ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Як полатати Охрімову свиту?
23.06.2011 / Газета: Одесские известия / № 67(4194) / Тираж: 18937

Вранці до дитячого садочка «Веселка» вервечкою тягнуться хлопчики і дівчатка. Цей дошкільний заклад відвідують 186 малюків. Але найменшим савранцям, усім бажаючим бути дитсадківцями, тут місця, на жаль, не вистачає. Вже кілька років цією проблемою переймаються молоді сім’ї, яким щедрий лелека приніс нащадка. З уст в уста передається інформація, що писати заяву для зарахування у дитсадок треба ще з тримісячного віку дитини. А під час прогулянок матері з візочками, в яких посопують їхні чада, цікавляться одна в одної, який на черзі їх малюк в дитсадок?

Щоб з’ясувати ситуацію, йду до дитсадка. Він розташований майже в центрі селища, неподалік річки Савранка. «Веселка» весело зустрічає відвідувачів. У приміщенні охайно та затишно, багато зелені. Всім цим господарством опікується директорка Людмила Гремалюк. Вона вже майже сорок років працює з дітками. Її досвід роботи запозичують колеги з інших районів. Словом, професіонал. До того ж вона нині на громадських засадах ще й обіймає посаду заступника голови районної ради.

Людмила Романівна виймає кілька папок, в яких зібрані заяви від батьків на зарахування малюків до дитячого закладу. Розклавши їх, пояснює, що на даний час на черзі 222 дитини.

– Приймаю всі заяви, коли хто приносить, – пояснює Людмила Романівна. – Просто не маю права не прийняти.

І далі розповідає, що малюків 2006 року народження – 15. Тих, хто народився 2007, – 22 в черзі. Від батьків дітей наступного року народження подано 55 заяв. Дворічних вишикувалось 70 і тим, кому нині рік, а то ще й немає року, – 54.

– Приміщення дитсадка типове, збудоване у дев’яностих роках. Воно розраховане на сто шістдесят діток, – розповідає господиня «Веселки». – Чисельність у нас більша. Зважаючи на ситуацію, сесія селищної ради дозволила доукомплектувати групи ще двома­трьома малюками. Нині у нас вісім груп, в кожній більше двадцяти вихованців. В цьому році садок випустив п’ятдесят двох дошкільнят, тому їх місце поповнять нові.

– Людмило Романівно, на Вашу думку, як можна вирішити назрілу проблему і охопити всіх «черговиків» дошкільним вихованням?

– На сьогодні більше десяти савранських діток влаштовані у дитсадок села Вільшанка, що за кілька кілометрів від райцентру. Сесія районної ради розглянула питання про виділення додаткових коштів на відкриття груп та доставку малюків. Їх підвозить автобус районного відділу освіти райдержадміністрації, – вводить у курс справи Людмила Романівна. – Для того щоб ситуацію виправити, на мою думку, потрібно створити три групи, це шістдесят діток. А от де знайти приміщення для цього?

Активно «форсують» це питання батьки. І до керівництва району звертались, і лист­прохання написали до очільників області та депутатів облради і Верховної Ради. З області обнадіяли тим, що в разі перевиконання доходної частини 6­9 місяців поточного року, буде додатково розглянуто порушене питання.

Тим часом з 2009 року йде мова про реконструкцію приміщення початкової школи, що нині незадіяне, під дитячий садок. За кошти селищної ради виготовлено проектну документацію та проведено експертизу. Далі потрібна допомога з обласного бюджету. Але рік за роком фінансування не надходить. Щодо цього існує інша думка. Це приміщення розраховане на дві групи, а куди подіти інших бажаючих відвідувати садочок? Тому чи варто витрачати на ремонт бюджетні кошти обсягом 5 мільйонів гривень, коли це не знімає проблему. Отож депутати селищної ради у квітні знову повернулись до розгляду цього питання. На сесію запросили голову районної ради Миколу Бадюла та голову райдержадміністрації Олега Іспанюка. Тут було висловлена пропозиція віднайти у селищі пристосоване приміщення для тимчасового розміщення у ньому двох груп дошкільного віку, що частково зніме напругу. Насторожує оте «частково». Виходить, що і у пристосованому приміщенні, усім малюкам, яких потрібно влаштувати, місця не вистачить. Поки що ситуація нагадує Охрімову свиту. З одного боку відріжеш і доточиш до іншого, а що ж робити з укороченою довжиною? Знову різати і латати?.. За таких умов дедалі стає зрозуміліше, що для виховання та всебічного розвитку малюків у Саврані необхідне нове типове приміщення.

Автор: Тетяна СТОРЧАК, власкор «Одеських вістей», Савранський район


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту