![]() |
|
![]() |
![]() |
Добре, коли порозуміння знаходять між собою представники уcix гілок влади, як у Котовському районі. Бо від цієї злагоди залежить стан соціальноекономічного розвитку району та міста. А він, скаже кожен, хто побуває тут, сягає досить високого рівня.
Бажання робити добро
У примноженні свого надбання – чи то економічного, чи культурного – район відчуває значну моральну i фінансову допомогу народного депутата Леоніда Михайловича Клімова. Жодна з соціальних програм, започаткованих на теренах району, чи державних, до яких долучилася громада, не залишилася поза увагою депутата.
– Підтримку Леоніда Клімова постійно відчувають (ще з 1998 року) спортивні організації, ветерани Великої Вітчизняної війни, чорнобильці, ветерани Афганістану, товариство сліпих, дітисироти Котовського району, – розповідає про благодійництво народного депутата голова Котовської районної державної адміністрації Володимир Павлович Синько.
– Леонід Михайлович подає матеріальну допомогу і тим котовчанам, які досягли особливих ycпixiв у cпopтi, навчанні, медицині, тим, хто потребує оперативного втручання, відділу освіти, сільським радам. Перед початком минулого навчального року, наприклад, технагляд знайшов у Липецькій школі недолади в опалювальній системі, які потрібно було терміново усунути, – долучається до розмови помічник голови райдержадміністрації Володимир Степанович Мамалига. – А грошей у бюджеті на ці потреби не було. 3 даної ситуації допоміг вийти Л. Клімов, профінансувавши роботи. А у центрі села Любомирка за його кошти прокладено асфальт, у село Климентове придбано насос для подавання води населенню. Вже не кажу про новорічні подарунки, які він робить дітям району постійно.
Леонід Михайлович належить до когорти спортсменів i небайдужий до спортивного та культурного життя. Звідси i надзвичайна увага та підтримка молодих спортсменів, яким він подає щомісячну допомогу. Футбольна команда села Гонората отримала у подарунок спортивну форму, а дитячоюнацька спортивна школа – мати для боротьби. Скільки пішло коштів, не кажу, бо благодійництво вимірюється не кількістю вкладеного капіталу, а бажанням робити добро. Що i притаманне Леоніду Клімову.
Євросоюз i місцеве самоврядування
Як розповів заступник голови РДА Микола Васильович Зайцев, райдержадміністрація разом з органами місцевого самоврядування розставила пріоритети на шляху діяльності. Основним iз них стало створення міцної бази для розв'язання нагальних проблем життєзабезпечення cіл району відповідно до Програми соціальноекономічного розвитку. I хоча переважну більшість прогнозних показників та завдань, що визначені програмою, виконано, все ж керівництво райдержадміністрації не стало хвалитися здобутками. Тут акцентували увагу на нагальних справах, які необхідно робити вже зараз.
А на чaci в районі стоїть питання реконструкції опалення в школах та ремонт освітянських закладів. Три школи – дві Липецькі i Новоселівську – планується перевести на газове опалення, у інших буде замінено теплотраси, котли. Таким чином, не тільки реалізується програма енергозбереження, а й значно заощадяться витрати. Загалом ремонту підлягають 11 котелень.
Низка шкіл чекають капітального ремонту. Bci ці роботи проводитимуться за рахунок обласного, районного бюджетів та меценатської допомоги Леоніда Клімова.
Програму «Шкільний автобус» у районі майже завершено. Так, 15 автобусів виділила область у минулому році, у нинішньому дасть ще 3. А ще один, як сподіваються, допоможе придбати все той же народний депутат.
Завдяки проекту TACIS «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» у селах Чапаєвка Чапаєвської сільради, Новоселівка, Петрівка прокладено водопровідну мережу. А у Любомирці це питания вирішується за рахунок районного бюджету.
Майже 560 тисяч гривень виділено з обласного бюджету на ремонт дорожнього полотна комунальних доріг. Kpiм того, Володимиру Павловичу Синьку вдалося домовитися з начальником залізниці щодо забезпечення галькою, яку використовують на ремонт доріг. А обласне управління будівництва доріг обіцяє незабаром виділити кошти на покращення їх стану.
Влада і громада
Життя вкотре переконує, що співпраця влади й громади була й залишається головною ідеєю в контексті стратегічного розвитку району. На цьому акцентував увагу голова районної ради Олег Михайлович Бордюжа. На його думку, на сучасному етапі розвитку держави органам самоврядування належить максимально наближати освітні, медичні, житловокомунальні, соціальнокультурні, iншi послуги до їx споживачів – громадян. Ефективне вирішення їx органічно пов’язане iз законодавчою базою, матеріальнофінансовим забезпеченням, професійною компетенцією посадовців opганів місцевого самоврядування.
У Котовській районній раді практикується проведення нарад разом з сільськими головами та за участю голови, заступників голови та керівників управлінь та відділів райдержадміністрації. Це дає змогу обмінюватися досвідом, вирішувати проблеми громади.
Координаційна рада при голові районної ради розглядає життєво важливі питання, проводитьтакож прийом громадян з виїздом на місця. Останнє таке виїзне засідання відбулося на початку червня у Великофонтанській сільській раді, де розглядалися питання паспортизації населених пунктів, вивчення нового земельного законодавства. Відбулася зустріч з депутатом Одеської обласної ради О.С. Кравцем. Було підбито підсумки першого етапу конкурсу сільських рад на найкращий санітарний стан та благоустрій територій, визначені переможці: Великофонтанська сільська рада (сільський голова Катерина Никифорівна Остапчук), Нестоїтська сільська рада (сільський голова Михайло Євгенович Загарія) та Гоноратська сільська рада (сільський голова Павло Васильович Бурдейний).
Разом з районною державною адміністрацією вирішуються такі важливі питання, якгазифікація, ремонт доріг, наведення санітарного порядку.
Система місцевого самоврядування району представлена 18 сільськими радами та виконавчими комітетами, територіальними громадами та районною радою. Повноваженнями наділені 330 депутатів ycix рівнів, зокрема, сільських – 292, paйонної ради – 36. Bci вони вирізняються високою активністю у розв'язанні проблем покращення водопостачання на селі, енергозбереження, ефективного функціонування агропромислового комплексу, ремонту доріг тощо. Запорукою успіху в цьому є згуртована, відповідальна громада.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |