ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Модернізація позначається на кишенях
23.06.2011 / Газета: Одесские известия / № 67(4194) / Тираж: 18937

Успіх проваджуваних у країні перетворень часто залежить від здатності держави закрити наявні болючі точки у відносинах із суспільством. Команда Віктора Януковича, схоже, зуміла знайти підхід до розв’язання багатьох насущних проблем, зробивши ставку на підвищення зарплат бюджетників.

Сьогодні вже можна сказати, що перетворення в країні відбуваються з охопленням усіх сфер життєдіяльності українців. Дострокове підвищення окладів працівників бюджетної сфери – яскравий приклад того, як потрібно працювати, попри всі труднощі й опір чиновників. Сьогодні впевнено можна констатувати той факт, що модернізація для Президента – це не піар­хід для задоволення власних амбіцій.

На минулому тижні Верховна Рада ухвалила, а Президент оперативно підписав зміни до Державного бюджету на 2011 рік. Ці уточнення стали свідченням економічних успіхів нової влади, адже вони дали змогу ухвалити рішення, спрямовані на підвищення рівня життя українців. Істотно зростуть капітальні витрати, що дасть змогу створити нові робочі місця в будівництві. Економіка країни поступово набирає ходи.

Віктор Янукович, зокрема, готовий укласти парі про те, що економічне зростання в наступному році застановить щонайменше 6%. Крім того, в 2012 році Україна проведе «Євро», після чого зможе направити фінансові ресурси на модернізацію економіки. Втім, досить високий темп розвитку економіки спостерігається й цього року. За прогнозами Європейського банку реконструкції та розвитку, економічне зростання в Україні складе близько 4,5%. Цей показник свідчить про те, що наша держава виходить зі стану економічної кризи. Відзначимо й постійне зменшення дефіциту державного бюджету, який цього року не перевищить 2,5%. Це означає, що наша держава стає дедалі незалежнішою від позик у міжнародних фінансових інституцій, а загроза дефолту поступово зникає.

За словами глави держави, він задоволений темпами економічного зростання. Справді, Україна позитивно сприймає перетворення, запропоновані Віктором Януковичем. Важливо, що в Президента виявилося досить політичної волі для запуску перетворень в інтересах переважної більшості громадян України. Янукович, на відміну від своїх попередників, зумів стати генератором перетворень, змусивши традиційно неповороткий чиновницький апарат працювати ефективніше.

Повернімося до останніх змін у держбюджеті. Вони мають значне психологічне значення, оскільки будуть спрямовані на підвищення посадових окладів працівників бюджетної сфери – учителів, лікарів, працівників культури та соціальної сфери. Протягом другої половини поточного року оклади будуть підвищені в чотири рази. Цей крок має на увазі помітну впевненість держави у власній здатності забезпечити стабільне економічне зростання. Реальна зарплата вчителів і лікарів зросте з 1 липня 2011 року на 300 ­ 350 гривень. Очевидно, це буде найкращою відповіддю на докори представників опозиційних сил щодо неефективності роботи нинішньої влади.

Неважко зрозуміти, що домогтися швидких змін у ситуації, що склалася в Україні за останні роки, непросто. Занадто довго нашу країну експлуатували, використовуючи популістські гасла й безвідповідальні методи керування економікою. Нарешті в Україні не тільки ухвалюються тяжкі й непопулярні рішення, спрямовані на розв'язання проблем, що здавна нагромадилися, але крім цього керівництво країни знаходить можливості підтримати бюджетників. І цей процес видається набагато значущішим, ніж численні політичні декларації й обіцянки.

Автор: Микола ІЗМАЙЛОВ, журналіст


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту