![]() |
|
![]() |
![]() |
Вранішнє сонце на Івана Купала щедро осявало немирівську землю, вносячи у діловий візит голови Одеської обласної державної адміністрації Едуарда Матвійчука якийсь особливий колорит і позитив. Едуард Леонідович з початку своєї каденції на посаді голови облдержадміністрації вперше відвідав Балтський район. І його робоча поїздка розпочалася саме із села Немирівського, де під патронатом губернатора будується загальноосвітня школа. На шкільному ґанку керівник області прийняв хлібсіль від немирівців, подякувавши за теплу зустріч. Разом з представниками місцевої влади та начальника управлінь облдержадміністрації, які його супроводжували, оглянув об’єкт новобудови. Присутні мали можливість порівняти школи – стару і нову, яка у нинішньому навчальному році прийме школярів.
Вивчаючи ситуацію, Едуард Леонідович акцентував увагу на основних аспектах економічної політики влади, яка полягає у новому системному підході до витрат коштів. Це означає, що бюджет розвитку нині не буде розпорошуватися.
– Кошти виділяються тільки на реалізацію конкретних програм. Щоб результат було видно, щоб кожен міг побачити, на що витрачено гроші, – роз’яснює свою концепцію обласний керівник. – Серед пріоритетних – програма «Шкільний автобус». Ми маємо на меті придбати 47 автобусів. За два роки розраховуємо здати 14 шкіл – такого показника, я впевнений, ні в кого не було. Шість з них (а це недобудови) плануємо здати у нинішньому році.
За програмою зустріч губернатора з активом району мала продовження у Балтському педагогічному училищі Південноукраїнського національного університету імені К.Д. Ушинського. Тут, у актовій залі, відбулася предметна розмова. Були звіти і виступи очільників структурних підрозділів району і міста. Обговорювалися життєво важливі питання освітянської, медичної галузей, сільського господарства, соціального захисту, а також земельні, розвитку територій тощо.
– Я приїхав до вас, щоб побачити, як ви живете, і почути про те, що вас хвилює, дізнатися, чи є взаєморозуміння, – відверто сказав Едуард Леонідович. – Влада повинна виїжджати до людей, до сільських рад, спілкуватися з народом. Це стосується керівників усіх рангів і депутатів теж. Влада повинна знати, чим живуть люди, що треба робити для покращення їхнього життя. Влада має повернути довіру людей. Це нелегко. Попереду велика і копітка робота. Але ми її почали, і ми будемо її продовжувати. Сьогодні головне – не набивати кишені, а духовно зростати.
Реформи, запроваджені державою, за словами губернатора, провадяться не заради реформ, не задля скорочень штатів, а для того, щоб люди відчули віддачу. Щоб діти мали гарні умови для навчання, отримували якісну освіту. Щоб медичне обслуговування було на високому рівні, а лікування було ефективним. На жаль, нинішня ситуація є далекою від ідеальної.
Питання довіри до влади є одним з критеріїв успішності всіх реформ.
Однією із тем, яка знайшла широке обговорення аудиторії, була земельна реформа та махінації навколо землі. Наболілим був виступ голови Балтської райдержадміністрації Василя Марковича Бабанського, котрий закликав правоохоронні органи розібратися з ділками, які користуються правовою неграмотністю населення.
Формування бюджету розвитку району закономірно стало одним з основних питань порядку денного. Адже саме від бюджету залежить розв’язання соціальних проблем. Сьогодні у районі пенсіонерів, учасників війни, інвалідів, більше, ніж працездатного населення. Видатки на їхні потреби потребують стабільного поповнення фінансового кошика Пенсійного фонду. Фінансову ситуацію, на думку В. Бабанського, можна виправити тільки за рахунок суворої дисципліни як адміністративної, так і фінансової.
Одним із шляхів пошуку коштів є дослідження ситуації у сфері безробіття. Бо, за офіційними даними, на виробництві задіяно тільки 41% населення. І парадокс в тому, що рівень безробіття значно вищий там, де є виробництво, ніж там, де його немає. Влада району прагне створити мотивацію до праці, вивчити ситуацію у кожному населеному пункті, хто чим живе, за рахунок чого, як використовується робоча сила, а звідси і причину несплати податків. Словом, треба шукати приховані резерви поповнення бюджету розвитку, віднайдення яких значно покращить соціальні виплати.
Питання виплати і розмірів заробітної плати теж було порушено на зібранні. Зарплата, на жаль, не скрізь добросовісно виплачується. Недисциплінованих підприємців було попереджено про порушення закону щодо мінімальної зарплати і легалізації робочих місць. Їм дано місяць на виправлення ситуації.
Схвилював загал виступ начальника управління охорони здоров'я облдержадміністрації Михайла Петровича Бартка, котрий озвучив вкрай невтішну ситуацію щодо високої захворюваності у районі на туберкульоз, СНІД та онкологічні хвороби, що виявляються у пізній стадії. І хоч було сказано, що в напрямі покращення у цьому плані вже працюють служби, виділяються кошти, все ж залишилась тривога. Проте, як кажуть, краще гірка правда, ніж солодка брехня. Достовірна інформація, як засвідчує практика, стане поштовхом для профілактичних заходів.
У структурі району свою нішу має місто, тож про його життя розповів міський голова Сергій Сергійович Мазур. Присутні почули про позитивний приклад планування житловокомунального господарства, придбання техніки, сміттєвозів, приведення до норми тарифів, благоустрій територій, покращення умов праці. І звичайно ж, про ефективність запроваджених реформ, які дають місту 20 тисяч гривень економії щомісяця.
Підбиваючи підсумки зустрічі, Едуард Леонідович Матвійчук акцентував на тому, що у влади є політична воля для проведення економічних реформ, які давно назріли і без яких країна не може йти вперед. Керівник області закликав всіх разом будувати нове життя. А для цього потрібні принциповість у боротьбі з корупцією, висока свідомість. Тоді розв'язувати проблеми країни та регіону буде значно легше.
Губернатор провів особистий прийом громадян, пресконференцію з представниками засобів масової інформації. До речі, журналісти мали змогу спілкуватися з губернатором упродовж всього робочого дня і отримали відповіді на всі запитання, які їх цікавили.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.010Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |