ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
АПК: реалії, резерви, перспективи — Що посієш, те й пожнеш
02.07.2011 / Газета: Одесские известия / № 70(4195) / Тираж: 18937

- Виробництво сільгосппродукції стало надзвичайно затратною справою: постійно зростають ціни на енергоносії, добрива, засоби захисту, техніку. За цих умов хлібороби вже не можуть дозволити собі працювати з поганим насінням, тим самим наперед і свідомо прирікаючи всі витрати на провал. Я так скажу: зараз тільки якісний насіннєвий матеріал дає шанс на виживання, – таким коротким, але змістовним монологом зустрів нас начальник Кілійської сортовипробної станції Галі Байбиков.

З його точкою зору важко не погодитися. Фахівець із великим досвідом роботи, він очолює, можна сказати, районний методичний центр, допомагаючи колегам­агрономам добирати найпродуктивніші і найстійкіші до степових посух сорти зернових і технічних культур.

Кілійська станція – одне з підприємств державної сортовипробної мережі, яка проводить дуже важливу роботу, будучи своєрідним мостом між наукою і практикою. На порівняно невеликій площі (152 гектари землі) тут проходять випробування сотні сортів різних культур. За словами головного агронома Дмитра Кривенка, тільки пшениці цього року засіяли 66 сортів – як м’якої, так і твердої. На п’яти гектарах проходять випробування 232 гібриди соняшника. Складають іспит тут еспарцет, нут, сорго та інші культури. Окрема увага – посівам сої. Науковці розробили десятки сортів цієї культури – вони проходять випробування на Кілійській станції. Які краще проявлять себе у посушливій і непередбачуваній степовій зоні півдня Одещини? Це визначать саме тут. Судячи з розмаху роботи, вчені вбачають у перспективі попит на сою – багате джерело білку.

Кілійська станція – не тільки іспитовий полігон для науки, але й виробник високоякісного насіннєвого матеріалу для всіх охочих серйозно працювати на землі.

Послугами цієї державної організації активно користуються сільгосппідприємства Кілійського району. Тут можна не тільки одержати рекомендації фахівців, але й побачити, так би мовити, товар лицем: невеликі ділянки, засіяні різними сортами, досвідченому агрономові скажуть більше, ніж видрукувані брошури з характеристиками насіння.

Як відомо, Кілійський район посідає перші позиції в Одеській області щодо виробництва зерна. І в цьому є заслуга невеликого колективу сортовипробувальної станції, який народну мудрість – що посієш, те й пожнеш – розуміє буквально.

Автор: Антоніна БОНДАРЕВА, власкор «Одеських вістей», Кілійський район


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.058
Перейти на повну версію сайту