![]() |
|
![]() |
![]() |
Асоціація підприємців Березівського району розпочала свою діяльність приблизно півроку тому за пропозицією голови РДА Василя Арнаута. Очолив її бізнесмен Сергій Подорожній, який разом з активом Асоціації і представляє інтереси підприємців району.
Як працюється малому бізнесу і з чим сьогодні йому доводиться стикатися? Про це підприємці розповіли голові райдержадміністрації під час відкритого діалогу. Виявляється, населення вже звикло розглядати корупцію як звичне і майже повсякденне явище, як частину життя.
Якщо проаналізувати та підсумувати виступи присутніх, то виходить, що більшість підприємців “вирішують” питання з перевіряючими органами “матеріальною допомогою”, бо інакше через надмірно скрупульозну перевірку доведеться згортати свою діяльність. Люди платять тому, що можуть більше втратити. Назагал у країні цей так званий корупційний податок набагато вищий, ніж те, що платиться у бюджет.
Звісно, є ситуації, коли бюджетники та інші громадяни звертаються по допомогу до бізнесменів, та всьому є розумні межі, і це не повинно переплітатися з діяльністю установ. На цьому наголосив В. Арнаут. Сьогоднішню ситуацію в торгівлі охарактеризувала Валентина Козирєва: “Хіба це торгівля? Ми у магазинах немов охоронці. У людей вже немає такої купівельної спроможності, як раніше”.
Молодий бізнесмен Андрій Шейко нагадав, що термін мораторію на перевірки об’єктів торгівлі вже вийшов, і відтепер в десятки разів підвищилися штрафні санкції. Швидко зреагувати на зміни у законодавстві не можливо, адже щоб розібратися в усіх правових тонкощах, потрібно все досконало вивчати. Тим часом може відбутися раптова перевірка, стягнення штрафу. Як буде виживати малий бізнес, його представникам сьогодні важко сказати.
– Ми для того і організувалися, аби мінімізувати будьякий тиск, — зазначив С. Подорожній. Він підкреслив, що підприємці не проти виділяти гроші на допомогу та підтримку соціальних програм, але це повинно бути централізовано. Тому й вирішили, що в разі такої необхідності можна використовувати фонд Асоціації, куди вони сплачують внески.
Допомога соціальній сфері, подарунки дітям на свято чи допомога ветеранам, немічним людям – це справи, які заслуговують на шану. Сприяти у таких задумах – це не лише проявити розуміння, а й милосердя. І це корисно для обох сторін. Наголошував на цьому і губернатор Одещини Е.Л. Матвійчук під час візиту до Березівського району.
Йшла мова і про тих підприємців, що працюють на себе у тіні. Євгенія Кудіна запитали:
– Ми на виду, сплачуємо податки, допомагаємо соцсфері. А як же ті, що працюють у тіні?
– Сьогодні підприємці побоюються будьяких змін чи хвилювань, як навколо податкового кодексу, так і в інших законах, бо вже навчені гірким досвідом 90х років, – зазначив Ігор Соловйов. – Це, в свою чергу, тягне за собою або неприхильність до змін, або занепад ділового ентузіазму.
Голова райдержадміністрації підкреслив свої зусилля щодо запобігання неприємним і неконтрольованим ситуаціям, які можуть траплятися.
– У нас немає закритих тем, я хочу знати проблематику району. У будьякому разі мої двері для вас завжди відчинені, – зазначив Василь Арнаут.
Сотні сімей району виживають за рахунок того, що займаються підприємницькою діяльністю, створюють робочі місця. Внесок цієї галузі у бюджет вельми вагомий. Та чому виникають майдани? Мабуть, тому, що підприємці не вірять чиновникам, починаючи з районних рівнів. Як видно, в нашому районі довіра та розуміння налагоджуються. Адже навіщо душити курку, яка несе яйця.
За висновками, які зробили учасники наради, такий діалог триватиме, і наступна зустріч відбуватиметься у ширшому колі, за круглим столом підприємців з представниками усіх служб району.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |