ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
30.06.2011 / Газета: Одесские известия / № 69(4196) / Тираж: 18937

Одеса

Названо найкращих

Визначено переможців регіонального етапу Всеукраїнського конкурсу якості «100 найкращих товарів України» в 2011 році, кількість яких щорічно зростає.

Цього разу, наприклад, на регіональному етапі до ДП “Одесастан­дартметрологія” надійшло 34 заявки від 26 підприємств та організацій регіону у 4 номінаціях: роботи та послуги – 8 підприємств, продовольчі товари – 16, промислові товари – 6, товари виробничо­технічного призначення – 4.

Регіональна конкурсна комісія, що працювала впродовж 6 місяців, визначила переможців, лауреатів та фіналістів регіонального конкурсу. Серед переможців підприємства Одеси – ЗАТ «Одесакондитер», ТОВ «Лібра», «Крокус», ВАТ «Одескабель», Академія технічного регулювання та якості, ТОВ «Морський Бізнес Центр», Дочірнє підприємство «Клінічний санаторій ім. Горького». Відзначились також міста Білгород­Дністровський (ВАТ «Гемопласт», ТОВ «Оріон», фізична особа – підприємець Н.С. Баранова, ТОВ «АРСЕЛОР­МІТТАЛ ПЕКЕ­ДЖІНГ УКРАЇНА», Б­Дністровський район, с. Салгани), Іллічівськ (ТОВ «Торговий Дім «Левада», ТОВ «Хай­Рейз Констракшнз»), Котовськ (ТОВ «Котовський хлібзавод»).

Продукція підприємств­переможців регіонального етапу рекомендована для участі у загальнодержавному етапі Всеукраїнського конкурсу якості продукції “100 найкращих товарів України”.

Витримали іспит полігоном

Завершився польовий вихід вихованців Одеського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою, що тривав на базі 28-ї окремої гвардійської механізованої бригади 6-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України.

Упродовж майже трьох тижнів ліцеїсти тримали своєрідний іспит полем, у динаміці відпрацьовуючи широкий спектр питань, пов’язаних із засвоєнням азів навчальної військової підготовки.

Як розповів керівник табірного збору – заступник начальника з виховної роботи полковник Євген Шмаков, ліцеїсти діяли на тактичному полі, виконували контрольні стрільби з автомата Калашникова, долали мінні загородження, заражену місцевість та відпрацювали багато інших тактичних елементів. Найкращих результатів досягли віце­сержанти Микола Заярко, Олексій Трачук та ліцеїст Василь Коротич.

Зараз усі 75 вихованців Одеського ліцею з посиленою військово­фізичною підготовкою перебувають на літніх канікулах, з яких вони повернуться наприкінці липня та розпочнуть інтенсивну підготовку до участі у військовому параді з нагоди святкування 20­ї річниці Незалежності України.

Збагатилися новими враженнями

Добре пройшла зміна у денному таборі відпочинку «Чайка», що протягом червня працював при Одеській загальноосвітній школі № 18.

– Перебування дітей у нас було організовано буквально похвилинно, – говорить педагог Олена Гончарова, – починаючи від ранкової зарядки і закінчуючи відбуттям додому о 18 годині.

У цей часовий проміжок вміщувалися щодня спортивні змагання між загонами, різноманітні пізнавальні конкурси і вікторини, екскурсії до кількох цікавих музеїв, промислових підприємств, храмів, центру управління прикордонної служби. Діти, що перебували на зміні, були забезпечені повноцінним, здоровим харчуванням.

Тож перший місяць цьогорічних літніх канікул збагатив їх новими силами і враженнями.

Конфіскат як засіб наживи

Прокуратурою Малиновського ра­йону Одеси до суду спрямовано кримінальну справу стосовно організованої злочинної групи у складі директора і заступника директора приватної фірми.

Під час досудового слідства з’ясовано, що ОЗГ діяла у період 2008­2009 рр. Фірма спеціалізувалася на зберіганні конфіскованого майна, мала корупційні зв'язки у Південній митниці і виконавчій службі та приймала на відповідальне зберігання товарно­матеріальні цінності, затримані за протоколами про порушення митних правил і надалі конфісковані ухвалою суду.

Діями злочинної групи завдано державі збитку на суму понад 800 тисяч гривень. На майно звинувачуваних накладено арешт.

Іванівський район

Урожай починається з насіння

У переддень масових жнив у центральній та північній зонах області на базі державного дослідного господарства «Богунівська еліта» пройшов семінар за участю керівників, агрономів дослідних господарств сільгосп­підприємств і фермерів, учених Одеського селекційно-генетичного інституту.

Учасників привітав директор дослідного господарства В. Беспалий, ознайомивши колег із структурою посівних площ та наявністю сортового складу культур. Валерій Павлович також відзначив, що ячмені, пшениця та горох, площа якого склала 325 га, вирощені з дотриманням усього комплексу агротехнічних заходів, що дає підстави сподіватися на хороший урожай. Підтвердив це і селекціонер М. Єреняк, охарактеризувавши понад два десятки сортів на ділянках розмноження. Микола Іванович проаналізував чинники, які впливають на урожайність того чи іншого сорту озимої пшениці, як основної стратегічної культури.

Продовжив тему співпраці науки і виробництва головний агроном Торгового дому «Украгропром» В. Чередніченко.

Жнива – напружений період, що вимагає концентрації зусиль і ретельної підготовки. Про це йшлося у виступі голови райдержадміністрації Н. Бянової, яка, зокрема, акцентувала увагу на необхідності збирання врожаю в найстисліші строки, з залученням, у разі потреби, до цього орендованих комбайнів.

Красноокнянський район

Феєрверк над куполами

У Красних Окнах пройшли урочистості з нагоди 220-річного ювілею цього подільського селища. Святкування розпочалися з богослужіння у Свято-Вознесенській церкві за участю представників релігійних громад району. Було освячено нові хрести, що невдовзі прикрасять церковні куполи.

У центральному парку, куди потім перемістилося дійство представників трудових колективів селища, громадськість і гостей щиро вітали голова райдержадміністрації Микола Лемищук, Красноокнянський селищний голова Володимир Євтуховський, почесні гості з Дубоссар і Котовська. Розважали всіх своїми виступами малеча з дитсадка «Сонечко» і колективи Будинку дитячої та юнацької творчості, самодіяльні артисти ра­йону вкупі з дубоссарцями, подарувавши чудову концертну програму. На центральному стадіоні пройшли змагання з футболу і греко­римської боротьби, шахово­шашковий турнір та естафета «Мама, тато, я – спортивна сім’я». У футбольному турнірі переконливу перемогу здобула команда місцевої ДЮСШ, а найкращими борцями в трьох вагових категоріях стали Артем Артемов, Віктор Юраш, Олександр Залевський. Переможницею родинної естафети стала сім’я Моску, яка отримала від народного депутата Леоніда Клімова та депутата Одеської обласної ради Миколи Лемищука кубок.

Організатори свята відзначили цінними подарунками найкращих господарів селища, іменинників, переможців конкурсів. Свято завершилося яскравим феєрверком та масовими народними гуляннями.

Ананьївський район

Узаконюють трудові відносини

З початку поточного року у районі створено 182 нові робочі місця, що складає 89 відсотків від річного завдання, та легалізовано заробітної плати більш як на 12 тис. грн.

Головний спеціаліст відділу праці і соціально­трудових відносин управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Людмила Букатка відзначила, що вирішенням цих проблем займається робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Нею було здійснено 17 рейдів­перевірок та проведено 48 обстежень суб’єктів господарювання, під час яких виявлено 46 працюючих із порушенням трудового законодавства.

Балтський район

«Благодаріння» обдарованих

З метою підтримки обдарованої молоді району під патронатом голови Балтської районної державної адміністрації Василя Бабанського створено Благодійний фонд «Благо­даріння».

В урочистостях з нагоди його відкриття взяли участь голова районної ради Валерій Желіховський, міський голова Сергій Мазур, члени правління Фонду та його наглядової ради, серед яких і депутат обласної ради, директор Балтського педагогічного училища Сергій Іванніков. Свій вагомий внесок у цю благодійну справу зробив і народний депутат Леонід Клімов.

Василь Бабанський акцентував увагу на тому, що Фонд, перш за все, створювався для відродження милосердя, доброти, людяності. «Є таке правило у бізнесі: Бог позичає людям гроші для того, щоб вони могли частину заробленого віддати тим, хто цього потребує».

Ізмаїльський район

Розкажуть про багато професій

У дев'ятьох загальноосвітніх школах району цього року встановлено електронні інформаційні стенди професійної орієнтації.

Як відзначає директор Ізма­їльського центру зайнятості В. Дов­галь, сьогодні ними можуть користуватися учні, а також їхні батьки і педагоги в Озерному, Кирничках, Саф'янах, Суворовому, Комишівці, Утконосівці, Матросці, Бросці, Кам’янці.

За допомогою терміналу із сенсорним управлінням користувачі мають змогу одержати багату інформацію про різні професії, стан і перспективи розвитку вітчизняного ринку праці, послуги державної служби зайнятості.

Учителям надаються відомості про організацію профорієнтаційної роботи, нові наукові пошуки у цьому напрямі. Крім того, в термінали закладено програми тестування, які дають змогу визначати нахили і здібності людини до тієї чи іншої професії.

У перспективі – встановлення таких стендів у решті шкіл району.

Болградський район

Це – «Мрія»!..

Розпочав роботу оздоровчий табір «Мрія», який розташований на мальовничому березі найбільшого в Україні прісноводного озера Ялпуг.

Табір прийняв 150 хлопчиків і дівчаток, які виховуються у соціально незахищених сім’ях. Діти проведуть біля водойми три незабутні тижні, сповнені цікавих ігор, конкурсів і свят. На церемонії відкриття табору були присутні керівники району, які докладають усіх сил, щоб зберегти табір, зміцнити його матеріально­технічну базу.

Ренійський район

Кожен восьмий – відмінник

Відбулося нагородження круглих відмінників Ренійської гімназії: з 510 учнів 62 закінчили рік з найвищими результатами. Тобто кожен восьмий гімназист – круглий відмінник.

Цього року за підсумками інтелектуальних конкурсів Ренійська гімназія посіла перше місце у районному рейтингу: учні успішно виступали у предметних олімпіадах, результативно попрацювали у Малій академії наук. Агітбригаду гімназистів «Аватар», яка виступає за здоровий спосіб життя, визнано однією з найкращих в Одеській області.

Успіхи дітей, безперечно, – заслуга педагогічного колективу під керівництвом Віри Іванівни Гулько: у гімназії проводиться велика і послідовна робота з обдарованою молоддю.

Інформаційну добірку підготували:

В. КОЗЮРА, С. КОМІСАРЕНКО, В. ДІОРДІЄВ, О. МАКОВЕЙ, Л. МЕЛЬНИЧУК, С. ЛЕВИЦЬКА, Ю. ФЕДОРЧУК, Л. КУЗЬМЕНКО, А. БОНДАРЕВА

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

Про відзначення державними нагородами України

За значний особистий внесок у соціально­економічний, науково­технічний, культурно­освітній розвиток Української держави, вагомі трудові здобутки, багаторічну сумлінну працю та з нагоди 15­ї річниці Конституції України постановляю:

Нагородити орденом «За заслуги» ІІІ ступеня:

ПОСЛАВСЬКОГО Анатолія Онисимовича – завідувача трупи Одеського академічного театру музичної комедії імені М. Водяного;

ПУНДИКА Миколу Володимировича – голову Одеської обласної ради.

Присвоїти почесні звання:

«НАРОДНИЙ ХУДОЖНИК УКРАЇНИ»

ГОРБЕНКУ Анатолію Олександровичу – художникові­живописцю, голові правління Одеської обласної організації Національної спілки художників України.

«ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ»

ШЕВЧЕНКО Наталії Володимирівні – солістці опери Одеського національного академічного театру опери та балету.

Президент України В. ЯНУКОВИЧ

24 червня 2011 року, № 708/2011

Указ Президента України

Про відзначення державними нагородами України

За вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної журналістики, багаторічну сумлінну працю та з нагоди Дня журналіста постановляю:

Присвоїти почесне звання «ЗАСЛУЖЕНИЙ ЖУРНАЛІСТ УКРАЇНИ»

СОЛДАТСЬКОМУ Олександру Опанасовичу – оглядачеві редакції газети «Слово», м. Одеса.

Президент України В. ЯНУКОВИЧ

м. Київ, 6 червня 2011 року, № 641/2011

Переможці конкурсу «Одеська якість»

Котовський хлібозавод уже не перший раз визнається переможцем обласного конкурсу «Одеська якість», що проводиться в межах Всеукраїнського конкурсу «100 найкращих товарів». Колектив нагороджений грамотою державного підприємства «Одесастандартметрологія» за виробництво високоякісної і конкурентоспроможної продукції.

Сьогодні хлібозавод активно розвиває виробництво кондитерських виробів і снеків. В асортименті – понад 30 видів продукції (сухарі, печиво, пряники, рулети, коржі для тортів тощо) і 18 видів сухариків «Топтига». Продукція підприємства реалізується не лише в Одеській, але й у Полтавській, Вінницькій, Дніпропетровській, Черкаській областях, АРК, а також експортується до Молдови.

Щороку ЗАТ «Холдинг «Т і С», до складу якого належить завод, інвестує його подальший технічний розвиток. Це дає змогу не тільки розширити асортимент затребуваної на ринку продукції, але й збільшувати обсяги її випуску, поліпшувати якість і смак. Наприклад, 2011 року підприємство запустило у виробництво сухарики «Топтига» у великій упаковці 80 г, а також вивело їх новий, крабовий смак.

Загалом же сьогодні підприємство випікає до 16 т хліба і булочних виробів на добу.

Наш кор.

Музики військової оркестр

Представники Центру військово­музичного мистецтва міста Одеси з успіхом презентували надбання української музичної культури на 11­му міжнародному фестивалі військових оркестрів «Сурми України».

Музикантам цього відомого музичного колективу, який очолює заслужений артист України підполковник Іван Чирка, випала непроста місія духовно збагатити мешканців Сумщини та учасників фестивалю з декількох європейських країн надбанням української музичної культури. Одеські військові музиканти презентували свою концертну програму у Сумському драматичному театрі, а також під час урочистої ходи по центральним вулицям міста в День 15­ї річниці Конституції України.

Як повідомив начальник військово­музичного центру підполковник Іван Чирка, у Сумах одеські оркестранти виступили з насиченою національним колоритом концертною програмою, у якій представлені твори відомих вітчизняних композиторів. Окрім глядацької оцінки майстерності, вони мали змогу обмінятися досвідом, поглибити свої професійні навички, збагатити музичний репертуар.

– Наші музиканти мають чималий досвід виступів у багатьох країнах світу, тому у підготовці до цього масштабного заходу ми врахували різні музичні смаки публіки, – підкреслив підполковник Іван Чирка. – Одеським творчим колективом було підготовлено оригінальну концертну програму, програму дефіле й музично­стройову композицію.

Слід відзначити, що з одеським військовим оркестром у різні роки виступало чимало відомих артистів та музикантів: солісти Національної опери Валерій Бендеров та Тетяна Анісімова, народні артисти України Анатолій Дуда та Людмила Ширіна, відомі виконавці українських естрадних пісень Павло Єрмоленко та Микола Свидюк.

Сьогодні до складу Центру військово­музичного мистецтва з Південної Пальміри належать військовий оркестр, біг­бенд, чоловічий хор, вокальний ансамбль та балетна група.

Автор: Сергій ДАНИЛЕНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту