![]() |
|
![]() |
![]() |
Лише Одещина, Тернопільщина, Житомирщина, а також Автономна Республіка Крим і місто Київ мають на сьогодні в Україні офіційні, затверджені сесіями відповідних рад, схеми регіональної екологічної мережі.
Про це повідомили під час картографічної презентації даного документу конкретно по нашому регіону перший заступник начальника Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Одеській області Олександр Ставнійчук та завідувачка сектору заповідної справи, біоресурсів і формування екомереж цього управління Любов Харіна.
У ході свого спілкування з журналістами вони, зокрема, відзначили, що ідея створення екологічних картографічних схем, як нового напряму боротьби за чисте і здорове довкілля, народилася в Європі у середині 90х років минулого століття. Їх основне завдання – забезпечення екологічної стабільності у кожній конкретній адміністративнотериторіальній одиниці на основі її соціальноекономічної та природної складових.
Значно ускладнював розробку схеми екомережі Одеської області той факт, що наявний у ній земельний фонд максимально розподілений і розпайований між різними користувачами. Але, зрештою, і ці проблеми вдалося подолати. Отож, на сьогодні маємо документ, що визначає пріоритети і концептуальні основи формування, збереження та невиснажливого використання екомережі; розвитку системи територій та об’єктів природнозаповідного фонду.
Схема екомережі розроблена на основі топографічної карти Одещини у відповідному масштабі, де можна бачити усі її складові: природні зони, коридори регіонального, національного та міжнародного значення, з’єднувальні та буферні території. Стосовно міжнародного сегмента варто зазначити, що областю пролягають два природні коридори – НижньоДунайський і АзовоЧорноморський. Невід’ємними складовими національної екологічної системи на території Одещини є п’ять коридорів: знову ж таки АзовоЧорноморський, а ще – ПрибережноДністровський, Південноукраїнський, ГалицькоСлобожанський та ПрибережноБузький. На регіональному рівні фахівці визначили і зафіксували на схемі чотирнадцять коридорів: КодимськоСавранський, КодимськоСлобідськоБайтальський, СлобідськоЯгорлицький, Кучурганський, ВеликоКуяльницький, Тилігульський, НижньоДунайський, Ялпузький, Котлабузький, КиргижКитайський, СасикКогильницький, Хаджидерський і Чорноморський прибережноморський.
Стосовно земель, що увійшли до складу екомережі, то це, перш за все, землі природнозаповідного, а також лісового і водного фондів, оздоровчого і рекреаційного призначення, території, що є місцем проживання і проростання тварин та рослин, занесених до Червоної і Зеленої книг України, водноболотні угіддя, малопродуктивні і деградовані сільгоспугіддя, яри, балки, пасовища і сіножаті. Отож, загальна площа екологічної мережі області, згідно з її картосхемою, складає понад 18 тисяч квадратних кілометрів, або 55 відсотків від загальної кількості земель.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |