ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Позов на... дерево, або Як відшкодувати збитки, спричинені стихією
09.07.2011 / Газета: Чорноморські новини / № 55(21225) / Тираж: 8525

Буревій, який бушував в Одесі 25 — 27 червня, завдав відчутних збитків як бюджету міста, так і бюджету окремих городян.

Нагадаємо, стихія повалила сотні дерев. Одні з них, падаючи, зруйнували дахи будинків, інші понівечили автомобілі. Чи можна розраховувати на компенсацію шкоди, заподіяної негодою?

Наданий момент КП «Міськзелентрест» виконало 80% усіх необхідних робіт з ліквідації наслідків буревію. З майже 600 заявок, що надійшли на адресу організації, 500 вже опрацьовані. Деревина, яку забрали з вулиць міста, піде на опалення комунального підприємства.

«Прибирання» коштувало місту 250 тисяч гривень, окремим одеситам, певно, ще більше. Хто виплачуватиме грошову компенсацію автомобілістам — «Міськзелент-рест», ЖКГ чи ОСБД — постановить суд: уже четверо городян звернулися в «Міськзелентрест» з проханням надати довідку про балан-соутримувача дерева, що впало. Як відомо, такий документ необхідний для підготовки судового позову з метою компенсації збитків та оформлення страхової виплати.

Втім, за оцінками експертів, у разі перемоги в суді позивач все одно програє: страхового полісу навряд чи вистачить на ремонт машини. Пояснює директор обласної дирекції ПАП СК «Уніка» Наталя Викова: «Мінімальна ціна страхування від стихійного лиха у нашій страховій компанії складає 4,5 та більше відсотків від загальної вартості автомобіля або 300 доларів на рік для найдешевшого нового авто».

Кому не пощастило, то це, напевне, тим, хто взагалі не страхував свого «залізного коня» від самовілля стихії. А таких, за словами Наталі Викової, більшість: «Найчастіше машини страхують від крадіжки та ДТП, рідше, економлячи, — від стихійного лиха». Такі економні атомобілісти точно не отримають грошової компенсації.

Цікавий факт: за словами експертів, чоловіки частіше за жінок страхують своє авто. Представниці прекрасної половини населення — берегині дому, тому їх більше цікавить страхування нерухомого майна. «Взагалі, страхова культура в Україні не так розвинена, як на Заході, — зауважує Наталя Викова.

— За останніми статистичними даними, тільки 15% українців мають договори про страхування своєї домівки».

Втім, а хіба хтось насправді застрахований від стихійного лиха?

Автор: Олена МИЛОСЕРДНА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту