ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Консиліум для «Лермонтовського» санаторію
30.06.2011 / Газета: Одесские известия / № 69(4196) / Тираж: 18937

Через три роки одна з найпопулярніших здравниць Одеси – санаторій «Лермонтовський» – відзначатиме свій столітній ювілей. Проте, образно кажучи, в такому поважному віці санаторій стикнувся з серйозними проблемами. І вони мимоволі змушують задуматися: чи доживе він до ювілею, і в якому статусі?

Завдяки засобам масової інформації «історія хвороби» досить відома: декілька місяців простою, затримки з виплатою заробітної плати, загроза рейдерського захоплення. Вихід із ситуації шукали «всією громадою»: зміна керівництва, надання пільги на землю від Одеської міськради, на обласному рівні – замовлення великої кількості санаторних путівок для «афганців» та інших пільгових категорій, щоб поправити фінансове становище «Лермонтовського». А щоб вберегти територію здравниці від можливих зазіхань, на розгляд сесії облради було винесено проект про створення в Одесі «пам’ятки садово­паркового мистецтва місцевого значення «Парк санаторію «Лермонтовський». Ініціювали цей проект депутати облради Микола Тіндюк, Олексій Гончаренко і Євген Смоленський. Депутатська більшість цю ідею підтримала. І рекомендувала Державному управлінню охорони природного довкілля в Одеській області «забезпечити наукове обґрунтування» проекту, а Одеській міськраді – розглянути питання на своїй сесії і надіслати свої пропозиції колегам до облради. Крім того, на обласному рівні було створено тимчасову комісію з вивчення ситуації.

Проте для того щоб проект реалізувався на практиці, потрібне узгодження – з «первинним природокористувачем» і власником. Первинний природокористувач у цьому разі – санаторій як юридична особа, власник – ЗАТ «Укрпрофздравниця» («Лермонтовський» є його дочірнім підприємством). Щоб узгодити всі можливі питання, до облради були запрошені керівництво санаторію, представники наукових кіл і управління охорони природного довкілля.

За словами новоспеченого директора санаторію Геннадія Пономарьова, «колектив вдячний за допомогу, надану владою, і згоден з усіма діями, які будуть на благо санаторію. Але, згідно зі статусом, ми маємо не тільки права, але й обов’язки. І самостійно подавати таке клопотання не маємо права. Копії всіх документів минулого тижня передано до Києва. У правлінні «Укрпрофздравниці» сказали, що займуться вивченням цього питання». Що ж, у такому разі протягом місяця залишається чекати аргументованої відповіді.

Під час обговорення виринув іще один «підводний камінь»: представники санаторію побоювалися, що витрати щодо розробки проекту можуть лягти на їхні плечі. Але, за словами депутата облради Євгена Смоленського, це буде вже турботою обласної влади. Найближчим часом відбудеться засідання постійної комісії з екології, на якому будуть розглянуті можливості фінансування проектних робіт за рахунок обласного Фонду охорони природного довкілля. У принципі, в Одесі є декілька структур, які могли б цим зайнятися: Південний науковий центр НАН України, Український центр екології моря... Усе залежатиме від попрошених сум, термінів і спектру послуг. Зрештою, витрати можна й оптимізувати. Історична довідка є у міському архіві, показники складу води – в Інституті курортології. Тобто можна частково використовувати уже наявні дані про санаторій.

Тепер залишається стежити за розвитком подій. Адже «Лермонтовський» – це гордість Одеси.

Автор: Людмила ВОРОБЙОВА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту