![]() |
|
![]() |
![]() |
В районі централізовано забезпечуються питною водою лише жителі селищ Любашівка, Зеленогірське та семи сіл. Це трохи більше 3,5 тис. абонентів.
На реалізацію районної «Програми реформування і розвитку системи забезпечення населення послугами водопостачання та водовідведення на 2002 – 2005 роки і до 2010 року» з обласного та місцевого бюджетів було затрачено понад 1,3 мільйона гривень.
З них 772 тис. грн пішло на ремонт водопровідних мереж Любашівки довжиною 6,2 км, башти Рожновського, закупівлю насосів, автономних підкачувальних станцій «Каскад». Колективу комунального підприємства «ДжерелоКомунсервіс», який забезпечує райцентр питною водою, за останні кілька років вдалося замінити старий водогін центральних вулиць довжиною 2,5 км на новий, розширити і прокласти нові лінії до споживачів ще19 вулиць, а це понад 4157 м, і загалом покращити водопостачання та додатково підключити більше 200 абонентів.
Під час реконструкції водомережі, як повідомив головний інженер водомережі КП «ДжерелоКомунсервіс» Олег Таран, було виявлено півтисячі «лівих» водокористувачів, які не забажали законно користуватися послугами підприємства і були «відрізані».
Нині щомісяця дві артезіанські свердловини подають в установи, підприємства, організації та приватний сектор (а це 1150 абонентів) 8 тисяч кубометрів живильної вологи. Щоправда, з настанням спеки, коли завбачливі господарі активно поливають свої городи, тиск у водомережі знижується, і комунальникам доводиться регулювати подавання води.
Проблема ще й у тому, що половина води, піднятої з підземних шарів, зникає у невідомому напрямку через застарілі труби, ремонт яких ускладнюється через відсутність технічної документації, «загубленої» попередниками. Додають клопоту невиявлені та незаконні підключення, боржники. Фактично збитки сягають 57 відсотків, а в касу не надходить близько 24 тисяч гривень.
Любашівський селищний голова Геннадій Павлов, коментуючи ситуацію, сказав, що торік на вирішення проблеми з водопостачання любашівців було виділено 150 тисяч гривень з селищного і 70 тисяч гривень з районного бюджетів. Загалом, лише на цьогорічні першочергові роботи вкрай необхідно не менше 600 тисяч гривень. Це відновлення роботи ще однієї артезіанської свердловини та будівництво 600метрового водогону, щоб встановити в селищі ще одну колонку. Хорошої думки селищний голова про нинішнього директор КП «ДжерелоКомунсервіс» Сергія Гуртовенка, якому за короткий термін вдалося оптимізувати роботу колективу, навести лад з абонентами і загалом збільшити надходження плати за воду з 6 до 18 тисяч гривень в місяць, а за останніх півтора місяця зменшити загальний борг підприємства на 40 тисяч гривень. Подальша копітка і досить жорстка (поіншому не можна) робота з боржниками та «лівими» абонентами дозволить значно підняти рентабельність житловокомунального господарства. Проте подальша реконструкція вкрай застарілої водопровідної мережі селища потребує державної підтримки.
– Завершується формування електронної бази абонентського обліку. Це дасть змогу оперативніше виявляти злісних неплатників і впливати на них та істотно поліпшити фінансовий стан підприємства, щоб позбутися дотаційності від селищної ради і стати, як кажуть, на власні ноги, – сказав директор КП «ДжерелоКомунсервіс» Сергій Гуртовенко. – А в цілому, щоб вирішити нагальну проблему, потрібно замінити понад 9 км водогону, запустити ще хоча б однудві артсвердловини, відремонтувати допоміжні технічні споруди, встановити три башти Рожновського і укомплектувати водопостачальне господарство сучасним обладнанням та устаткуванням. При достатньому фінансуванні нагальну проблему можна «закрити» у стислі строки.
На превеликий жаль, сьогодні існує дефіцит прісних підземних вод в селах Новоселівка, Новокарбівка, Агафіївка, Демидівка, Шликареве, Познанка, Покровка, Червоний Яр, Бобрик Другий. Вода у шахтних колодязях непридатна для вживання людьми внаслідок високого вмісту нітратів.
Тож ухвалена на останній сесії Любашівської районної ради програма «Питна вода» на 2011 – 2013 роки і на період до 2020 року мусить істотно покращити водопостачання населення як райцентру, так і решти сіл району. Загальний обсяг фінансування складе 11,34 мільйона гривень.
На першому її етапі (2011 – 2013 роки) передбачається здійснити заходи з інвентаризації, паспортизації та комплексної екологічної оцінки стану водозабірних споруд та проведення ремонту недіючих артезіанських свердловин, відновити та реконструювати сільські системи водозабезпечення і покращити якість питної води в населених пунктах, де вона не відповідає державним стандартам та санітарним нормам.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |