![]() |
|
![]() |
![]() |
Минулої п'ятниці,24 червня, на базі селянсько-фермерського господарства „Роксолана» та ВТФ „Олтіс», які знаходяться на території Новозаріцької сільської ради, відбувся традиційний семінар-нарада з питань проведення збирання врожаю ранніх зернових і зернобобових культур у господарствах нашого району. На захід були запрошені директори, головні агрономи та інженери сільгосппідприємств, керівники районних служб, представники торгуючих фірм. Фактично на день проведення семінару жнива у районі вже почалися. Першими до збирання озимого ячменю приступили в TOB „Правда», ВТФ„Олтіс», СФГ„Ольга» і „Граніт».
Місце проведення заходу було обрано не випадково. Адже сільгосппідприємства „Олтіс» і „Роксолана» — одні з кращих в районі, де вміють працювати на землі, вирощувати хліб і до хліба, дотримуються всіх необхідних технологій і домагаються вагомих результатів при збиранні врожаю.
Під час практичної частини семінару присутні мали змогу оглянути демонстраційну ділянку озимої пшениці СФГ „ Роксолана».
Директор господарства М.П.Чеховський представив чотири сорти — „Антонівку», „Смуглянку», „Заграву Одеську» та „Селену Одеську». Микола Петрович із задоволенням поділився з присутніми технологією
вирощування цих культур та їх розвитком, зазначивши при цьому, що якби своєчасно випало трохи більше опадів, результат був би ще кращим. Але і в таких екстремальних умовах можливо отримувати непоганий врожай, дотримуючись науково-обгрунтованої сівозміни, системи захисту рослин, застосовуючи мінеральні добрива, мікроелементи тощо.
Учасники семінару оглянули сільськогосподарську техніку, яку представили господарства „Роксолана», „Олтіс» та „Апікс», а начальник відділу виробництва і переробки продукції рослинництва, тваринництва та з питань технічної політики управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Ю.Я.Павлов поінформував присутніх про технологічне забезпечення збиральних робіт на цьогорічних жнивах.
Вперше початок нинішніх жнив було освячено отцем Володимиром, з яким у Миколи Петровича давно склалися дружні стосунки, він завжди підтримує і благословляє всі фермерські починання.
Пленарну частину семінару відкрив перший заступник голови районної державної адміністрації М.П.Токмілов. Він
привітав усіх з початком жнив, відмітивши, що проведення подібних заходів стали доброю традицією ще з часів наших дідів-прадідів.
Вони ніби заряджають хліборобів, створюють настрій на найбільш напружений період сільськогосподарських робіт.
Перед початком жнив хлібороби збираються, щоб поспілкуватися між собою, поділитися своїми здобутками, технологією вирощування врожаю, радяться, як за допомогою нових методів вирощування сільськогосподарських культур підвищити врожайність і добитися бажаного результату.
У своєму виступі Микола Пилипович звернув увагу хліборобів на те, що підготовка до жнив та організація їх проведення — пора відповідальна. Тут повинно бути все продумано до найменших дрібниць. Необхідно забезпечити всім учасникам жнив безпечні та належні побутові умови праці,- щоб не допустити травмування людей і перебоїв у збиранні врожаю. Зупинився Микола Пилипович і на виконанні аграріями районної Програми «Зерно Фрунзівщини на 2011-2015 роки», а також зосередив увагу керівників сільгосппідприємств та фермерів на недопущенні спалювання соломи й чіткому дотриманні протипожежної безпеки.
Велику зацікавленість у присутніх викликав виступ Миколи Петровича Чеховського. Для багатьох жителів району це людина знана і шанована, адже свого часу він був будівельником, очолював районний відділ капітального будівництва, за його участі було запущено в експлуатацію не один об'єкт у нашому районі. До речі, нинішня будівля Новозаріцької школи, де відбувалася пленарна частина семінару, теж заслуга Миколи Петровича, за яку сільчани ще й досі йому дякують.
Коли зайшла мова про допомогу фермерів та місцевих підприємців у вирішенні проблем громади, Новозаріцький сільський голова Галина Науменко зазначила, що на заздрість колегам, їй у цьому плані пощастило. Адже жоден захід, організований сільською радою чи адміністрацією школи, не обходиться без їх спонсорської допомоги.
Із власного досвіду Микола Петрович сьогодні стверджує, що свого часу теж вважав роботу в селі непрестижною, низькооплачуваною, безперспективною. Жодні переконання у протилежному не давали результатів, доки чоловік не створив фермерське господарство, залучивши до цієї справи і своїх дітей. Саме на землі пройшло не лише його становлення як фермера, а й визнання.
На день семінару господарство вже повністю було готове до початку збирання нового врожаю. На жнива планують витратити 14 днів, врахували тут і форс-мажорні обставини, зокрема погодні умови, на які відвели 5днів.
Ділячись зі своїми колегами досвідом роботи на землі, Микола Петрович порадив, незалежно від того, велике це господарство чи мале, мати портативні вологоміри. Вони призначені для вимірювання вологи зернових культур у місці їх зберігання. За допомогою приладу можна проводити ряд замірів у різних точках на різній глибині без відбору проби. Це дає змогу за мінімальний час отримувати максимально повну картину вологості зернової культури, що знаходиться на зберіганні.
Про організаційні заходи щодо забезпечення протипожежного стану сільськогосподарських підприємств району під час збирання врожаю перед Присутніми на семінарі виступив в.о. начальника райвідділу МНС С.В.Оришич. Він нагадав про обов'язкове проведення обкосів, прокосів, оборювання хлібних масивів, чергування біля групи комбайнів трактора з плугом та ємністю з водою. Всі механізми, що будуть задіяні на полі, гармани та складські приміщення повинні бути укомплектовані протипожежним інвентарем.
Корисні рекомендації щодо проведення апробації сільськогосподарських культур та якісної підготовки насіннєвого матеріалу в господарствах району присутнім сільгоспвиробникам надала начальник районної насіннєвої інспекції О.І Нікорчук.
На семінарі також був присутній і виступив директор Затишанського ХПП В. Г. Ткач, який зазначив, що елеватор повністю готовий до прийому зерна і бажаючі можуть у будь-який зручний для них час укласти з підприємством договір. Окрім цього, він дав поради хліборобам щодо цін і продажу зерна.
Про підготовку сільськогосподарських виробників району до проведення збирання врожаю ранніх зернових, зернобобових та ріпаку присутніх інформував в.о. начальника управління агропромислового розвитку В.П.Котенко. Було зазначено, що в цьому році по всіх категоріях господарств району підлягає до збирання ранніх зернових, зернобобових культур та ріпаку на площі 1988 гектарів. Озимі зернові посіяно на 16764 гектарах, ярі зернові та зернобобові — 4652 га, ріпаку — 572 га. При цьому площі під озимим та ярим ячменем складають 10025 га, або 46 %, а це культури, які потребують прискорених темпів збирання. Згідно з попередніми розрахунками, на обмолоті хлібів буде задіяно 154 зернозбиральних комбайни, з яких — 137 своїх та 17 — найманих. Як зазначив Віктор Петрович, середньодобовий виробіток на комбайн планується в межах 12 гектарів. При цьому обмолот хлібів по району можливо провести за 12-13 робочих днів. Це теоретичні розрахунки, де не враховані погодні умови та непередбачувані простої через поломки зернозбиральної техніки. А якщо врахувати ці фактори, то строки збирання можуть збільшитись, як мінімум в 1,5 рази. Найвище навантаження на зернозбиральний комбайн у СФГ „Журавушка» — 482 га, TOB „Апікс» — 370 га та ФГ „Туманове» — 272 га.
Враховуючи, що в цих господарствах будуть використовуватись сучасні високопродуктивні комбайни, жнива в них планують провести в оптимальні агротехнічні строки. Що стосується технічного стану зернозбиральних комбайнів, то станом на 22 червня поточного року із 137 зернозбиральних комбайнів відремонтовано 119, готовність складає 87%. На жнивах також буде задіяно 15 звальних агрегатів.
Насамкінець семінару перед присутніми виступили представники торгуючих фірм, які запропонували сільгоспвиробникам нову сучасну техніку з частковою компенсацією витрат на придбання.
Жнива стартували. Головне, щоб сподівання хліборобів не підвела погода. Тож у добрий час вам, шановні аграрії!
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |