ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Є запити, є й змога їх задовольняти
25.06.2011 / Газета: Чорноморські новини / № 52(21222) / Тираж: 8525

Одеський державний аграрний університет проводить ліцензування діяльності, пов’язаної з підготовкою громадян України та іноземних громадян до вступу у вищі навчальні заклади, а також з підготовкою іноземних громадян за кваліфікаційними рівнями бакалавр, спеціаліст, магістр за всіма акредитованими напрямами та спеціальностями.

Основними замовниками підготовки громадян України до вступу у вищі навчальні заклади є управління освіти облдержадміністрації та батьки. Мета створення підготовчого відділення для іноземних громадян — допомога їм у підготовці до вступу на навчання в ОДАУ та інші вищі навчальні заклади України.

— Яким чином іноземці можуть вступити до вашого ВНЗ, — цікавлюся у начальника відділу по роботі з іноземними громадянами ОДАУ Віктора Замлинського.

— Є два шляхи: надсилання їм запрошень на навчання або ж зарахування тих, хто вже перебуває в Україні на законних підставах (навчається в іншому ВНЗ, на підготовчому відділенні тощо). На підставі укладеного договору іноземці стають нашими студентами за результатами співбесіди.

Під час прийому на навчання за освітньо-професійними програмами бакалавра, спеціаліста та магістра осіб, які подають документ про здобутий в іноземних державах освітньо-кваліфікаційний рівень, обов’язковою є процедура його нострифікації, що проводиться Міністерством освіти і науки в установленому порядку. Ностри­фікація цих документів здійснюється упродовж першого року навчання. При зарахуванні до ОДАУ відповідними договорами з фізичними/юридичними особами обумовлюються, якщо є така необхідність, терміни легалізаційного оформлення іноземних документів про освіту та здійснення нострифікації.

Реєстрація національних паспортів зарахованих на навчання іноземців проводиться в органах внутрішніх справ за заявою навчального закладу. Іноземці навчаються тільки на контрактній основі (для них розроблено окремий кошторис).

— До речі, про підготовче відділення, — долучається до розмови його завідувачка Марія Бельдій, — нашим слухачам ми гарантуємо хорошу базу знань, необхідних для подальшого навчання, адже маємо фаховий колектив викладачів з великим досвідом роботи як з українськими школярами, так і з іноземцями.

З об’єктивних причин, — продовжує далі Марія Григорівна, — сільська молодь нині отримує недостатню підготовку в школах для того, щоб якісно пройти незалежне оцінювання знань. Тому підготовка учнів з сіл украй необхідна, щоб набути необ­хідного обсягу знань, які дали б можливість успішно навчатися в університеті та отримати диплом кваліфікованого спеціаліста, конкуренто­спроможного на ринку праці.

Основна мета діяльності підготовчого відділення — поглиблення, розширення й оновлення знань, набуття навичок для успішного проходження незалежного тестування перед вступом до вишів та з метою набуття нової кваліфікації, спеціальності громадян, які закінчили школу кілька років тому. Заняття проводяться за системою вищого навчального за­кладу по суботах і неділях.

Щорічно на нашому підготовчому відділенні навчається близько 100 осіб на першому та 40 — 60 — на другому потоці. Працюємо за двома навчальними планами. Перший потік — за семимісячним навчальним планом, другий — чотиримісячним. Програми дисциплін відповідають чинним програмам загальноосвітніх навчальних закладів та підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання. Термін перебування іноземних громадян на підготовчому відділенні — 10 місяців.

Під час навчання на підготовчих курсах регулярно ведеться поточний контроль. Після їх закінчення слухачі складають підсумковий тест з предметів, що викладаються у формі, яка використовується на зовнішньому незалежному оцінюванні.

Підготовче відділення сприяє задоволенню індивідуальних потреб слухачів в особистісному та професійному зростанні, а також забезпеченню потреб держави в кваліфікованих кадрах високого рівня. Початковий навчальний курс є запорукою професіоналізму та культури слухачів, здатних компетентно і відповідально виконувати подальші посадові функції, впро­в­аджувати у виробництво новітні технології, сприяти соціально-економічному розвитку суспільства.

Діяльність підготовчого відділення слід розглядати не тільки як систему підвищення знань та підготовки до проходження тестування, а й як невід’ємний важливий крок в адаптації колишніх школярів до навчання у ВНЗ.

Щодо роботи з іноземцями, то, як розповіла Марія Бельдій, на підготовчому відділенні дбають не лише про їхню освіту, а й про виховання. Викладачі організовують навчальні та ознайомчі екскурсії визначними місцями Одеси та області. Саме тут іноземні студенти знайомляться з нашими традиціями, культурними надбаннями та українськими ровесниками. Розповідають їм про історію, культуру та традиції своїх народів.

Враховуючи запити на підготовку до вступу у ВНЗ молодих людей, як з міст, так і з сіл регіону, зауважує заступник начальника головного управ­ління агропромислового розвитку облдержадміністрації Степан Дамаскін, продовження дії ліцензії на здійснення відповідної освітньої діяльності є вкрай необхідним. Це ж стосується й іноземних громадян.

Коментарі збирала

Автор: Юлія ВИСОЦЬКА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту