![]() |
|
![]() |
![]() |
У Львові міська влада прирівняла комунізм до нацизму. У Донецьку двоє шахтарів-пенсіонерів спалили більшовицький та фашистський прапори.
Львівська міська влада напередодні 22 червня, проголошеного на державному рівні днем жалоби, встановила по місту білборди з написами «Комунізм = Нацизм». Інформацію про це поширила у спеціальному прес-релізі сама міська рада, більшість у якій сформована з депутатів партії «Свобода». Ініціатори встановлення білбордів антикомуністичного та антинацистського змісту називають їх соціальною рекламою.
Текст на вуличних рекламних носіях супроводжують збільшені копії фотографій, що ілюструють розстріл людей в тюрмі на Лонцького 30 червня 1941 року та страту через повішання біля приміщення Львівського оперного театру в березні 1942-го. Коментуючи встановлення білбордів, заступник міського голови Львова Василь Косів сказав, що у 40-х роках львів'яни однаково постраждали від нацистського та комуністичного режимів: «Була винищена значна частина населення міста. Тюрми та концтабори однаково використовували НКВД і гестапо. Це однакові за своїми злочинними діями сили. А тому ми вшановуємо пам'ять людей, які безневинно загинули в той час від їхніх рук».
Ще один різновид соціальної реклами закликає львів'ян відмовитися від агресії та насильства при вшануванні жертв війни. «Маєш голову — думай. Не піддавайся на провокації», — написано на білбордах.
Останнім часом слово «провокація» лунає у Львові часто. Саме її називають причиною сутичок, що сталися тут 9 травня, коли одні святкували День Перемоги, а інші сумували за жертвами війни між СРСР та нацистською Німеччиною. Вважають, що ті сутички спровокували «гості», привезені проросійськими політичними силами з інших міст, зокрема з Одеси.
Аби подібного не сталося 22 червня, влада Львова, вирішивши обмежитися лише офіційними жалобними заходами, звернулася до суду з проханням заборонити у місті масові акції різних політичних сил. Попри погрози низки маловідомих політичних організацій привезти з Одеси «євреїв, сталіністів та комуністів» для вшанування у Львові жертв нацизму, цього не сталося, і день минув спокійно, хоча в міліції були переконані, що без провокацій не обійдеться.
Комунізм прирівняли до нацизму і двоє донбаських шахтарів. Як повідомляє сайт Майдан, 22 червня о 4 годині ранку на вершині одного з териконів у Донецьку гірники-пенсіонери Олександр Луцик та Віктор Михащенко спалили більшовицький та фашистський прапори, назвавши офіційні символи війни «сатанинськими та антилюдськими».
«Ми — два українці з Донецької області. Сьогодні, коли 70 років тому почалася кривавава бійня, яку розв'язали дві сатанинські сили: одна з Москви, одна — з Берліна, солідаризуємося з рішенням ОБСЄ. У ньому ці обидва кровожерливі режими визнані винними у розпалюванні бійні», — сказав пенсіонер із 27-річним шахтарським стажем Олександр Луцик. Він вважає, що, не розпрощавшись із комунізмом, Україна не зможе долучитися до європейської спільноти.
А тим часом на вулицях Донецька 22 червня можна було бачити не лише державні, а й червоні прапори, які учасники війни називають бойовими.
Нагадаємо, 17 червня Конституційний Суд України оприлюднив рішення, згідно з яким використання прапора Перемоги під час офіційних заходів разом з Державним прапором суперечить Конституції. Однак 21 червня Президент Віктор Янукович заявив на сесії Парламентської асамблеї Ради Європи, що рішення Конституційного Суду не забороняє окремим людям або організаціям вивішувати червоний прапор.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |