ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
09.07.2011 / Газета: Одесские известия / № 73(4200) / Тираж: 18937

Одеса

На порядку денному – консолідація

Відбулася розширена нарада управління з питань внутрішньої політики та зв'язків із громадськістю обл­держадміністрації та комітету зі сприяння розвитку козацтва при Одеській ОДА.

На ньому представники громадських організацій обговорили проект Постанови Кабінету Міністрів України «Про утворення Координаційної ради з питань розвитку Українського козацтва при Кабінеті Міністрів України».

Як відзначив, відповідаючи на запитання журналістів, отаман Війська вірних козаків чорноморських імені гетьмана Богдана Хмельницького генерал­осавул Олег Дрямін, даний документ покладе початок конструктивному діалогу уряду із представниками козацьких громадських організацій, а також сприятиме їхній консолідації довкола ідеї збереження духовності, охорони культурної спадщини, фізкультурно­спортивної роботи, взаємодії з державними органами щодо військово­патріотичного виховання молоді. Під час обговорення проекту постанови було висловлено думку про потребу законодавчо визначити статус козацтва та козацьких організацій.

Тренінги для мас­медіа – і не тільки

В Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова пройшли тренінги з журналістики.

У межах наукової конференції відбувся тренінг «Підсвідомий вплив реклами», у якому взяли участь відомі експерти.

Інші заходи також зібрали чималу кількість студентів, журналістів, викладачів. Вони стали учасниками тренінгів із авторського права, розробки брендових сайтів, композиції видання.

Заняття провадили київські фахівці Георгій Почепцов, Валерій Іванов, Катерина Афанасьєва, Олексій Ситник, Павло Салига, Вікторія Шевченко.

Всі учасники отримали багато корисної інформації.

Про «вільно конвертовні» зарплати

Органами Державної податкової адміністрації в Одеській області виявлено 112 випадків виплати заробітної плати «у конвертах», повідомляє управління масово-роз'яснювальної роботи та звертань громадян відомства.

У результаті перевірок, проведених податківцями області, до адміністративної відповідальності притягнуто 327 керівників суб'єктів господарювання, 59 матеріалів передано до органів прокуратури. Крім того, з початку року виявлено 1860 найманих працівників, із якими не було укладено трудових угод. Було також установлено, що їм виплачено близько п'яти мільйонів гривень заробітної плати без утримання податку на доходи фізичних осіб.

Ізмаїл

Змінили форму власності формально?

Відкрите акціонерне товариство «Українське Дунайське пароплавство» перейменовано на приватне акціонерне товариство. Заступник начальника юридичної служби УДП Андрій Перепелиця дав пояснення із цього приводу:

– Наказом Міністерства інфраструктури України від 29 квітня ц.р. було затверджено нову редакцію Статуту підприємства. Відповідно до нього відкрите акціонерне товариство «Українське Дунайське пароплавство» змінює свою назву на приватне акціонерне товариство «Українське Дунайське пароплавство». Перейменування має формальний характер і не означає зміни організаційно­правової системи підприємства. Держава в особі Міністерства інфраструктури України залишається власником 100 відсотків акцій підприємства. ПАТ «Українське Дунайське пароплавство» й далі несе відповідальність за всіма зобов'язаннями підприємства.

Білгород-Дністровський

Позначилося зростання

У Білгород-Дністровській міськраді відбулося засідання комісії з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення.

Як повідомляється на офіційному сайті міськради, результатом її роботи стало зростання середніх заробітних плат на багатьох підприємствах. Так, наприклад, у фірмах «Букс», «Елвіс», «Белвіста» вона зросла майже удвічі, відповідно, до 1345, 1767 і 1974 гривень. Зросли також оклади в комунальному підприємстві «Модерн» – від 748 до 1561 гривні.

Іванівський район

Хоча дощі й заважали

Жнива стартували в усіх сільськогосподарських підприємствах райо­ну. Збиранню підлягає 40,4 тис. га ранніх зернових та зернобобових культур.

В кампанії беруть участь близько 160 комбайнів. Укладено договори на додаткове залучення ще 18. Навантаження на один агрегат складає 212 га. Господарства забезпечені бензином і дизельним пальним у повному обсязі.

Як завжди, свої корективи у збирання врожаю внесла погода. Рясні тривалі дощі на кілька днів зупинили роботи.

Найбільша в районі площа, що належить до збирання, – в ПСП «Дружба народів» – 4,5 тисячі гектарів, в ПСП «Дружба» – 3,0 тисячі, в СП ТОВ «Правда» – 2,5 тисячі.

Як повідомили в управлінні агропромислового розвитку райдержадміністрації, сільгосппідприємствами всіх форм власності обмолочено 3,5 тисячі га озимого ячменю, намолочено 8692 тонни зерна з середньою урожайністю 26,1 ц/га.

Ананьївський район

Конкретно і по­діловому

Конструктивно та плідно пройшло засідання дев’ятої сесії районної ради шостого скликання.

На порядок денний було винесено 4 питання, які стосувалися звіту райдержадміністрації про виконання районного бюджету за перше півріччя поточного року, внесення змін і доповнень до нього. Також було обговорено стан автопасажирського обслуговування населення і заходи щодо його покращення. Депутати одностайною ухвалою прийняли до спільної власності територіальних громад комплекс споруд літнього кінотеатру м. Ананьєва.

Усі питання порядку денного були попередньо розглянуті на засіданнях профільних постійних комісій та президії районної ради, тож під час проведення пленарного засідання сесії потреби в додатковому обговоренні якогось із них не виникало.

Насамкінець представники обласного козацького товариства «Південний оперативний козацький округ» представили перспективні плани господарської діяльності та відродження народних традицій на теренах району.

Болградський район

Гостинно зустрічають туристів

Про те, що в районі слід розбудовувати зелений туризм, мовиться вже кілька років підряд, але досі не вдавалося здійснити задумане.

Тому найперших туристів керівництво району зустріло за всіма правилами гостинності. Ця туристична група відвідала Олександрівський монастир, де мала змогу побачити духовні святині й зануритися в цілющу воду степового джерела. У селі Городньому одесити ознайомилися з експозицією унікального краєзнавчого музею. Сільський голова Микола Богоєв запросив туристів до одного з дворів, де вони покуштували страв національної кухні, бессарабського вина й навіть потанцювали болгарське хоро. У Болграді гості побачили Свято­Преображенський собор, про історію якого розповів протоієрей Василь Шкімбов. Відвідали вони ще одне святе місце – усипальницю засновника Болграда генерала Івана Інзова. Туристи залишилися задоволені екскурсією, під час якої переконалися, що історія цього краю унікальна, а люди – гостинні.

Кілійський район

100 років – період розквіту

Нещодавно наймолодше село району – Новомиколаївка – відзначило свій 100-річний ювілей.

Століття тому німецькі колоністи­переселенці у пошуках кращого життя заснували за 30 кілометрів від Кілії поселення, яке назвали Фрідріхсдорф. З 1944 року, коли Нижнє Придунав’я було звільнено від німецько­румунської окупації, цей населений пункт був перейменований на Новомиколаївку.

Головне багатство села – люди, а тут живуть представники різних національностей, віровизнань, професій, занять і захоплень, яких поєднує одне – невдавана любов до рідного краю.

Головною подією ювілею стало відкриття навчально­виховного комплексу «школа – дитячий садок», який був створений з ініціативи голови Кілійської райдержадміністрації, депутата Одеської облради Івана Поджарова. На першому поверсі школи з'явилися спальні для малят, їдальня та гральна кімната, внутрішні туалети, встановлено нові вікна. Відтепер у розпорядженні нового покоління Новомиколаївки – зручний і затишний комплекс.

Любашівський район

За належного ставлення – відповідний результат

Переможцями першого етапу обласного конкурсу сільських рад з розвитку соціальної інфраструктури та благоустрою в цьому році стали Троїцька, Познанська та Кричунівська сільські ради.

Особливо предметно до питання благоустрою територій ставиться колектив Троїцької сільської ради, який вже другий термін очолює Віктор Бондаренко. Скрізь скошено бур’яни, наведено лад біля всіх чотирьох пам’ятників, приведено у належний стан сім кладовищ.

Цілодобово до осель троїчан подається питна вода. Укладено договір з райсанепідемстанцією на знезараження п’яти башт Рожновського. Крім того, за рахунок сільської ради виготовлено проектно­кошторисну документацію на підвідний газопровід до школи­садка.

Депутати сільської ради також активно працюють з громадою щодо наведення належного санітарного ладу.

Миколаївський район

Відпочинок для школярів і дошколят

Упродовж червня в районі функціонувало 16 пришкільних таборів. Оздоровлення проходило за бюджетні (120 тис. грн) та залучені (40 тис. грн) кошти, середня вартість дворазового харчування на дитину в день склала близько 10 гривень.

За словами начальника відділу освіти райдержадміністрації Олександра Пашкевича, оздоровлено 1200 учнів. Значної уваги під час відпочинку було надано дітям пільгових категорій. У 8 дошкільних навчальних закладах та НВК «ЗОШ І­ІІІ ступенів – дитсадок», де налічується близько 450 вихованців, зараз триває літнє оздоровлення.

Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, А. МИХАЙЛЕНКО, М. ТАРТАН, Є. МАСЛОВ, Л. ТОКАР, Ю. ФЕДОРЧУК, А. БОНДАРЕВА

Олексій Гончаренко звернувся до прокурора області з депутатським запитом за фактом забудови

Заступник голови Одеської обласної ради Олексій Гончаренко подав депутатський запит на ім'я прокурора Одеської області Ігоря Проценка, присвячений проблемі, що хвилює багатьох одеситів, – забудові Аркадії.

«Прокурору Одесской области, государ­ственному советнику юстиции 3 класса Игорю Проценко.

Уважаемый Игорь Алексеевич!

В последнее время на моих встречах с избирателями у одесситов возникает много вопросов по застройке территории Аркадии (новостройки мешают отдыху граждан). На центральных пляжах почти не осталось места для отдыха как одесситов, так и туристов – рестораны и ночные клубы поделили между собою не только песок, но и морскую гладь. Недавно прямо на пляже была построена танцевальная площадка без всяких разрешительных документов.

Согласно правилам оборудования и эксплуатации пляжей в г. Одессе, утвержденных решением Одесского городского совета от 05.04.2007 г. 1133­У, любые конструкции должны находиться на расстоянии не ближе 20 метров от прибрежной полосы.

Учитывая вышеизложенное, прошу Вас проверить указанные факты и по результатам рассмотрения проинформировать меня в установленном законодательством порядке».

Юрій БАСЮК

І врожай вирощують, і храм відбудовують

Цього року, як відомо, на півдні області великі площі ріпаку були знищені морозами, а от у сільгоспкооперативі «Єнікіой», що в селі Новоселівці Кілійського району, ця технічна культура не тільки вижила, але виросла майже у людський зріст. Що й продемонстрував керівник кооперативу Михайло Стоєв, зайшовши у поле на кілька метрів (на знімку).

Вочевидь, 730 гектарів ріпаку, який напевне буде цьо­го року в ціні, принесуть підприємству непогані дивіденди. Михайло Опанасович стверджує, що ця технічна культура не впливає так згубно на поля, як це прийнято вважати: якщо дотримуватися всіх агротехнічних заходів, то після ріпаку виростає чудова пшениця. І керівник СГП доводить це на практиці – у Новоселівці справді дозріло туге колосся.

Фахівці СВК «Єнікіой» методично і серйозно працюють над підвищенням віддачі полів. Торік кукурудза, наприклад, дала по 60 центнерів з гектара. При цьому не забувають про роль базового сільгосппідприємства як гаранта добробуту своїх пайовиків і села в цілому. Тут зберегли тваринництво, послідовно поліпшуючи якість стада. На семи гектарах розбили баштан – щоб забезпечити жителів Новоселівки кавунами і динями. Підприємство придбало нове обладнання для пекарні і ударними темпами його монтує. А поки що голова домовився про постачання продукту номер один з Кілії. Забезпечуючи хлібом насущним, не забуває керівник і про поживу духовну – СВК «Єнікіой» бере активну участь у спорудженні сільського храму.

Михайло Афанасійович Стоєв, депутат Кілійської ра­йонної ради, живе і працює як справжній господар, послідовно розбудовуючи довірене йому господарство. І ось результат: останнім часом виросла ціла черга молодих людей, які бажають працювати у місцевому сільгосп­підприємстві, пов'язати своє життя з рідним селом.

Антоніна БОНДАРЕВА, власкор «Одеських вістей», Кілійський район

Згідно з літерою Основного Закону

В Одеській національній науковій бібліотеці імені М. Горького пройшло засідання круглого столу на тему: «Конституційний процес – на шляху консолідації українського суспільства: до 15­ї річниці Основного Закону – Конституції України».

Учасники вели мову про традиції та проблематику конституційних реформ; правові аспекти та європейські експертні оцінки щодо конституційного процесу в Україні. Було акцентовано увагу на місії бібліотек та навчальних закладів у дослідженні та висвітленні цих питань.

У роботі круглого столу взяли участь представники владних структур та органів місцевого самоврядування, провідні науковці та політологи Одеси.

Усі промовці наголошували на тому, що прийняття 15 років тому Основного Закону гідно увінчало процес державного будівництва в Україні, ознаменувало фундаментальне закріплення нашої незалежності. Проте не слід забувати, що якими б демократичними не були конституційні норми, вони самі по собі не змінять життя на краще. Сьогодні усім нам потрібна підвищена відповідальність, самовіддана праця.

Увазі присутніх була представлена книжкова виставка з фондів ОННБ «Згідно з літерою Основного Закону», що була сформована із сучасних перевидань перших примірників Конституції Пилипа Орлика, унікальних видань Конституції УРСР 1919 року, Конституції УРСР 1929 року, та інші документи.

Тетяна АСАУЛЕНКО, провідний бібліотекар відділу зв’язків з громадськістю та реклами ОННБ ім. М. Горького

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту