![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
ГОЛОВНА МЕТА – ДОБРО ТВОРИТИ
Одеському дитячому будинку-інтернату за активного сприяння обласної організації Товариства Червоного Хреста України за рахунок гуманітарної допомоги було виділено засоби особистої гігієни.
Листи з проханнями постійно надходять на адресу голови організації Т. Барнич. Крім згаданого випадку, нещодавно червонохрестівці надали допомогу комунальному підприємству «Одеський обласний шпиталь інвалідів Великої Вітчизняної війни». Як і раніше, Червоний Хрест, переслідуючи головну мету – добро творити, активно сприяє у розв’язанні проблем тих, кому у житті випадає найважче.
ОРІЄНТИР ДЛЯ БУДІВЕЛЬНИКІВ
Відбулося чергове засідання обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. У ньому взяли участь керівники десяти будівельних підприємств, повідомляє прес-служба ДПА.
Сьогодні середній рівень заробітної плати у будівельній галузі по Україні становить близько 2200 гривень. Цей рівень повинен стати орієнтиром для підприємств нашої області. Формування місцевих бюджетів залежить від надходжень податку на доходи фізичних осіб. Тому сьогодні особлива увага приділяється боротьбі з виплатою зарплат «у конвертах». Ця хибна практика завдає збитків не тільки економіці, але й простим громадянам, позбавляючи їх соціальних гарантій, підкреслювали учасники засідання.
ШПИГУНСЬКИЙ ДЕТЕКТИВ
Прокуратура Одеської області спрямувала до суду кримінальну справу щодо 64-річного начальника бюро технологічного супроводу ремонту авіаційної техніки підприємства Міністерства оборони України.
Чоловік виготовив копії карт демонтажу електропроводки під час ремонту літака і намагався вивезти цю документацію за кордон, збираючись у відрядження. А між іншим, подібні документи вважаються товаром, спеціально призначеним для військового використання. Тому міжнародні передачі підлягають державному експортному контролю. Кримінальну справу проти зловмисника порушено за частиною 1 статті 333 Кримінального кодексу.
Передбачене за це покарання – штраф або обмеження волі на термін до трьох років.
ВІДШКОДОВАНО ЗБИТКІВ НА 4 МІЛЬЙОНИ
В Одесі, за участі заступника Генерального прокурора України державного радника юстиції 2-го класу Анатолія Пришка, відбулося розширене засідання колегії військової прокуратури Південного регіону, присвячене аналізу стану справ щодо нагляду за дотриманням законодавства у Збройних силах та інших військових формуваннях України у І півріччі поточного року.
Як зазначив військовий прокурор Південного регіону генералмайор юстиції Микола Фещук, в цілому упродовж визначеного періоду прокурорськослідчим працівникам вдалося організувати свою роботу щодо протидії зростанню проявів злочинності у військах.
Щодо конкретних показників, то загалом упродовж нинішнього року вжитими заходами досудового слідства відшкодовано збитків, завданих злочинцями, на суму понад 4 млн грн. Повернуто до державної власності та попереджено безпідставне відчуження 2 тис. га земель, а на захист інтересів громадян і держави пред’явлено позовів на суму майже 19 млн грн. Крім того, завдяки своєчасному прокурорському реагуванню погашено заборгованість щодо оплати праці в обсязі 2 млн грн та здійснено соціальні виплати військовослужбовцям на суму 7 млн гривень.
Заступник Генерального прокурора України Анатолій Пришко поінформував присутніх про важливі, прийняті керівництвом Генпрокуратури, концептуальні рішення. Акцентував увагу на посиленні контролю щодо розгляду кримінальних справ у судах, а також окреслив першочергові завдання, зокрема в аспектах, пов’язаних з посиленням боротьби з корупційними явищами, виходячи з багатьох прийнятих законодавчих нововведень.
ЛІТНІЙ СЕЗОН БІБЛІОТЕКИ
Великі шкільні канікули традиційно насичені різноманітними заходами в Одеській центральній міській бібліотеці імені Івана Франка та її філіях.
Так, у межах акції «Літо – час читати» пройшли шоу «Книжкове царство – мудра держава», виставка малюнків «Світ мого дитинства» і книжкова виставка «Абетка прав дитини», присвячені Міжнародному дню захисту дітей.
У Пушкінські дні, які широко відзначаються у місті, відбулося свято «Подорож до казкової країни «Лукомор'я» та літературний ранок за творами великого російського поета.
Крім того, бібліотека провадить екскурсії своєю територією для дітей, що відпочивають у різних таборах. Діти з цікавістю дізнаються про історію створення однієї з найдавніших бібліотек Одеси, основні етапи її розвитку, сучасні функціі.
ХІМІКИ ЗУСТРІЛИСЯ В ОДЕСІ
У межах Міжнародного року хімії в Одеському фізико-хімічному інституті імені Богатського НАН України відбулася XI Міжнародна конференція з фізичної та координаційної хімії.
Учені, що працюють у галузі тетрапирольних і подібних до них сполук, обговорили останні досягнення і визначили шляхи подальшого розвитку хімії.
У відкритті форуму вчених взяв участь заступник голови Одеської обласної ради Олексій Гончаренко. Він вітав хіміків і побажав їм нових відкриттів.
– Без розвитку науки немає прогресу, – сказав на відкритті форуму О. Гончаренко. – В Одесі завжди жили й працювали талановиті вчені, які прославляли наше місто в усьому світі.
Арцизький район
ВІРНЕ СЛОВО ХЛІБОРОБІВ
Понад 120 тисяч тонн ранніх зернових і зернобобових культур намолотили аграрії району із середньою врожайністю 34,7 центнера з гектара.
Відсоток зібраних площ на 14 липня – 84. І хоча тривалі дощі із сильними вітрами трохи порушили терміни жнив, на їхньому ритмі суттєво не позначилися. Успішно завершило збирання ТДВ «Комсомолець» – керівник Геннадій Терзі, ПП «Агрофірма «РосіяПівдень» – Сергій Паращенко, фермерські господарства «ДжондірБ» – Петро Бербенюк та «Христо Ботев» – Анатолій Балабан, дослідновиробниче господарство «Мирнопільське» – Семен Колісниченко.
Балтський район
НАГОРОДИ – НАЙКРАЩИМ
Путівки до оздоровчого табору «Затока» від доброчинного фонду «Благо-Даріння» (керівник Л. Бабанська) отримали п’ятеро найкращих представників учнівської молоді: дев’ятикласник Олександр Онуфрієнко (с. Піщана), восьмикласник Віктор Поліщук (с. Пужайкове), шестикласник Олександр Збітнєв, семикласниця Євгенія Лоцманова та десятикласниця Яна Криворука (м. Балта).
Вперше отримавши цільові путівки від Міністерства агропромполітики та продовольства України, районна влада посприяла також відпочинку 37 дітей працівників агропромислового комплексу. Протягом літнього сезону в оздоровчому закладі побуває близько 100 дітей.
Березівський район
Є ЗДОБУТКИ, Є І ПРОБЛЕМИ
У районі на сьогодні функціонують 2 позашкільні заклади: дитяча юнацька спортивна школа та Центр дитячої та юнацької творчості, їх відвідують понад 1600 чоловік. Охоплення дітей позашкільною освітою складає 41 відсоток (по області – 35%).
Інформуючи про виконання регіональної програми «Розвиток позашкільних закладів» на 2011 – 2014 роки, начальник відділу освіти РДА Ольга Гаврилюк повідомила, що позашкільна освіта зараз зазначає серйозних змін. У ЦДЮТ працює 79 гуртків за 36 профілями. На базі ДЮСШ відкрито 24 навчальні групи із загальною кількістю 434 учні. Лише поточного року юні спортсмени брали участь у зональних та обласних змаганнях з волейболу, футболу, баскетболу, виборюючи чільні місця.
Для повноціннішого функціонування позашкільних закладів потрібно розв’язати низку проблем нормативноправового, науковометодичного, соціального характеру. Найгострішим залишається матеріальнотехнічне забезпечення гуртків та спортивних секцій.
Голова РДА Василь Арнаут з розумінням ставиться до проблем, що виникли у дошкільній освіті, і намагатиметься вирішувати наболілі питання. Він відзначив керівників багатьох підприємств, зокрема директора ПП «Чеське», депутата облради Василя Швеця, які надають посильну допомогу.
Іванівський район
ДИТИНСТВО У ТЕПЛИХ ДОЛОНЯХ ЛІТА
Тридцять дітей 1 – 4 класів та з малозабезпечених сімей відвідували літній оздоровчий табір при Калинівській школі.
Нинішнього сезону його керівник Юлія Анатоліївна Ульянова, вчителівихователі Юлія Іванівна Лесів, Ганна Миколаївна Коваленко, Євген Євгенович Коваленко з відповідальністю поставилися до організації відпочинку дітей, намагаючись зробити все від них залежне, щоб дозвілля вихованців було цікавим, веселим, змістовним. Їм це вдалося.
Наприкінці кожного табірного дня заповнювалося «Дерево настрою»: чудовий – зелені листочки лягали на гілочки, хороший – жовті, сумний – помаранчеві, поганий – червоні. За місяць на символічному деревці так і не з’явилися кольори смутку.
Та як сумувати, скажімо, в День веселого художника, коли конкурсні роботи малювалися олівцем, вставленим між пальчиками ніг? Спробували себе в ролі таких художників і дорослі. А будівництво хатинок з гілочок, листя, камінчиків так сподобалося, що ще три дні потому діти пробували себе у цій ролі. Активну участь брали школярі у розвагах, конкурсах в День екології. А до Дня зустрічі гостей залучали і мам, які готували тортики, різну смакоту, – в гості завітав ляльковий театр Гудевичівської школи. Разом вони провели весь день.
Багато ще цікавого було під час відпочинку. Працював танцювальний гурток під керівництвом Інни Валеріївни Чміль, спортивний, хоровий, випускали власну газету.
Запам’ятався дітям і День туриста з багаттям, смаженою картоплею та спорудженням намету – цим премудрощам навчав вихованців вчитель географії Олег Євгенович Ульянов.
Ренійський район
ГОЛОВНЕ – РОБОЧІ МІСЦЯ
За перше півріччя у районі створено 723 нових робочих місця, щоправда, при цьому ліквідовано 237.
Як показує аналіз, основними «винуватцями» скорочення робочих місць є підприємці у статусі фізичних осіб.
У районі далі працює комісія з легалізації робочих місць. За 6 місяців нинішнього року вона провела 66 перевірок, у результаті яких було легалізовано 59 робочих місць. Люди, які працювали нелегально, одержували зарплату «у конвертах» і не мали права претендувати на соціальний захист, оформлені на роботу за всіма правилами законодавства. Завдяки цьому до бюджету надійшло додатково 8,5 тис. грн у вигляді податку на доходи фізичних осіб.
Тарутинський район
БУДУТЬ НАВЧАТИСЯ ДАЛІ
«Дякую вам, що ви на світі є» – написано на стенді з фотографіями вчителів загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Богданівського навчально-виховного комплексу.
70 відсотків усього педагогічного складу – випускники цієї школи, зокрема і директор. У цьому році тут одержали атестати про середню освіту 11 учнів. Як і минулорічні випускники, вони мають намір навчатися далі. Педагоги сподіваються, що дехто з дітей прийде працювати до рідного села. Є охочі набути професію у Тарутинському аграрному ліцеї, де питання подальшого працевлаштування його випускників перебуває під контролем самого закладу.
Татарбунари
ЩЕДРИЙ ПОДАРУНОК ДІТЯМ
Народний депутат України Віталій Барвіненко подарував дітям міста дитячий ігровий майданчик «Барвінок».
«Ми повинні оточити дітей своєю увагою і турботою, – сказала на його відкритті голова райдержадміністрації, депутат обласної ради Наталя Кожухаренко. – Що ми, дорослі, у них заклали, те і одержимо на старість». І подякувала народному депутатові за щедрий дарунок. Найкращі побажання дітям висловила депутат обласної ради Людмила Акімова. Міський голова Віктор Швець ознайомив з найближчими планами міськради щодо благоустрою Татарбунар. Розділили з дітьми радість депутат обласної ради Ігор Сиротюк, голова асоціації ромів Рустам Стоян. У гості до дітей прийшли герої улюбленої казки «Золотий ключик».
Цього ж дня Віталій Барвіненко у супроводі районного керівництва відвідав фермерське господарство «Вікторія». Побував на жнивних полях, плантаціях томатів, що дозрівають на краплинному зрошенні.
Інформаційну добірку підготували: В. МАМОНТОВ, Л. МЕЛЬНИЧУК, Т. БАРАНОВА, Л. КУЗЬМЕНКО,Ю. ФЕДОРЧУК, С. ЛЕВИЦЬКА, А. БОНДАРЕВА, С. ОКОРОКОВА, В. ДІОРДІЄВ
Серед лідерів
На сьогодні Саратський район – один із лідерів жнив в області. Як повідомив голова райдержадміністрації А. Коритний, хлібороби зібрали близько 160 тисяч тонн зернових і зернобобових культур.
Середня врожайність – 33,7 центнера з гектара. Найвищу врожайність показали СВК «Дружба» (46,1 ц/га), СФГ «Балкани» (40,7 ц/га), «ЕксимАгро» (40,1 ц/га). Уже закінчили жнива СВК «Победа», ім. Кірова, «Прогрес», «Агропрайм».
Вікторія ІОЖИЦЯ, Саратський район
Екзаменують жнива
Давно підмічено: початок збирання хліба супроводжується дощами. З цієї причини господарства, скажімо, побоюються сіяти горох, затрати на вирощування якого не завжди окуповуються.
Зіткнулися з цією проблемою нинішнього сезону і в господарстві «Богунівська еліта» Іванівського району, де гороху посіяли понад 300 га.
Як розповів головний агроном господарства С. Яворський, саме дощі спровокували стрімкий ріст бур’янів на посівах. Щоб зберегти врожай, змушені були провести десикацію, тобто переджнивне просушування.
Постраждали від злив та сильного вітру і зернові культури – полягло чимало ячменю та пшениці. Зрозуміло, це позначиться на урожайності. Та попри всі негаразди богунівці організовано провели збирання гороху. Комбайн «Кейс», керований Миколою Чабаном, спрацював надійно.
Через негоду сповільнили темпи і в ПСП «Україна». 150 мм опадів зробили свою справу, затримавши збирання на 10 днів. Знизилася урожайність, яка до дощу складала 33 ц/га. Господарі покладають надії на озиму пшеницю. На всіх посівах озимини виконано комплекс агротехнічних заходів – від підживлень до обробітків гербіцидами.
Не залишаються без роботи працівники току Світлана Демчук, Анатолій Долготьор, Оксана Коновалова та Тетяна Ільчук. Тут накопичилося більше 400 тонн зерна ячменю нового врожаю.
Світлана ЛЕВИЦЬКА, Іванівський район
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |