ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
07.07.2011 / Газета: Одесские известия / № 72(4197) / Тираж: 18937

Одеса

В «ФОКУСІ» РЕЙТИНГУ – ПЕРШІ

Журнал «ФОКУС» нагородив дипломом Одесу за 1-е місце в рейтингу «Найкращі міста для життя в Україні, а також за лідерство в номінаціях: «Місто з найвищою діловою активністю»; «Місто з найвищою туристичною привабливістю» і «Місто з найнижчим рівнем безробіття».

Вперше за п'ять років провадження рейтингу найкращим для життя в Україні стало південне місто. Для Одеси – найбільшого морського порту країни – головну роль у цьому зіграли високий рівень ділової активності та практично повністю працевлаштоване населення: серед усіх учасників рейтингу рівень безробіття в обласному центрі один з найнижчих. Підсилила позиції й зросла туристична привабливість. Лише за минулий рік, за даними управління культури та туризму Одеської облдержадміністрації, Південну Пальміру відвідав понад 1 млн чоловік, на 11% більше у порівнянні з 2009 роком. Такий потік туристів приніс бюджету близько 60 млн грн.

Минулорічний лідер списку, Харків, цього разу опинився на 5­му рядку. Спад пояснюється не стільки погіршенням показників, скільки активнішим розвитком інших міст першої десятки. Наприклад, якщо в Харкові середня зарплата зросла на 227 грн, то у Львові (№ 4) та Івано­Франківську (№ 3) майже на 300 грн.

Традиційно друге місце за Києвом. Несприятлива екологічна ситуація, високі ціни на нерухомість не дозволяють столиці України вирватися на перше місце. Свої позиції в рейтингу зберегли Івано­Франківськ та Севастополь.

ПОБАЧЕНЕ ВРАЖАЄ

На запрошення міністерств внутрішніх справ та освіти При­дністровської Молдавської Ре­спубліки одеська делегація відвідала Тирасполь та Бендери. До її складу входили депутат Одеської міської ради Олексій Косьмін, заступник начальника управління культури та туризму міської ради Людмила Крижалко, директор Маріїнської гімназії Світлана Космінська, представники громадських організацій.

Метою візиту було подальше зміцнення зв'язків з найближчими сусідами, знайомство з багатющою історією краю, сучасним економічним потенціалом, системою освіти ПМР, вивчення досвіду збереження культурної спадщини.

Делегація оглянула Військово­історичний меморіал у Бендерах, де поховані останки воїнів різних національностей з різних армій, які полягли на придністровській землі за період з XVIII століття й до трагічних подій 1992 року. Особливу увагу одеситів привернула Алея генералів, на якій наприкінці квітня поточного року було перепоховано прах Фоми Лузанова, на честь якого названо Лузанівку. Незабутнє враження справив масштаб робіт щодо відбудови Бендерської фортеці – одного з найбільших фортифікаційних комплексів у світі. Протягом століть вона була центром зіткнення військових інтересів Росії, Туреччини, Швеції, Румунії, під її стінами розгорталися драматичні події декількох воєн, народжувалися на світ знамениті наукові праці та літературні твори, зокрема, перша українська Конституція П. Орлика.

Делегація провела багато зустрічей з віце­президентом ПМР А. Ко­рольовим, міністром внутрішніх справ ПМР В. Крас­носельським, міністром освіти М. Па­щенком, представниками громадських організацій, відвідала Тираспольський юридичний університет МВС, загальноосвітню школу, Придністровський державний театр драми і комедії, коньячний завод «Квінт» та багато інших об'єктів.

За словами Олексія Косьміна, візит до Придністров’я залишив гарне враження. Особливо сподобалися щирість та захопленість придністровців, які трепетно і дбайливо відновлюють пам’ятки історії своєї землі, їхній високий рівень патріотизму.

ПЕРЕВИЩЕННЯ – В ОКРЕМИХ МІСЦЯХ

Відділом екологічного контролю КП «Центр екологічних проблем та ініціатив» відповідно до плану проведені чергові виміри атмосферного повітря у визначених місцях Одеси, а також на межі санітарно захисних зон екологічно небезпечних об'єктів.

Виконано близько 250 спостережень із автоматичним відбором проб та вимірами концентрацій газоаналізаторами щодо 8 інгредієнтів – діоксиду азоту, оксиду вуглецю, озону, аміаку, пилу, сірководню, діоксиду сірки та суми вуглеводнів.

Усього виконано майже дві тисячі визначень забруднюючих речовин.

При здійсненні моніторингу за зазначений період у прибережній захисній смузі Чорного моря та зелених зонах Одеси перевищень гранично припустимих концентрацій забруднюючих речовин в атмосферному повітрі не встановлено.

За результатами моніторингу в межах міста та промислових районах зафіксовані перевищення ПДК за сумою вуглеводнів у 2,5 – 3 рази по вул. От. Головатого, Червонослобідській, Хуторській та в районі Нафтогавані.

Ізмаїл

ПОСИЛЮЮЧИ БОРОТЬБУ З КОНТРАБАНДОЮ

В Ізмаїлі під головуванням голови Митної служби України Ігоря Калетника пройшов семінар представників Служби боротьби з контрабандою усієї митної системи України.

Йшлося про підготовку до ухвалення нового Митного кодексу, у якому будуть передбачені суворіша адміністративна відповідальність та штрафні санкції.

– У нас відбувся відвертий діалог з учасниками, – розповів Ігор Калетник. – Ми сьогодні відпрацювали новий алгоритм дій щодо ефективної боротьби із контрабандою наркотиків, зброї та психотропних речовин, історичних та культурних цінностей. Говорили також про створення максимально зручних умов роботи суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності та перетинання кордону громадянами.

Котовський район

ЯКЩО ПОГОДА НЕ ВНЕСЕ КОРЕКТИВИ

За даними начальника управління агропромислового розвитку РДА Андрія Сакари, у районі площа зернових та зернобобових культур складає понад 28 тисяч гектарів.

Очікуваний валовий збір хліба – близько 80 тисяч тонн (якщо погода не внесе корективи). Жнива готові розпочати сто комбайнів, зокрема половина – високопродуктивні (з навантаженням 30 гектарів на день). За підрахунками, до жнив іще треба додатково залучити 12 комбайнів, аби впоратися за 16­17 робочих днів.

Кодимський район

СПОДІВАННЯ НЕБЕЗПІДСТАВНІ

Збиранню ранніх зернових і зернобобових культур цього року в районі підлягають майже 15 тисяч гектарів.

Агроформуваннями під цей урожай було закуплено близько 4 тисяч тонн мінеральних добрив, що дало змогу внести в середньому 300 кілограмів добрив на гектар. Посіви також вчасно обробили гербіцидами, інсектицидами та фунгіцидами. Проведення повного циклу догляду дає право сподіватися на хороші врожаї.

Ширяївський район

І МІЛІЦІЯ ПОТРЕБУЄ ДОПОМОГИ

На черговому засіданні координаційної ради з питань місцевого самоврядування, яке пройшло на базі Ширяївської селищної ради, було розглянуто низку важливих питань життєдіяльності району.

Зокрема, про дотримання громадського порядку на підвідомчій території доповів начальник райвідділу міліції Володимир Фіщук. Він відзначив, що нині покращилася ситуація із забезпеченням кадрами дільничних інспекторів, також вирішуються питання щодо виділення службових приміщень для прийому громадян. А от громадські формування до патрулювання залучаються не скрізь. Та й про освітлення сільських вулиць у нічний час також слід подбати. Райвідділ внутрішніх справ потребує допомоги щодо зміцнення матеріально­технічної бази, зокрема, забезпечення пальним, і сподівається на підтримку місцевих громад.

Савранський район

ВИПУСК У ТРУДОВЕ ЖИТТЯ

У Савранському професійно-технічному аграрному училищі відбувся випускний вечір для 78 учнів.

Молоді фахівці­робітники отримали дипломи і поповнили ряди теслярів, будівельників, електрогазозварників, трактористів­машиністів сільськогосподарського виробництва. Як повідомила заступник директора училища Оксана Дереновська, вже влаштована на роботу група столярів. Із знаменною подією в житті юнаків та дівчат привітав голова районної державної адміністрації Олег Іспанюк. Він також вручив почесні грамоти за успіхи в навчанні та активну участь і перемоги у конкурсах і змаганнях Христині Андронік та Віталію Каленюку.

Іванівський район

ПОДОРОЖ ДО КОЗАЦЬКОГО КУРЕНЯ

Однією з форм роботи районного Будинку культури стало проведення виїзних семінарів-практикумів, які допомагають поділитися досвідом, поліпшити діяльність закладів культури, навчитися нового у колег.

Цими днями у Калинівці відбувся один із таких заходів. 10 років тут діє козацький курінь, засновником якого є дослідниця історичного минулого нашого народу Галина Петрівна Поліщук. Протягом десятиліття козаки куреня ставали неодноразовими переможцями різноманітних змагань, конкурсів.

Саме на базі формування й було проведено показовий захід: змагання між командами молодих козаків і козачат – учнів 5–11 класів у силі, кмітливості, спритності. Лунали народні пісні у музичному супроводі вчителя Леоніда Миколайовича Поліщука.

Працівники закладів культури мали змогу переконатися, що така форма роботи сприяє вивченню національних традицій українського козацтва, підвищує інтерес до народної творчості, виховує почуття патріотизму.

Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, Є. МАСЛОВ, Л. КУЗЬМЕНКО, Т. СТОРЧАК, О. ТУРІВА

Указ Президента України

Про встановлення відзнаки Президента України – ювілейної медалі «20 років незалежності України»

З метою гідного відзначення громадян з нагоди 20­ї річниці незалежності України, відповідно до пункту 25 частини першої статті 106 Конституції України, статей 4 та 12 Закону України «Про державні нагороди України» постановляю:

1. Установити відзнаку Президента України – ювілейну медаль «20 років незалежності України» для відзначення громадян з нагоди 20­ї річниці незалежності України за значний особистий внесок у становлення незалежності України, утвердження її суверенітету та зміцнення міжнародного авторитету, заслуги у державотворчій, соціально­економічній і громадсько­політичній діяльності, сумлінне та бездоганне служіння Українському народу.

2. Затвердити такі, що додаються:

– Положення про відзнаку Президента України – ювілейну медаль «20 років незалежності України»;

– малюнок ювілейної медалі «20 років незалежності України»;

– зразок бланка посвідчення до ювілейної медалі «20 років незалежності України».

3. Кабінету Міністрів України, Державному управлінню справами забезпечити за участю Національного банку України виготовлення відзнаки Президента України – ювілейної медалі «20 років незалежності України», посвідчень та футлярів до неї.

4. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Президент України В. ЯНУКОВИЧ м. Київ, 30 травня 2011 року № 615/2011

50 таборів відпочинку і 130 тисяч дітей

Цього року в таборах відпочинку побувають понад сто тридцять тисяч дітей. Основну увагу влада приділяє оздоровленню дітей­сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, з мало­забезпечених та багатодітних сімей, а також талановитим дітям, повідомив заступник начальника управління у справах сім’ї та молоді Одеської облдержадміністрації Андрій ЯЦЕЛЕНКО.

– Розкажіть, будь ласка, про те, як провадилася перевірка мережі оздоровчих установ області.

– Згідно з розпорядженням голови облдерж­адміністрації була створена комісія, до складу якої увійшли компетентні представники нашого управління, управління освіти та науки, охорони здоров'я та інших структур. Крім того, аналогічні комісії створені в кожному районі області. Усім п'ятдесятьом оздоровчим закладам надано сертифікати та акти на відкриття. Вони вже прий­­няли дітей.

– Скільки коштує путівка до табору для дитини, яка не входить до пільгової категорії?

– Цінова політика зараз різна. Усе залежить від умов та категорії закладу. Згідно з постановою Кабінету Міністрів України провадиться атестація оздоровчих закладів. І залежно від категорії, привласненої тому чи іншому об'єкту, варіюється ціна на вартість путівки. Цього року путівка до табору для однієї дитини може обійтися від 80 до 135 гривень за день.

– Що нового в оздоровчій кампанії 2011 року?

– Крім згаданої атестації, друга новація – це створення державного реєстру оздоровчих закладів України, зокрема, й наших. Заклад, який увійшов до цього переліку, не може бути перепрофільовано, і таким чином, ми зберегли цю базу таборів. У 2011 році плануємо внести до держреєстру ще близько двадцяти закладів Одеського регіону.

Відзначу тісну співпрацю з органами місцевого самоврядування. Якщо раніше лише наше управління координувало всі дії щодо оздоровлення дітей, то цього року за це відповідають і інші структури.

– Спасибі за бесіду.

Христина ВІЄР, «Одеські вісті»

Ніколи було нудьгувати

Завершили роботу дитячі пришкільні табори відпочинку в Ізмаїльському районі. Протягом двох тижнів тут відпочило понад 2700 хлопчиків і дівчаток. Зокрема діти­сироти і діти, чиї татусі та матері позбавлені батьківських прав, з малозабезпечених родин, інваліди, юні таланти тощо.

Як повідомила начальник відділу освіти Ізмаїльської райдержадміністрації Тетяна Якименко, у всіх таборах було організовано одноразове харчування за рахунок бюджетних коштів. А в ЗОШ с. Стара Некрасівка змогли забезпечити дворазове харчування завдяки спонсорській допомозі батьків.

Дітям ніколи було нудьгувати: провадилися різні ігри, вікторини, творчі конкурси. Встигли побувати діти і в музеях Ізмаїла, а також на станції юних натуралістів. Відвідували вони і розташовані в селах і селищі Суворовому підприємства, знайомилися з професіями, процесом виробництва.

А на зміну дітям у школи прийшли батьки – у міру своїх сил і можливостей вони допомагають готувати їх до нового навчального року.

Автор: Євген КУЗНЄЦОВ


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту