![]() |
|
![]() |
![]() |
Парк Перемоги, розташований у курортній зоні міста, неподалік від моря, — одне з найулюбленіших місць відпочинку одеситів. Ціла система водойм з фонтанами, красиві соснові та березові острівці, білочки, лебеді, рибки — все це дуже подобається і матусям з малими дітьми, і пенсіонерам, які проводять тут свій час. Але цій ідилії, на жаль, може настати кінець: дендропарк, який має статус пам'ятки садового мистецтва, вже давно став ласим шматком для забудовників. В останні роки на його території розгорнулася справжня боротьба за землю.
З 2007 року відбувається постійне знищення зеленої зони, втрачено чотири гектари паркової землі, яка пішла під житлове будівництво — «виросли» кілька елітних висоток з адресами проспект Шевченка та вулиця Маршала Говорова. Й ось на квітневій сесії міськради схвалили чергове рішення про відведення землі за адресою Маршала Говорова, 11, юридичній особі ПП «Ассоль» на спорудження двох додаткових секцій житлового будинку з підземними паркінгами.
Таке рішення міської влади з обуренням сприйняла громадськість. Будівництво двох п'ятнадцятиповерхівок спричинить вирубування ще 150 дерев. Ініціативна група з місцевих жителів підготувала звернення у прокуратуру міста, області, до місцевих органів влади з вимогою зупинити заплановане будівництво. Аналогічний депутатський запит був підтриманий Верховною Радою і направлений до Генеральної прокуратури.
Прокуратура Малиновського району Одеси встановила, що територія площею 0,5 гектара поруч з житловим будинком за адресою Маршала Говорова, 11/14, — це єдиний масив багаторічних дерев і продовження парку-пам'ятки «Дендропарк Перемоги», тож її виведення за межі парку незаконне. На вимогу прокурора Малиновського району Державне управління навколишнього середовища в Одеській області відкликало узгодження технічної документації про встановлення меж парку, а також висновки про зведення житлових будинків. Державна санітарно-епідеміологічна служба, в свою чергу, відкликала висновки щодо відведення ділянки під забудову.
Хто переможе у парку Перемоги: громадська думка та інтереси всього міста чи корупція в Одеській міській
раді? Таке питання поставила ініціативна група захисту парку під час прес-конференції, що відбувалася у четвер.
Керівник цієї групи Олександр Сквирський вважає: корінь проблеми в тому, що парк Перемоги досі не має визначених документально меж, і це вигідно для різного роду ділків. До речі, лише два одеські парки — Дюковський та Міський сад — мають чітко визначені і задокументовані межі з дотриманням усіх вимог законодавства.
Низка депутатів міської ради має намір ініціювати на наступній сесії повторне голосування з цього питання.
Від чергової забудови, зазначали учасники прес-конференції, потерпатиме і водопостачання, і пожежна безпека всього студентського містечка Політехнічного університету, адже одна із 15-поверхівок запланована на місці пожежно-питної водойми. Для організації під'їзних шляхів до будови доведеться розширити проїзди між уже зведеними будинками і парком, тобто вирубати дерева.
Висловлювалося припущення і про те, що фірма «Ассоль», яка ініціювала новобудову на території парку, може її не осилити, оскільки з 2008 року має два об'єкти незавершеного будівництва — за адресою Маршала Говорова, 8, і на Червоному Хуторі. Члени ініціативної групи захисту парку навіть висловили підозру, що за цим проектом криється фінансова піраміда, коли чергова новобудова починається тільки для того, щоб профінансувати незавершені об'єкти.
Ініціативна група на чолі з Олександром Сквирським почала збір підписів проти забудови пам'ятки садово-паркового мистецтва «Перемога» і вже зібрала їх понад дві тисячі. Боротьба за парк триває.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |