![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
Дощ на добро, дощ на шкоду
Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Микола Безуглий відзначив, що зливи, які випали в останні дні на Україну, в «окремих регіонах», зокрема в Одеській області, завдали «певного збитку» посівам на декількох десятках тисяч гектарів.
Разом з тим, за його словами, опади «у цілому позитивно вплинуть на майбутній урожай». Особливо пізніх культур, зокрема – кукурудзи, сої та соняшнику.
Два університети – одне майбутнє
У головному корпусі Одеського національного університету імені І.І. Мечникова відбулося підписання договору про співпрацю у науково-освітній сфері між одеським вузом та державним університетом Молдови.
Як повідомили журналістам ректори університетів Ігор Коваль та Георге Чокану, ця угода закріпила продуктивні відносини, які існують вже понад півстоліття між вченими Одеси та Кишинева. Пан Чокану також відзначив, що довговічність є обов’язковою рисою наукового компонента, який не здатний існувати в ізоляції. Тому відновлення старих зв’язків та перспектива студентського і викладацького обміну, залучення талановитої молоді до створення нових проектів у галузі точних наук, закладення добрих фінансових підвалин – необхідні умови для успішної діяльності дружніх університетів на міжнародному ринку послуг сфери освіти.
Коли «спокій не по кишені»
Як повідомляє прес-служба прокуратури Одеської області, чиновники однієї з сільрад незаконно привласнили 164 тисячі гривень.
Як з’ясувалося під час перевірки, сільська рада уклала з одним із підприємств договір на провадження капітального ремонту приміщень амбулаторії та перерахувала йому близько 360 тисяч гривень бюджетних грошей. Однак документально та фактично підтверджується виконання робіт лише на суму трохи більше 190 тисяч гривень. У результаті чиновники протягом 20082009 років привласнили бюджетні кошти у сумі понад 164 тисячі гривень. Прокуратурою порушено кримінальну справу.
Пам’яті видатної поетеси
В одеському Будинку-музеї імені М. Рериха підбивалися підсумки першого Міжнародного літературного конкурсу пам’яті видатної поетеси Анни Ахматової, проведеного доброчинним фондом «АVЕ», головним редактором літальманаху «Золота Ніка» Ритою Колобовою за підтримки дирекції музею.
У конкурсі взяли участь поети з України, Росії, Білорусі, Литви, Азербайджану, Ізраїлю та США. На суд журі, до складу якого увійшли одеські поети Ігор Потоцький, Семен Вайнблат, Віктор Мамонтов, Леонід Костюков з Москви та Олександр Чернов з Києва, надійшло понад двісті віршів. До фінальної частини конкурсу були відібрані роботи десяти авторів. Переможцем визнаний Володимир Греков з м. Миколаєва, який став володарем Диплома та спеціального приза, а також повного зібрання творів Анни Ахматової. Приза глядацьких симпатій та цінного подарунка удостоєна одеська поетеса Марина Сухарькова. Спеціальні призи, засновані літальманахом «Золота Ніка», були присуджені Марку Луцькому (Ізраїль), Ірині Акс та Юрію Бердану (США), Юрію Поліському (Україна) та Галині Булатовій (Алома Лайм) з Росії. Вірші переможців конкурсу будуть опубліковані в «Золотій Ніці».
Рита Колобова, – раніше вона організовувала міський турнір поезії, конкурси «Цвєтаєвська осінь» та одного вірша, присвяченого пам’яті Римми Казакової, Гринівський фестиваль «Червоні вітрила», – відзначила, що перший Міжнародний поетичний конкурс пам’яті Анни Ахматової відкрив нові яскраві імена. Вона сподівається, що в майбутньому переможець буде удостоюватися премії, яка забезпечить випуск його віршів окремою книжкою.
Ізмаїл
Секрет нерентабельності
База відпочинку «Восток» Українського Дунайського пароплавства, що на курорті Лебедівці, перших гостей у цьому сезоні прийняла… 20 червня.
Коли про це почули ізмаїльці, які живуть у Пітері, вони, які знають наш клімат, були здивовані. Адже багато хто з пенсіонерів, не обтяжених шкільними та студентськими турботами сім’ї, охоче відпочив би на морі у травні – на початку червня. Тим більше, що ціни для росіян на нашому курорті цілком прийнятні.
Але спрямованої реклами «Востока», на жаль, немає. Натомість є скарги на те, що база відпочинку себе не виправдовує. Передбачається навіть здача її в оренду.
Але ж багато років терміни відкриття пансіонату припадали саме на кінець травня – початок червня.
І ще. Обслуга сьогодні наймається чомусь здалеку. Персонал їдальні, наприклад, – дівчата із Дніпропетровська. А наші морячки тим часом знемагають, виражаючись флотською мовою, у глибокому резерві…
От і весь секрет нерентабельності колись улюбленої дунайськими моряками та дуже прибуткової здравниці.
Балтський район
Дано конкретні доручення
Зустріч голови Балтської районної державної адміністрації Василя Бабанського з активом районної організації ветеранів відбулася за участі голови районної ради ветеранів Валерія Бойченка та керівників структурних підрозділів.
Голова РДА поінформував присутніх про соціальноекономічний стан району, розв’язання проблем у цій сфері. Зокрема зазначив, що наводиться лад у використанні трудових ресурсів, легалізації робочих місць та заробітної плати. На запитання ветеранів відповіли керівники служб району.
За результатами зустрічі Василь Бабанський дав доручення начальникові управління праці та соціального захисту населення внести на розгляд чергової сесії районної ради пропозицію щодо виділення коштів для забезпечення слуховими апаратами ветеранів Великої Вітчизняної війни; керівництву Балтського РВ УМВС України в Одеській області – надати райдержадміністрації та районній раді ветеранів інформацію щодо законності здійснення господарської діяльності пункту з прийому металобрухту в Балті; начальникові управління агропромислового розвитку – підготувати інформацію щодо розрахунків із власниками земельних ділянок – ветеранами Великої Вітчизняної війни в с. Сінне, починаючи з 2008 року.
Ширяївський район
Урожайне свято книжки
День української книжки, який пройшов у Ширяєвому на базі районної бібліотеки, мав своє продовження.
За повідомленням директорки центральної бібліотечної системи Оксани Ізбаш, через декілька днів після свята надійшло запрошення до Києва, де голова Державного комітету телебачення та радіомовлення України Юрій Плаксюк вручив Ширяївській бібліотеці комп’ютер і цінні книжки – нові видання з автографами авторів. Варто нагадати, що загалом в День української книжки фонди районної бібліотеки поповнилися на понад 900 примірників, отриманих у подарунок від організаторів та учасників свята.
Іванівський район
Непрості дитячі проблеми
Нещодавно, згідно з графіком особистих прийомів громадян, до району завітала начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Л. Швирьова.
До посадовця звернулася зокрема жителька села Прохорового Н. Мацків, яка виховує двох дітейсиріт. Мова йшла про поставлення їх на квартирний облік та забезпечення житлом.
І. Скорикова попросила допомоги в оформленні опікунства над онуком, якому, крім того, потрібне термінове лікування.
Я. Беркеншток також говорив про поставлення на квартирний облік Сергія Чернобая, 2005 року народження, який перебуває під опікою.
Людмила Швирьова роз’яснила порядок поставлення дітей на квартирний облік, встановлення над ними опіки, надання направлення на вступ до вищих навчальних закладів.
Болградський район
Якби я став Президентом…
У читальному залі районної бібліотеки організували альманах «Конституція очима підлітків».
У ньому взяли участь учні восьмих класів Болградської школиліцею № 4. Підлітки ознайомилися з історією створення Основного Закону держави, із правами та обов’язками громадян України. Юні відвідувачі бібліотеки із задоволенням взяли участь у грівікторині «Будуємо державу», де продемонстрували свої знання Конституції, а також взяли участь у виборах Президента. Кожна команда висунула своїх кандидатів на пост номер один, якими стали Люба Гайдур, Карина Делецька та Юлія Черевата. Дівчата представили есе, у якому розповіли своїм виборцям, якою стане держава, до чого вони прагнуть.
Ренійський район
…І скуштували солдатської каші
Відроджується улюблена гра підлітків «Зірниця». Цього року у ній взяли участь шість шкільних команд.
Учасники демонстрували свою стройову підготовку, вміння надати першу медичну допомогу, змагалися в стрільбі із пневматичної зброї, метанні гранати, силі та спритності. З великим зацікавленням діти переглянули показовий виступ прикордонника та його чотириногого друга на кличку Хантер, який знаходить наркотики в найпотаємніших місцях. Ну й, звичайно, яка «Зірниця» без справжньої солдатської каші, звареної похідною кухнею! Однак конкурс є конкурс, він має на увазі визначення кращих. Перше місце посіла команда Ренійської гімназії, друге – школа № 3, третє – школа № 1.
Інформаційну добірку підготували: В. Козюра, А. Михайленко, В. Мессойліді, Л. Кузьменко, Т. Сторчак, Л. Токар, А. Бондарева, О. Діцан,В. Мамонтов
З думками про Польщу
В Одеському літературному музеї відбулося урочисте відкриття фотовиставки «Магічне місто Лодзь» і виставки малюнків одеських школярів, присвячених початку головування Республіки Польща в Раді Європейського Союзу.
У церемонії відкриття взяли участь заступник голови облдержадміністрації Дмитро Волошенков, Лодзинський воєвода Іоланта Хелмінська, віцемер Лодзі Кшиштоф Ріатковський, голова представництва МЗС України в Одеській області Костянтин Ржепішевський. Усі вони були одностайними в тому, що у розвитку всебічних взаємовигідних відносин між нашими країнами зацікавлені як бізнеселіти, так і рядові громадяни. І відкриття одразу двох виставок – черговий крок до зближення.
Анатолій Вакуленко
Дотримуючись принципу «Не зашкодь!»
Серед найкращих медичних працівників Любашівського району – старша сестра центральної районної лікарні Лариса Василівна Моспан, яку за сумлінну працю нагороджено Почесною грамотою Міністерства охорони здоров’я України, та акушерка пологового відділення Олена Іванівна Карауш, удостоєна Почесної грамоти Одеської обласної ради.
Заслужений лікар України, керівник ЦРЛ Григорій Якович Бурлака, вітаючи своїх колег, зазначив, що протягом життя до людини, у разі потреби, приходять на допомогу люди у білих халатах, що працюють за принципом: «Не зашкодь!». Щодня вони – як на передовій, і їм нікуди відступати, бо в руках медиків здоров’я та життя пацієнтів. Не злічити місяців і років, проведених ними біля ліжок хворих. Григорій Якович зауважив, що останніми роками районна лікарня поповнилася необхідним обладнанням вартістю понад 10 мільйонів гривень. В перспективі – реконструкція пологового і дитячого відділень, встановлення комп’ютерного томографа.
Юрій ФЕДОРЧУК, власкор «Одеських вістей», Любашівський район
Створюється організація
краєзнавців
На базі Ізмаїльського історикокраєзнавчого музею Придунав’я створюється міська організація краєзнавців. Одним з істотних кроків у цьому напрямі стало запрошення в гості представників Національної спілки краєзнавців України.
Як розповіла заступниця директора музею з наукової роботи Світлана Паламарчук, цими днями у місті побували вченіісторики: голова правління Одеської обласної організації краєзнавців, декан історичного факультету Одеського національного університету ім. Мечникова В’ячеслав Кушнір, завідувач кафедри нової та новітньої історії професор ОНУ Олег Дьомін, а також перший заступник голови Одеського обласного відділення Українського фонду культури, відомий український краєзнавець Тарас Максим’юк.
Вони ознайомилися з діяльністю наукового колективу музею, дали рекомендації щодо подальшої роботи, а також висловили пропозиції щодо створення на базі музею Придунав’я місцевого відділення краєзнавства з включенням його до складу Національної спілки краєзнавців.
Євген МАСЛОВ, власкор «Одеських вістей», м. Ізмаїл
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |