повинні зайнятися об’єктивним вивченням нашої дуже суперечливої історії. Тільки це дозволить вийти з полону старих ідеологем.
Представник Головного управління юстиції в Одеській області Тетяна Журенок нагадала історію появи руху скінхедів. Його створила молодь із робочих кварталів міст Великої Британії в 60х роках минулого століття. У 80х скінхеди почали відкрито проявляти свій екстремізм стосовно емігрантів, яких у Великій Британії з’являлося все більше.
Враховуючи посилення міграційних процесів у зв’язку із глобальною економічною кризою, а також прийняття Україною ряду зобов’язань щодо облаштування біженців, зокрема з африканських країн і Сирії, варто всерйоз замислитися про запровадження дієвих заходів протидії можливим проявам екстремізму на національному ґрунті.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |